Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kali #34 üzenetére

    Csak az a baj, hogy te az Iphone 6 plusról írsz, amiben 3000 mAh körüli akkui van. Azt senki nem vitatja, hogy annak tök jó az akku ideje. Csak az egy nagy tepsi lett, és az amberek többsége ha jól tudom a 85-90%-a a 6-os változatot keresi, a többség 4,7-5 colos telefont keres, amit még kényelmesen tud egy kézzel kezelni, zsebre rakni stb.

    Az iphone 6-nál az 1800-as, mostmár az újban 1700-as akku elég kevés azért és azok a GSM arena akku teszek is amit te linkeltél be, ezt mutatják:
    http://www.gsmarena.com/battery-test.php3

    Csak összehasonlításképpen:
    Phone Endurance Talk Web Video Custom

    35. Microsoft Lumia 640 Dual SIM 76h 23:09h 10:23h 9:43h 76h

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kali #34 üzenetére

    Csak az a baj, hogy te az Iphone 6 plusról írsz, amiben 3000 mAh körüli akkui van. Azt senki nem vitatja, hogy annak tök jó az akku ideje. Csak az egy nagy tepsi lett, és az amberek többsége ha jól tudom a 85-90%-a a 6-os változatot keresi, a többség 4,7-5 colos telefont keres, amit még kényelmesen tud egy kézzel kezelni, zsebre rakni stb.

    Az Iphone 6-nál az 1800-as, mostmár az újban 1700-as akku elég kevés azért és azok a GSM arena akku teszek is amit te linkeltél be, ezt mutatják: [Akkumulátor teszt rangsor]

    Csak összehasonlításképpen, néhány teló akku üzemideje:
    Phone Endurance Talk Web Video Custom
    13. Samsung Galaxy Note 4 -> 90h 28:31h 11:01h 17:52h 90h
    20. Samsung Galaxy S5 -> 83h 27:37h 9:39h 11:15h 83h
    31. Apple iPhone 6 Plus -> 79h 23:49h 9:05h 11:15h 79h
    35. Microsoft Lumia 640 Dual SIM -> 76h 23:09h 10:23h 9:43h 76h
    108. Apple iPhone 6 -> 61h 12:23h 10:29h 9:24h 61h

    Nekem a Lumia 640 Dual SIM telóm van ami egy 5 colos clearblack HD IPS kijelző 42,5 ezres teló volt az Edigitalban kártyafüggetlenül 2 év garival és nagyon stabil pedig aktív mobilnet 2 GB-os net csomagom van, sokat skypolok 3G-n keresztül videóból pl. Viber, Whatsapp, Skype időjárás, stb folyamatosan aktív csempén van és pl a Glance Screen is be van kapcsolva ami az egyik legjobb dolog. Nekem pl. akkuidőben jelentős visszalépés lenne az Iphone 6, másban igen és érdekel is mert ilyen rendszerem nem volt, pénzem van rá csak ha veszek ennyiért telót ne legyen már visszalépés semmiben!!!

    És kövezzetek meg nekem pl. a 16 Gb-os kártya kevés volt vettem egy Samsung class 10-es 64GB-os kártyát 10 év garanciával 6300 Ft-ért, nekem ennyit megért. A kedvenc zenéimet, a képeket, full HD videóimat ott tartom nem szeretem törölgetni, nézegetni mennyi van még állandóan és pár játékot, office-t, offine GPS térképet is rárakok érdekesség kedvéért a telóra.

    És erre föl a 6S-ben még csökkentik az akku mérettet 6%-kal, nekem ez nem okés?

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kali #45 üzenetére

    De az is kevés, hogy kb annyit fog kibírni, nincs semmi fejlődés előrelépés ami azért elvárható lenne szeirntem. Nekem pl. WP 8.1-es telóm van, 2015. áprilisban vettem, 4 db vagy 5 db frissítés jött amiben kisebb hibákat javítottak (pl. a Glance Screen nem volt tökéletes, láthatóság napfényben opció működése stb.) sokat optimalizáltak, és érezhetően javult az akku üzemidő. De emiatt nem csökkentették, csökkentik az akku méretét.

    És azért a 3D Touch is szerintem azért valamennyire lehet energia igényesebb lesz, azért maga a érintő rész is jóval vastagabb, mert mélységben is érzékel, ennek működtetéséhet azért kell plusz áram szerintem, de lehet nem fog romlani az üzemidő ok majd kiderül.

    De mindegy szerintem csodák nincsenek, 2915 mAh és 1715 mAH között 70%-os a különbség ami baromi nagy, ez szerintem megmagyarázhatatlan. A kijelzőbeli méretkülönbség szerintem nem indokolja ezt a nagy különbséget az akkukapacitásban.

    Az MS frontom pl. van az 5 colos Lumia 640 -> 2500 mAh-val, és van az 5,7 colos Lumia 640 XL -> 3000 mAh-val. Az akkuban ez 20%-os különbség, ez még okés szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kali #47 üzenetére

    Ez jó nagy szívatás a iphone 6-osoknak ezt akkor sem értettem és teljesen inkorrekt. A felé terel ez is, hogy vedd meg a nagyobbat, mert drágább-nagyobb a bevétel ujjé. Ez is profitról szól.

    Csak az Iphone esetében van ekkora 65-70%-os különbség az akku méret között a normál és a phtablet méret között. (A profit/bevétel elv vezérel csak, vedd meg a dárgábbat, mert sokkal jobb)
    Mondj egy másik gyártót ahol ekkor különbség van a két méret között akkuban Pl. Samu esetén az S6 akkuja 2550 mAh-ás az akku Note 4 esetén 3220 mAh ez 30% eltérés.

    Végre itt a javított 6S változat 2GB-os memóriával, 12 MP-es kamerával, (ami 16:9-es felbontásban ténylegesen csak 9 MP.es képet jelent). A korábbi tervezési hibát kijavították, 6S-nél a gombiknál végre nem spóroltak az alumíniumon és nem a legócskább/leggagyibbat tették bele. Ez szerintem jó irány és érdemi előrelépés szinte tökéletes telefon lehetett volna. Én vártam még az Iphone 6 akku méretének növelését, mert szerintem ebben nagyon szűkös, erre csökkentik. Azon nincs vita, mégegyszer mondom, hogy a 6 plus akkuja rendben van, de nekem az már brutál méret, még a note 3 is nagy, de az Iphone 6 plus még annál is jóval tepsibb: [link]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kali #54 üzenetére

    Azért vannak különbségek, fokozatok, szerintem azért az Iphone 6 plust elég nehéz lehet egy nap alatt lemeríteni, játék nélkül., legalábbis sokkal nehezebben mint a sima 6-ost. A 2500 mAh-s akkus telómat most , nem nagyom tudom még szinte egész napos böngészéssel sem a lemeríteni (Pedig amikor anyóshoz megyünk vidékre és a pl. a sár miatt nem lehet dolgozni a kertben, elég extrém használatnak van kitéve.) A régebbi 1500 mAh-s kütyühöz képest ég és föld a különbség akkuidőben.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kali #59 üzenetére

    Nekem az a fura, hogy minden másban értékben kb. 60-70% a különbség az iphone 6 és a 6 plus között, pl. készenléti idő, telefonálási idő a böngészés időben meg csak 20%-ék ezt nem hiszem el, bár a papír sok mindent elbír.Ezt már jobban itt 34%-os különbséget ír akkuidőben a két teló között:
    [link]

    És miért nem hiszem el? Saját tapasztaltból. Azért míg az Iphone 6 és Iphone 6 plus között 1810 mAh vs 2915 mAh 61% a különbség akkuidőben addig pl. Lumia 640 és 640 XL között csak 20% különbség (2500 mAh vs 3000 mAh). Ennek ellenére, érezhetően jobb az XL üzemideje a valóságban, (bár itt a felbontás azonos). A 6 Pplusnál kicsit nagyobb a felbontás, nem hiszem el hogy emiatt önmagában a 60-70% os akkubeli különbség ennyire lecsökken 20%-ra, vagy ott valami nincs jól optimalizálva a 6 plusnál.Kb a tesztek alapján szerintem 35-40%-os eltérés lehet a valós különbség akkuidőben a 6 és a 6 plus között, ami már nem kevés. Ha pl. 5 órás bekapcsolt aktív kijelző idővel számolunk a Iphone 6-nál, akkor a 6 lussal majdnem két órával több képernyőidőt lehet elérni.

    Touch-ko: egyébént még WP-re is van olyan program ami méri a bekapcsolt képernyőidőt, [link]nem hiszem hogy IOS-re ne lenne, kérek legközelebb ezt az infot is csatold a méréseidhez. Mert ebből kiderül hogy a 10,5 óra Usage-ből mennyit esznek a háttérfolyamatok, és mennyi a valós user használat ez fontos info azért.

    A 6S plusnak mekkora lesz az akkuja

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Touch-ko #91 üzenetére

    Lehet én vagyok a lemarad/begepesedett paraszt, de nekem a 16 GB-os kártya már szűkös volt, ezért vettem a telóba egy Samsung class 10-es 64 GB-os microsd-t 10 év garanciával 6.300 Ft-ért, nekem ennyit megért hosszú távra, még a következő telóba ,vagy a tabletbe is jól jöhet. Én nem szoktam elhagyni a micro SD kártyákat, mert a telefonban/tabletben tartom, nem veszem ki onnan, minek venném ki? Erre mentem a képeket, full HD videókat, nem szeretek törölgetni, másolgatni+ kb 1000 zeneszámot, jó hogy ha a telón van offline térkép, plusz néhány játék pl. asphalt 8, ami 1,5 giga alapból, ritkán szoktam játszani, de időnként jólesik.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kali #86 üzenetére

    "pedig nagyon egyszerű a magyarázat, nem mindegy, hogy azonos vagy különböző hardverről van szó, chipset, gsm modul, kijelző."

    De itt a Iphone 6 és IIphone 6 plus-ról beszélünk, ugyanaz a chipset, gsm, antenna stb modulok is azonosak, az operációs rendszer is meglepően hasonló. Egyedül a kijelző és a kijelző felbontása más és az akkumulátpor nagyobb 61%-kal. Lehet a nagyobb kijelző felbontás elvisz ennyi akkuidőt, de más rendszereknél 41%-ot nem szokott elvinni. főleg hogy a pl. a beszélgetési időben simán 71 % kijön a különbség a két teló között 14 óra vs 24 óra.
    Egyébként ezzel teszi tönkre a csúcstelóit a Samu is, mert QHD eszi az akkudőt rendesen. Végre rájöttek hogy nem mindenkinek kell ez, most bejött a középkategórás Alpha széria, az A5,A8 egész jó lett, nekem jobban tetszik, mint az S szériás csúcstelefonok. Ez korrekt irány, és nincsenek elszállva az árak sem, és jobb az akkuidő is mint az S6-osnál nem meglepő módon.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Touch-ko #99 üzenetére

    1. Én sem ítélkezek, ja egyetértünk teljesen. Sokan bizonygatják, hogy a 16 GB-os alap Iphone mindenre elég és nem kell nagyobb. Mint a hogy példád s mutatja kb. a 32 GB háttér elég, ezt akartam venni bele, csak azért vettem 64 GB-osat mert nagyon olcsó volt. Az érdekes, hogy pont a 32 GB-ot hagyta ki az Apple az Iphonokból, ami szerintem a legideálisabb változat lett volna ár-érték arányban ha a 16 Gb és 64 GB közé lövik be árban.

    2. De Steve Jobs halála óta az Apple elment egy olyan irányba, hogy nem a felhasználók igénye van a középpontban, hanem a minél nagyobb profit és ezek befolyásolnak dolgokat. Pl. a már elég gagyinak számító series 6000-es alumínium használata az Iphone 6-ban. (Nyilván ezen spórolhattak kb fél dollárt. A series 7000,amit már a bringáknál régóta alkalmaznak: 1kg gramm kb 4-8 dollár.) Pl. nem ismerték el hogy a gomboknál bajok vannaka 6-os szériával, de az már hír, hogy a 6S esetén megerősítették a gomboknál a teló szerkezetét. Érdekes.

    3. Az akku csökkentés nem a felhasználók igényeinek figyelembe vétele. Azért a jobb üzemidő sohasem baj szerintem. Ha többséget megkérdezték volna csökkenjen-e az akku méret nem biztos, hogy erre szavazott volna a többség.Egyébként a forma sem az igazi a 4-es 5-s széria nekem sokkal jobban tetszett. Érdekes pl. Huawei tudta folytatni ezt az 4-es 5-öshöz hasonló letisztult formavilágot a nagyobb telóknál is, nekem pl. jobban tetszenek ez a formavilág: [link]

    4. (#97) kali Ezt mondom, hogy az elején nem optimalizálhatták a rendszert igazán a nagyobb felbontásra, pl. programok. Ahogy te is írtad:
    "a samsung esetén rosszul látod, a növelt felbontás ellenére sem fogyaszt többet az azonos méretű kijelző, inkább kevesebbet, konkrét példát írok, amire van teszt alátámasztásul; a note 4 kijelzője (5.7" és 1440 * 2560 felbontás) 14 százalékkal fogyaszt kevesebbet, mint a note 3-é (5.7" és 1080 * 1920 felbontás)!"
    A nagyobb kijelző megvilágítása, érintője kb 12-15%-kal fogyszat többet, pl. Lumia 640 és 640 XL között ez a helyzet ott azonos a felbontás,proci, minden, csak a kijlezőméret 5 col vs 5,7 col. De ahogy optimalizálják itt is ahogy az IOS rendszert is nagyobb felbontásra, előbb utóbb ki fog jönni a 35-50% akkuidőben az iphone 6 és 6 plus között. Ez nem lehet hogy ennyire nem tudják optimalizálni az IOS rendszert nagyobb felbontásra. Tehát megint kijön itt is a profit, bevétel elvárás: vedd meg a drágábbat mert sokkal jobb üzemidőben is.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz ^Boss #132 üzenetére

    Amikor teljesen lemerült kb 10%-ra az akku akkor tegyél fel képet, az akkuról, meg hogy mennyi volt a képernyőidőd, ez a 85%-os állapot nem mond semmit, főleg még 2-3 szori töltés után.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kali #140 üzenetére

    kchris78 +1, Szakiii +1, kali, +1
    úgy látom mindenki érti miről írtam, csak Touch-ko nem. Nem hiszem, hogy fogyatékos csak tetteti hülyét, vagy lehet egyszerűen csak Iphoneja volt ebben a világban tud gondolkodni nem tud kitekinteni ebből. El sem tudja képzelni, hogy más ötlet/logikai elgondolás/mérés is értelmesebb lehet, annál mint amit az Apple használ.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz ^Boss #145 üzenetére

    Mondjuk én ezeket is használom rendszeresen: Viber elsősorban telefonálás, Whatsapp üzenet képküldözgetés-beszélgetés családon belül, Skype online videótelefonálás mobilneten nővéremmel, kersztfiammal aki Hollnandiában él, Facebook, Waze, Email, Időjárás csempe, Glance screen . De de ezek szerintem a legalapabb dolgok kár is kiírni. Szerintem akinek normális legalább 2GB mobilnete van, ez alatti keret a vicc katória szerintem. (Pl. van olyan hónap amikor viber, skype, whatsapp 600-700 megát fogyaszt, főleg amikor videóval skypolok.)

    Ha nem extrémen böngészgetek, email facebbok, kis viber, vagy skype, fényképezés, Waze BP-en belül akkor 2 nap simán megvan, ha éjszaka repülő üzemmódba teszem, bár van amikor kell 20% alatt a takarékos mód, de a Skype, Watsapp, Viber ekkor is online marad. De nekem pl. dual simes a telóm azt nem tudom pl. ha Iphonenál hogy van és van saját és céges számotok, akkor hogy oldjátok meg két telót hordozgattok, töltögettek párhuzamosan?

    Pl. én Lumia 640-et használok 2500 mAh-s akkuval, a 6 hónap használat alatt 4 rendszerfrissítés optimalizálás jött ki, kb 5-10%-kal javult az akkuidő, ami várhatóan még a Windows Mobile 10-zel javul. De ez tök természetes dolog ez a fejlődés de e miatt miért kell akkuméretet csökkenteni? No mindegy én ezt a gondolkodás igazán nem tudom megérteni egy elég drága telefonnál miért jó ez? Egyébként ha egy napot bír a teló komoly használat esetén az jó azért és bőven elég ebben igazad van. de van olyan hogy komoly terhelés esetén pl. 4-5 órát vonatkozom, megvan folyamatos böngészés, vagy telefonálás mobilneten, vagy megosztás tabletere, ilyenkor azért jobb lenne a nagyobb akku, mert nap végére szűkösen vagyok. De ez tényleg elég ritka.

Új hozzászólás Aktív témák