Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bsh

    őstag

    válasz (ÉN)közPONT #246 üzenetére

    az eredmény:
    rendszert lementettem ssd-ről (de már ez a rendszer is úgy lett átmentve, azelőtt raid0 vinyókon volt, és még most is hasznáűlom azt a raid0 tömböt, szóval minden driver meg hasonlók benne vannak), beraktam a második ssd-t, tömböt beállítottam, kicsit tesztelgettem ubuntu alatt, ment mint a vihar: 520MB/s max olvasás, 460-as átlag.
    ezután a windows rendszert visszamásoltam, reboot: kékhalál. gondoltam attól lehet, hogy az ahci-t is engedélyeztem a registryben. úgyhogy szétszedtem a tömböt, visszamásoltam a backupot egy szál ssd-re, visszaírtam a registry-t, újabb backup készítés, reboot, tömb összerakás újra, backup visszatöltés: kékhalál.
    gondoltam, ha már úgyis itt van, akkor gyorsan feldobok rá egy új telepítést, úgyhogy felraktam windowst, frissítéseket ráküldtem, aztán néztem egy hdtach-ot, ami olyan 330MB/s-t tudott maximum felmutatni, szemben a linux-szal és a dmraid-del...
    erre indítottam crystal disk markot, ami félúton járt éppen a teszttel (szintén 330-as max olvasás, 300-as írás), mikor egyszercsak váratlanul újraindult a gép.
    úgyhogy egyelőre hagytam ennyiben, most visszaraktam a sima ssd-t és a backupot, majd ha lesz időm egyszer, akkor még kisérletezek vele meg utánaolvasok, mitől lehet ez.
    úgyhogy ennyi - nem sok.
    egyébként addig, amíg nem benchmarkoltam, addig nagyon szépen ment a rendszer, tán egy hajszálnyit gyorsabbnak is tűnt, de ez lehet csak palcebo hatás, vagy pedig a friss telepítés miatt volt.

Új hozzászólás Aktív témák