Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz nonsen5e #3 üzenetére

    "a Nokia nem élt vissza szabadalmi portfóliójával és eddig is tisztességes árpolitikát követett"

    Hát azért erről a HTC tudna mesélni. Természetesen a leggyengébb láncszemet támadta be először a Nokia, és igaz, hogy februárban varázsszóra megállapodott a HTC-vel, de gyanítom, hogy ehhez nagyban hozzájárult az, hogy decemberben a kínai kormányzat elkezdett keményen kekeckedni, és kilátásba helyezte, hogy megakadályozza a MS-Nokia üzletet, ha a patentek licencdíját nem rendezik megnyugtatóan.

    De a HTC megállapodás után nem nagyon kötekedhetett tovább Kína, hiába tüzelte a Samsung és a Google még ezután is Pekinget, hogy akadályozza meg az üzletet. A Nokia visszavonulót fújt, jó fiú lett hirtelen, arra alapozva meg nem lehet megakadályozni egy akvizíciót, hogy megelőlegezve a bizalmatlanságot azt feltételezzük (amúgy némiképp jogosan), hogy a Nokia átmegy patent-trollba, miután megszabadult a gyártástól. Ez olyan, mintha előre megvádolnánk valakit azzal, hogy meth főzésbe fog belevágni, csak azért, mert kitanulta a vegyészet fortélyait :)

    Ettől függetlenül nem értem, hogy miért ne kezdene patent-trollkodásba a Nokia az üzlet nyélbeütése után,
    ha valami van a birtokában, amiből pénzt lehet csinálni, miért ne kamatoztatná? Mert összevonja Pekingben egy illetékes elvtárs a szemöldökét, és kizárják a hálózati tenderekből? Kínában úgysem tudnak labdába sem rúgni a Huawei mellett. Ráadásul a kínai készülékgyártók (leszámítva a globális piacra kacsintgatókat, pl Lenovo) amúgy sem arról híresültek el, hogy különösebben izgatnák magukat a patent-díjak miatt. Egyedül azért érdemes majd némi visszafogottságot tanúsítania a Nokiának, mert a Here szolgáltatásainak potenciális vásárlói pont azok a brand androidos gyártók, akik a szabadalmait használják, ezért nem érdemes hagyni, hogy túlságosan elfajuljon a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák