Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    válasz C. Carrot #2 üzenetére

    Egy kedves fórumtársnak hála volt lehetőségem kipróbálni Leica M9-et. Azt nem mondom, hogy a próba meggyőzött arról, hogy fillérre megéri az árát, de érdemes egyszer kézbe venni egyet, közelebb tudja helyezni az embert a gép valódi értékéhez, mint a benchmarkok nézegetése. Maradjunk annyiban, hogy a vaskos árcédulában bőven van tudás és minőség is, plusz ugye nem mindenki akar 1dx-et cipelni, ami azonos árból kijön. És azért a Leica képeiben van egyfajta nem számszerűsíthető karakter, amihez hasonlót a Fuji tud, régebben a Kodak szenzorral az Olympusok képeiben is megvolt.

  • rbalint88

    addikt

    válasz Kristof93 #27 üzenetére

    szerintem a fórum más részein már sokszor le lett írva, hogy -főleg- a milc rendszereknél mindig váz-obi páros képminőségét érdemes nézni, mert a kis bázistáv miatt szükség van szoftveres korrekcióra. ezért nem fair egy adapterezett obit hasonlítani egy natívhoz. főleg Sony FE bajonettnél, ahol a szenzor nagyobb, mint a bajonett átmérője, de legalább extrém rövid a bázistávolság... a drága mérnökurak tuti vért hugyoznak, mire értelmes képszéleket csinálnak egy obinak.

  • rbalint88

    addikt

    válasz t72killer #30 üzenetére

    ebből a Leica M lencséket szokták adapterezni amire csak lehet, teljesen manuális obikról beszélünk. A régebbiek ugye meg filmes vázhoz készültek, ahol ilyen apróságokra nem nagyon kell figyelni, hogy párhuzamosan érkezzen a fény a mikrolencsékre. APS-C vázon meg ez sokkal kevésbé jelent gondot, mint egy ilyen határokat feszegető fullframe-nél.

  • rbalint88

    addikt

    válasz Kristof93 #32 üzenetére

    több dologban van részben igazad, de sok a tévedés is. rawban bizony van korrekció, legfeljebb ki tudod kapcsolni LR-ban.
    A7r2 résszel részben egyetértek, részben nem. Színekben valahogy nem tudod visszaadni pontosan azt, amit a Leica tud, vagy csak nagyon sok pöcsöléssel. Szavakkal nehezen körülírható ez a "Leica magic", össze kell nézegetni a képeket és érteni fogod. Továbbra is aláírom azt, hogy anyagilag nem racionális döntés Leicázni. Viszont a minőség mércéje sok minden lehet és nem feltétlen mindenkinek fontos a végtelen felbontás, én pl hobbistaként tökéletesen elvagyok 16mpx-en, tök felesleges lenne 36mpx. Sőt, továbbmegyek, a Fuji jpeg is elég általában, maximum pici finomítás kell neki, ami még jpegből is elvégezhető, nem kell emiatt rawozni. Simán elképzelhető, hogy egy megfelelő anyagi háttérrel rendelkező illetőnek az a Leica-féle helyből jó kép megéri a felárat, hogy ne buzuljon rawozással vagy csak simán átereszti a raw konverteren a képeket.
    Az adapterezéshez annyit, hogy a bázistávolságon kívül van még pár nem elhanyagolható szempont, amik főleg régi obik adapterezése esetén nem teljesülnek és elég komoly hatással tudnak lenni a képminőségre, a natív obikhoz meglévő korrekcióról meg ne is beszéljünk. Ugye az általában jobb optikai tulajdonságú obik képét javítja még tovább, nem nehéz belátni, hogy egy FE55/1,8 jobban fog működni egy A7R2 vázon, mint egy adapteres Leica, főleg egy régi.

Új hozzászólás Aktív témák