Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Nagyon klassz kis összejövetel lehetett ez! Kár, hogy nem tudtam ott lenni!

    Egy Commodore 64 szett (egy C64c, Made in West-Germany alapgép, és egy 1541-II FDD, Made in Japan by NEC páros) boldog tulajdonosa vagyok, és ha rajtam múlik, soha nem válok meg tőle.

    Bár legalább 4-5 (de lehet, hogy 8-10) éve nem kapcsoltam be, de most ismét megjött a kedvem, hogy repüljek pár küldetést a GUNSHIP-el, vagy kalandozzak a karibi térségben a PIRATES! világának köszönhetően. ;)

    A gép egyébként rendkívül megkímélt állapotban van, és bízom benne, hogy még újabb ~30-40 évig működni fog hiba nélkül! :)

    Megjegyzem, amikor a Commodore nevet hallom, mindig elszorul a szívem. Belegondolok abba, hogy ha a cégnek hozzáértő reklámszakemberei és vezetése lett volna, talán az egész IT világ fejlődése teljesen más irányt vett volna napjainkra. (És nem "IBM kompatibilis PC-kkel", hanem Commodore gépekkel dolgoznánk.)

    A cég számomra ugyanis egyet jelent a "zseni" fogalmával. A mérnökeik az innovatív megoldásaikkal gyakran egy évtizeddel megelőzték a korukat. (Ez lett a vesztük; pedig aztán később - számukra ez már nem vígasz - mindig őket igazolta a jövő.)

    Őszintén remélem, hogy amikor mi már nem leszünk, akkor is lesz még hírmondója a Commodore cégnek, és a jövő, IT technikusai, felhasználói hallani fognak még akkor is arról, melyik vállalat volt, amely egykor forradalmasította az otthoni számítógépezést világát, és a számítógépet, ezt a korábban sokak számára idegennek tűnő, bonyolult eszközt elvitte - minden korábbinál nagyobb számban - az egyszerű emberek otthonaiba is!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Az a "csővezeték dizájnt kapott" SNES egyébként baromi jó ötlet. :K Gyárilag ilyen, vagy egy rajongó "agymenésének" köszönhető?

    Egyébként sajnos a cikk döbbentett rá, hogy baromi öreg vagyok már! :( Amikor egy XBox már "retro" masinának számít... :O

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák