Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz FlyingV #381 üzenetére

    "Az XBOX név nagy ütőkártya, ezt senki sem vitatja, de nem tudom ,hogy válik ez majd be a mobilos köztudatban, én nem vagyok ellendrukker, de szerintem amikor valaki wp7-es mobilt vesz, pár megszállott játékoson kívül kevés embernek lesz ez a nyomós érv az új telefon mellett. Bár ki tudja, szvsz pl ez (XBOX) a Microsoft legsikerültebb és legjobb terméke története során, még a vörös halálkör vagy hogy hívják ellenére is."

    Az xbox live az egyik nagy ütőkártya lehet. Nem tudom mi valósul meg végül belőle mobil platformra, de akármennyi is készül el, az fontos szempont lehet. Például achievement rendszer, multiplayer, in-game és off-game chat, videochat, stb. A mobil játékipar igazán még csak most kezd beindulni, vannak itt lehetőségek bőven.

    A fejlesztői támogatást én nem látom olyan nagy kulcskérdésnek hosszú távon. Most, a bevezetésnél fontos, de egészen biztos, hogy rövid idő alatt lesz akkora appstore, ami annyira minimum elég lesz, hogy ne ez legyen a döntési szempont. Minden appstore-t néhány száz, max. néhány ezer alkalmazás visz a hátán. Ezek jellemzően 1: népszerű egyéb funkciókat valósítanak meg (skype, msn, szótárak, stb.), 2: a platform hiányosságait orvosolják (home screen, notification-ök, backup, stb.), 3: játékok. Ezek biztosan el fognak készülni WP7-re is.

    A kulcskérdés szerintem egyszerűen az, hogy összességében milyen szolgáltatás csomagot kínál a Microsoft a platform mögé. Ebben szvsz nagyon erős: online funkciókban bing, msn, xbox live, zune, ms myphone, exchange. Offline-ban pedig office, outlook, wmp11 integráció. Ezek kiegészülve a népszerű külső szolgáltatásokkal (gmail, facebook, twitter, myspace, stb.) indulásnak bőven elegek, tulajdonképpen így egyben nincs is másik platform amelyik mindezt kínálni tudja.

    A felhasználói felület meg olyan amilyen. A windows minden új verziójánál is lejátszódik ez a szeretem-nem szeretem játék, aztán a világ megszokja, majd megszereti, végül az új verziónál már ezt hiányolja. ;) Ez az UI a jelenlegi formájában bőven eladható, de ha tényleg nagyon nagy lesz az igény a kevésbé "industrial" kinézetre, akkor biztos vagyok benne, hogy fogunk mi még látni 3D hatású vagy éppen színezhető/árnyékolt tile-okat is. ;)

    A Windows-t pedig nem írnám le ennyire. ;) Az xbox is sikertermék, de azért sehol nincs a desktop oprendszer mellett. Nem csak jövedelmezőségben.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Ati_X_321 #410 üzenetére

    Azért ez nem pont így néz ki. Egy videolejátszó megírása messze nem "csak egy GUI" fejlesztése, akkor sem, ha ffmpeg library-re épül. Éppenséggel a kódnak az a része, amelyik hordozható, az hordozható lesz WP7-re is.

    De nem ezen fog múlni. Gondolj csak a játékokra. Egy komoly 3D játékot sokkal nagyobb meló portolni, mint egy VoIP klienst, és mégis várhatóan rengetegen fogják megtenni, ha a platform sikeres lesz. Ha meg nem lesz az, akkor akkor se portolnák, ha a microsoft a fejlesztők s*gge alá tolna mindenféle library-t. Ez pl. az iPhone-al is így történt. Az iPhone fejlesztők nagy többsége sem Objective C-vel "született", éppen ellenkezőleg, jelentős része más platformokról (nagyon sok esetben windows/.NET platformról) vándorolt át, mert bizniszt látott benne. Ha az Objective C-hez hajlandóak voltak adaptálódni, akkor az MS környezethez egészen biztosan.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Ha beleszólhatok: egy dolgot innováltak, azt amit azóta csinálnak, mióta a cég létezik. Összepasszítják a hardvert és a szoftvert és adnak neki egy olyan felhasználói felületet, amin az a funkciókör amire ők úgy gondolják, hogy a felhasználónak szüksége van, pofon egyszerűen - időnként élményszerűen - elérhető. Majd az egésznek adnak egy sajátos, egyedi dizájnt. Végül mindennek jól megkérik az árát.

    Ezen kívül tényleg nincs a termékeikben innováció, de nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy összhatásban valami szerethető szülessen. És ezt jól csinálják, mert a termékeik kétség kívül szerethetőek, még akkor is, ha levakarjuk a mára már levakarhatatlan hype-ot róluk.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz bmwk1200s #440 üzenetére

    Az appstore, egységes kinézet, kötött oprendszer, stb. nem innováció, hanem egy üzleti modell. Ezt valóban az Apple vitte sikerre, és tényleg mindenki követi.

    (Megjegyzem, szerintem még az iTunes-ra - az eredeti, online zenebolt gondolatra - lehet leginkább azt mondani, hogy innovatív lépés volt. Az iPod már ismét inkább az üzleti modell a gyakorlatban, mint innováció. Hiszen zene lejátszást már millió kütyü tudott kb. ugyanilyen színvonalon, az iPodnál az árukapcsolás volt az újdonság.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz bmwk1200s #445 üzenetére

    A szó tágabb értelmében egy új üzleti modell is innováció természetesen, de ebben az értelemben nem szokás használni, és nem látom az okát, hogy miért tegyünk az Apple termékekkel kivételt.

    A szokásos értelmében az innováció valami új szoftveres vagy hardveres megoldás (legalábbis a consumer electronics szegmensben). Ebben az értelemben az amoled vagy a retina display is innováció, vagy éppen a "sweep" touch funkció, de szerintem egy komplett termék kategóriáról és annak a piacáról beszélve (okostelefonok) ezek apróságok. Ilyen alapon minden új termékben/megoldásban több száz innovációt lehetne felfedezni - hogy ontopic is legyek, így nézve a WP7 egy merő innováció -, és éppen ezért nincs értelme róla beszélni. Egy termék kategória esetén nagy hatású, szabványt teremtő, stb. innovációt érdemes keresni. Ilyen egyik említett jelenlegi Apple sikertermékben sincs. Az új iPad tipikus példa erre. Újdonság nincs benne, táblagépek sok éve léteznek, érintőképernyő sok éve létezik, olyan funkció sincs benne, amit ne tudnának más eszközök. Az iPad kulcsa abban van, ahogy ezeket az ismert elemeket összerakták, adtak neki egy ütős design-t és egy látványos UI-t. Az autós hasonlat nagyon jó, ott is megvan az az autó típus, ami a design-nal, a márkanévvel, és néhány extrával arra utazik, hogy a kommerszen belül a nem kommersz illúzióját keltse. Az Apple pontosan ugyanez, a kommerszen belül a nem kommersz illúzióját nyújtó termék/márka, a maga előnyeivel és hátrányaival.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz erdoke #464 üzenetére

    Mi a baj a WP7 böngészőjével? Tudsz valamit ami problémás?

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Karma #476 üzenetére

    "Az innovacio nem azt jelenti, hogy valami teljesen uj dolgot mutatnak be. Egyszeruen nem csak errol szol: az "ez nem innovacio, hanem uzleti modell" pont hogy teves - a mar ismert es szarul mukodo uzleti modell egyszerusitese es eles bevetese egy innovativ lepes, ami mindekinek megerte."

    Mint írtam, igazad van, csak én még soha nem hallottam ezt innovációként emlegetni. És nem látom, hogy ebben az esetben miért kellene kivételt tenni?

    "Nem lesz kevesbe innovativ attol, hogy mar a kilencvenes evek elejen letezett multitouch kapacitiv szenzor... Es akkor mi van? Hol volt a termek 2007-ig, ami mindenki szamara elerheto (artol eltekintve)? Olyat hozni a piacra, ami nincs: innovacio."

    Hogy egy hasonlattal éljek, attól, hogy valaki először belerakja az x264/h264 ill. a matroska formátum lejátszását a bluray lejátszójába, még nem lesz innováció, viszont ettől még hatalmas üzleti siker lehet.

    Másrészt ilyen innovációt szinte minden termékben fel lehet lelni. A Samoled is egy innováció, nem volt előtte, a samsung behozta a piacra. Mégsem emlegetjük kiemelten a samoled telefonokat, mint innovatív termékeket. Szigorúan véve a WP7-ben lényegesen több az innováció (szoftveresen), de összességében én a WP7-et sem tartom innovatív terméknek. Ahhoz kategóriát kellene teremtenie, mégpedig nem az árával, a szolgáltatásaival, hanem pontosan valamelyik innovatív újdonságával. Ilyen nincs, ezért mint termék nem innovatív. Az iPhone sem az, mint termék.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz #16820480 #508 üzenetére

    Én elsősorban PNA-s naviban vagyok otthon (a telefont nem használom erre), és az iGo ott sem rossz, sőt, magyar viszonylatban szívesebben használom (PNA-val), mint a többi nagyobb nevű riválisát (pl. Garmin, TomTom). Azaz valódi komoly, jól használható navi. Ráadásul idehaza messze-messze a legnépszerűbb, ezért az emberek zöme ezzel találkozik.

    Másrészt, a PNA-k oprendszere korábban kizárólagosan, de ha jól tudom ma is döntően Windows CE, így kézenfekvő volt, hogy ahogy a GPS funkció megjelent a WinMo-s okostelefonokban, jött melléjük az iGo is, nem egy esetben ingyen a telefon mellé. Ez volt az első minőségi navi program, ami telefonra széles körben elérhető volt. Sőt, sokáig kizárólagosan ez volt, hiszen nálunk az okostelefont jó ideig a WinMo platform reprezentálta. (Sőtsőt, még utána is, hiszen a megjelenő iPhone-ra jó ideig nem volt valódi navi alkalmazás.)

    Szóval valahol hasonló a helyzet, mint amerikában az iPhone-al. Ha egyszeri Joe okostelefont akar venni, akkor bemegy a mobil boltba és kér egy "iPhone"-t. Kis túlzással akkor is, ha éppenséggel Droidot akar venni. :) Ha Jóskapista navit akar a telefonjára, akkor az iGo-t keresi. Ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy ez is a legjobb, csak annyit, hogy a legismertebb.

    (Én azért nem bánnám, ha WP7-re lenne majd iGo. :) Eddig ugyanis én sem találkoztam még mobilon jobbal. Ez nem jelenti azt, hogy nincs is, de én még nem futottam ilyennel össze. ;) )

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Integra #520 üzenetére

    "usában nem gond az online navigáció, kiapadhatatlan mobilnettel, csak európában megy a szopoda továbbra is."

    Ja, amíg a nagyvárosok környékén navigál a delikvens. Aztán ha nekiindul az országnak, akkor ott is szopoda. ;)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák