Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz gabancs #36 üzenetére

    Én kérek elnézést! Elfelejtettem a varázsszót: APPLE.

    Nem, a varázsszó az Android Wear, vagyis csinálhatsz bármilyen jó, meg olcsó vasat alá, a szoftver nagyjából semmire nem jó.
    Az Alcatel-t meg egy lapon csak az említi az Apple-vel, aki ABC sorrendben cégeket sorol fel, más kontextusban nem sok értelme volna ugyanis.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz vicze #50 üzenetére

    Márkától függetlenül továbbra is egy kimagaslóan haszontalan eszközről beszélünk.

    Ma már általánosságban a sima óra is egy kimagaslóan haszontalan eszköz, divattermék, kiegészítő, státusszimbólum stb. mégis elég sok fogy belőle.

    Okosórát főleg olyan vesz, aki érdeklődik kütyük iránt

    Menjünk vissza pár évet és ilyen véleményt olvashatunk az okostelefonokról, még pár év vissza és a mobilokról.

    Az Apple egyébként pont azért fog kaszálni, mert nem egy szűkebb geek réteget céloz meg, hanem az átlagfelhasználót. Ez ugyanúgy meglepte az ipart, mikor kijöttek az iPhone-al (amit szintén rögtön temetett minden geek), aztán elég durván rácáfoltak a jóslatokra.

    Az biztos hogy brutálisan megdobja a Apple profitját, hisz bőven 100$ alatt van az előállítás.

    No ez az ami tutira nem igaz, tekintve, hogy egy termékbevezetésről beszélünk, ahol mindent az Apple tervezett (egyedi hardver, szoftver, design stb.). Arról nem beszélve, hogy pont a magas minőségi követelmények miatt kicsi a gyártókapacitás (nem véletlen, hogy az óraipari szakértők szerint is kimagasló a készülék minősége).
    Megkockáztatom, hogy az alap készülékek közel önköltségi áron mennek, amiket a drágább modellek ellensúlyoznak.
    Egyébként amit írtál, az teljesen igaz lesz a második, harmadik generációnál, de most még nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz vicze #52 üzenetére

    Nyilván valóan, de van egy óriási különbség, hogy egy sima óra valós értéket képvisel, egy okos óra semmi ilyesmit nem hordoz

    Ezt cáfolja az Apple megoldása, tekintve, hogy időtállóbb, mint a piac hasonló termékei.

    Évente cserélgetni drága mulatság lesz.

    Mivel az Apple jószága nagyjából egy második kijelző a mobilhoz és a szoftverek java valójában a mobilon fut, így nem fog gyorsan elavulni, szemben a Google Wear-es órákkal.

    Aha a 3millió berendelt darab az kis sorozat.

    Igen, kis sorozat.
    Nézd meg, hogy már július-augusztusi kiszállítási időpontok vannak.
    20-25 milliós tételnél lett volna az, hogy normál tempóban tudják kiszolgálni a vásárlókat.

    Az égvilágon semmi kiemelkedő anyaghasználat nincs benne.

    Olvass utána azért ennek, mert nincs igazad.
    Én nem vagyok óraipari szakértő, én csak azt tudom, amit tőlük olvastam és nem, nem csak az arany változatról volt szó.

    A fejlesztési költséget nem lehet beleszámolni és csak az előállítási árat mondom, fejlesztési költség többieknél is megvan, mégis jóval olcsóbb.

    A fejlesztési és egyéb költségeket is bele kell számolni, mert amíg az nem térül meg, addig mínuszban van a cég.

    A többieknél mellesleg nincs komoly fejlesztési költség.
    A szoftvert (Google Wear) és hardvert (Snapdragon SOC) készen kapják, csak köré kell tervezniük egy design-t és kész.

    A Samsung az egyetlen kivétel a Tizen-nel, de valamiért azok az órák nem is olcsóak.

    De hidd el a fejlesztés se volt egy nagy összeg.

    Persze, hisz az egyedi hardver és szoftver kifejlesztése fillérekből megvan. Nem is értem, hogy Pistike a szomszédból miért is nem gyárt saját márkás okosórát...
    Bár, ha arra gondolsz, hogy az Apple vagyonához képest nem volt nagy összeg, az lehetséges, de a piac többi szereplőjéhez viszonyítva, hogy azok mennyit fordítanak egy hasonló termék fejlesztésére, biza sokkal nagyobb.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz vicze #54 üzenetére

    A kamuszakértős cikkeket hanyagoljuk, pont annyira vagy te is szakértő mint ők...

    Hát azért ezeket a "kamu szakértőket" világszerte elismerik az óraiparban. Persze, lehet csak azért, mert veled még nem találkoztak.

    Persze mikor a teljes iPhone 250$ gyártási költséggel rendelkezik akkor ez majd 350, mi? Ne szórakozzunk már...

    Még mindig nem értetted meg, amit írtam.
    Te azt veszed költségnek, ami a legyártáshoz szükséges és úgy gondolod, hogy magát a terméket valami fáról akasztották le készen és csak gyártani kell. Nem veszed figyelembe, hogy egy teljesen új termék bevezetése nem kis összeg, főleg, ha magát a hardvert is te fejleszted ki hozzá és a szoftvert is. Ezt egyetlen másik gyártó sem tette meg eddig. Főleg nem ilyen minőségi kivitelben.

    Írtam, hogy a költség amit írsz valós, de csak majd a 2., 3. generációnál, jelenleg a fejlesztési és piaci bevezetési költségek is súlyozottan jelen vannak, amit ostobaság lenne figyelmen kívül hagyni.

    Már maga a Tizen költsége magasabb mint 1 negyedéves Apple kutatás fejlesztés együtt minden termékkel...

    Hát persze, hisz a Samsung tuti sokkal drágábban fejleszt szoftvert, mint az Apple :D :D :D
    (Főként, hogy nem is mondanám a saját fejlesztésüknek a Tizen-t.)

    Néha ha levennéd a szemellenződet és végigolvasnád miket is írsz.. lehet meglepődnél magad is.

    ---

    Mielőtt elkezdenéd, hogy én vagyok szemellenzős, meg elvakult fan, közölném, hogy nem áll szándékomban Apple Watch-ot vásárolni és jelenleg is egy Samsung Gear Fit-et használok. Szóval messze nem vagyok elfogult a kérdésben.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz vicze #58 üzenetére

    Tehát összegezzük, szerinted a Samsung aki szintén saját tervezésű, gyártású és tejes egészében saját fejlesztésű technológiákkal gyártja az eszközeit, saját fejlesztésű OS-sel, azét is olcsóbb mert????

    Tehát összegezzük:
    A Samsung a saját fejlesztésű óráinál nem saját SOC-ot használ és sajna a Tizen mint rendszer sem a saját fejlesztésük (bár annyi igaz, hogy a fejlesztésében aktívan részt vesznek).

    A Tizent kb. 1éve szinte teljesen egyedül viszik. Intel és mindenki más is kiszállt belőle vagy pénzt nem nagyon adnak rá.

    Ahhoz képest nem olyan rég az Intellel együtt demózták.

    Továbbra is azt állítod, hogy pl. a 450$(!!!)-os fém szíj nem a brutális lehúzás kategória?

    De az, csak apró bibi, hogy hasonló megmunkálású szíjat egy svájci órához 1500 dolcsiért kapod meg. Huhh, azok hogy lehúzzák az embereket.

Új hozzászólás Aktív témák