Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz Szilofon #20 üzenetére

    Évek óta adok/veszek aprós oldalakon - nem ebből élek, nem vagyok nepper, így nincs is milliós értékelésem - de sok igazság van abban amit írsz.

    Viszont!
    Három észrevétel.
    1.,
    Volt olyan vevőm, akinek a pénze még meg sem érkezett, akkoriban az utalás nem 1-2 órás történet volt, de már nyomta a hisztit, hogy mit képzelek én, hogy még nem adtam fel az 500Ft-os(!!!) szarját.

    Ez után kezdtem el beleírni a hirdetésbe, hogy a vételár beérkezését követően 24-48 órán belül a csomagot feladom, az igazoló fecnit scannelve megküldöm (feltéve, ha van cím) ennek tudatában vásároljon! Ezt a magam vállalta határidőt - nem postázok napi szinten 50+ csomagot - az esetek ~99%-ban sikerül is tartani. Így nincs nyafi, ha hisztizik, szívfájdalom nélkül megírom neki, hogy OTT a tájékoztatás, az értő olvasás képességének hiánya miatt nem vagyok felelős.

    2.,
    Ha ennyire hajt a tatár, miért nem vásárolsz valami közeli GSM boltban? Ott azonnali a történet?

    3.,
    Utánvét! Felejtős!
    ad1. Drága
    ad2. Nem fogom egy majom bohóckodását megfinanszírozni. Mellesleg, ha rájön az öt perc és nem veszi át a cuccot, várhatok, mire visszakapom és a hazautat is fizethetem. Köszönöm NEM! Arról nem én tehetek, ha Gyökér Pistike az 5.000 Ft-ért hirdetett iPhone 12 helyett egy fadarabot küldött...

    Üdv. V. Körte

  • vadkörte

    addikt

    válasz 8th #33 üzenetére

    "...egy alapból kompromisszumképtelen emberrel nyilván nem tudsz mit kezdeni..."

    Pontosan.
    Szintén megtörtént eset - így talán már a szerző is bele tud látni a másik oldal gondolkodásmódjába is - árultam 3db napellenzőt (valami 1000 éves NDK vackot) 500Ft/db áron. (a mai kori megfelelőjük 2-3.000Ft/db volt) Hívott egy madár, hogy érdekelné az egyik, de mennyit engedek az árból (500Ft-ból) és neki kizárólag utánvéttel küldjem, mert őt már átverték és biztosan én is...
    A végét lenyeltem, megírtam neki, hogy az utánvét ~1500Ft, a cucc 500Ft(!) levélcsomagban meg 480Ft a szállítás.
    Ragaszkodott, az utánvéthez, annyi kompromisszumkészség volt benne, mint egy vascsőben, így elmaradt az üzlet. 2 nap múlva alku nélkül elvitték mind.

    Ha más megoldás nincs és a másik fél is hajlik a kompromisszumra minden megoldható.

    Üdv. V. Körte

  • vadkörte

    addikt

    válasz Szilofon #36 üzenetére

    Jogos érv.

    A minap hallottam bicózás közben - álltam a sorompónál és vártam az Alsóbüdöstekeresdi IC-re - három srác monológját. Egyik csóka valamelyik haverjától évekkel ezelőtt lenyúlták a Nokia N nemtudommit (jó drága volt) ~1.5 év után jelentkeztek a rendőrök, hogy be kellene menni, azonosítani a telefont.
    Bement, valóban az övé volt. Egy GSM boltban találták meg, a vicc, hogy a lopás óta 3x cserélt gazdát, mindegyik alkalommal a GSM boltban. :D

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák