Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    Eh... :(

    Az Ubi merészsége, a valami újra való törekvés üdvözlendő és dícséretes. De mi a f@sznak hívják ezt Far Cry-nak? Hol lesznek a távolsági fegyverek (íjon kívül)? Hol lesznek a járművek? Gránátok? Aknák, satöbbik? Mer' hogy ezek esszenciális Far Cry játékelemek voltak eddig. Aki megvette a játékot ezeket szerette, így természetes, hogy hasonlót várna el egy új Far Cry játéktól is. Persze, változtatni, újítani, frissíteni kell a formulán, de ha valami előreláthatólag ennyire távol áll az eddigi játékoktól, ne legyen már Far Cry játék könyörgöm. Ennyi erőlvel egy FPS horgászjátékot meg eladhatnának Star Wars bilétával, mer mér is ne. Persze, tudom hogy csak azért hívják így, hogy könnyebben eladható legyen. Nem is ez dühít igazából, hanem az, hogy ezen a (számomra) hülyeségen azok a fejlesztők dolgoznak, akik amúgy közben egy normális Far Cry játékon is dolgozhatnának, vagy hogy bíztam benne, hogy az új vadhajtás valami Blood Dragonhoz hasonlító frissítő élmény lesz, erre a képembe tolják ezt.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz #78687232 #76 üzenetére

    Jah, lassan meg már az lesz benne az állandó, hogy mindben vannak karakterek. :F Az, hogy miből áll a Far Cry esszencia nyilván részben szubjektív, de azért nevetséges túlzásokba ne essünk már.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Blyan #78 üzenetére

    Ezért mondtam, hogy részben szubjektív. De azért dobjuk már be a keresőbe, hogy hány találatot dob ki (képletesen mondom nyilván) az "open world akciójáték, vadászat, küldetések, fejleszthetőség" kulcsszavakra. Ez kb. többé-kevésbé mindegyikről, vagy max. minden másodikról elmondató, a GTA 5-től a Skyrim-ig. Aztán azért mégis kicsit más a két játék, vagyis ebből a soványka leírásból nagyon nem csak a Far Cry játékokra lehetne asszociálni. Egy tisztességes kereséshez azért olyan kulcsszavakat is be kellene dobni, amik ebből a leírásból (és a Primalból is) hiányoznak.

    No mindegy, fuck you Ubisoft. Nem tépem tovább a számat, mert ugyanazt fújom már 3 komment óta csak pepitában. Legyetek boldogok az ősemberesdivel, én nem kérek belőle. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz ¤Envy¤ #83 üzenetére

    A gyönyörű grafika, a tájak, a nyitott világ, a fejlődés (ez a leírás még mindig ráillene egy grafikailag tuningolt Skyrim-re is!!! Plusz a gyűjtögetés, plusz az állatok...), a számtalan fajta fegyver és vezethetű jármű, az utóbbiak adta játékmenetbeli kvázi totális szabadság, ez mind hozzátartozik a Far Cry játékokhoz. Ez a valamennyire egyedi mix ami kiemeli a Far Cry játékokat az FPS-ek tengeréből, mert ezt mindet együtt kevés játékban lehet megkapni.

    Értem én, hogy te/ti elvagytok lőfegyverek meg kocsikázás nélkül is, és nem az adja a legnagyobb élvezetet, hogy lepakolt aknákkal robbantgattok fel kocsikázó rosszfiúkat, meg gránátokat hajigálva rongyoltok be az erődökbe, vagy sunyi módon jó messziről sniperrel szedegettek le mindenki, de könyörgöm ne tegyünk már úgy, mintha ez eddig (4 játékról van szó!) nem lett volna szerves része az eddigi játékoknak. Mer van egy nagyon rossz hírem: AZ VOLT. Akármennyire nem ez volt a kedvenc játékelemetek, akármennyire próbáljátok ignorálni, ezek akkor is benne voltak a játékokban. A Primalban nem lesznek. Ennek a fentebb említett egyedi mixnek kardinális elemeit hagynak ki majd ebből a játékból. Mégis Far Cry-nak hívják. Tegyük fel ha fordított helyzet lenne, kimaradna a gyűjtögetés, az állatok, meg a szép tájak, kapnánk egy valami posztapokaliptikus kopár open world lövöldét szörnyekkel, fejlődéssel, tonnányi fegyverrel meg vezehteő csotrogánnyal, vajon akkor nem éreznéd úgy, hogy ez nem is Far Cry játék, csak a márkanév farvizén akarnak felevezni egy tökmás játékkal? Van egy olyan érzésem, hogy de. Pedig akár ilyen verzió is lehetne, és ugyanúgy megtartana bizonyos elemeket az eddigi Far Cry játékokból, és ugyanúgy kihagyna másokat, mint a Primal.

    De megnyugtatlak, nekem akkor is sírna a szám, mert egy ilyen játék, mint amit az előbb vízionáltam ugyanúgy nem lenne egy tisztességes Far Cry cím, mint ahogy szerintem ez a Primal sem lesz az sajnos. És ahogy korábban mondtam: Az újdonságnak alapból örülök (bár a korszak totálisan nem érdekel az igaz), a problémát ott érzem, hogy Far Cry címnek fejlesztenek és adnak el valamit, ami olyan játékelemeket nélkülöz, ami eddig minden Far Cry játékban ott volt.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz ¤Envy¤ #87 üzenetére

    Azt veszem a szívemre ha nem bírják értelmezni amit írok. Ugyanis egy szóval sem írtam fentebb, hogy csak és kizárólag pl. a fegyverek lennének a FC lényege, hiába próbáltad ezt a számba adni. Egyébként figyeltél volna, pont előtte írtam le, hogy befejezem a panaszkodást, mert csak ugyanazt tudom fújni mint a pereces, többet nem tudok a témához hozzátenni, ideje továbblépni. De azt már nem bírtam ki, hogy egy olyan kommentre ne reagáljak, ami kiforgatja a mondandómat. Szóval jah, a Primal csalódás ellenére fogok tudni aludni.

    Nekem nincs bajom a 4. résszel amúgy. Inkább kis lépésben újítsanak egy általam szeretett játékon, mint kukázzák a sikeres formula felét újítás jogcímén. Bár asszem ez nem egy meglepő vélemény tőlem a fentiek után.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák