Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • creation

    senior tag

    válasz Stanlee #9 üzenetére

    Értelek én.

    De most te is érts meg.

    Két eltérő módot tapasztaltam eddig albérletben lakásnál.

    Az egyik mód az volt, hogy mi kaptuk az összes csekket (Villany, Víz, közös ktg, Távhő). Ekkor a tulaj jött hó elején megbeszélt napon átvenni a csekkeket és a bérleti díjat. Ha valami nem tetszett nekünk a csekken, akkor kértük, hogy járjon utána, ha pedig minden rendben volt, akkor kifizettük neki a bérleti díjat + ami a csekkeken szerepelt. Így Ő fizette be a csekkeket is. Nem volt félreértés, minden hónapban írtunk egy papírt, hogy mit és mire és mennyit vett át tőlünk, így azt se mondhatta, hogy nem kapta meg. És nem kellett izgulnia, hogy vajh hagyunk e magunk után kifizetetlen csekket. Az egyik helyen írt nekünk a tulaj a közművekhez meghatalmazást és ha valami nem tetszett, akkor mehettünk mi is kiigazítást kérni.

    A másik a bediktálós. Ez szerintem a legrosszabb. De ezt úgy oldottuk meg, hogy kaptunk lehetőséget belépni a közművekhez a webes felületükre. Így láthattuk, hogy mennyi az annyi a bediktálás után. Ott is a tulaj vitte el a számlák árát és ott is írtunk papírt, hogy mire mennyit vett el.

    Szóval ezért nem értem.

    Kicsit szűkebbre kéne vennie a cikk írójának a pórázt, amin a tulaj szaladgál, ha ilyen félelmei vannak.

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Új hozzászólás Aktív témák