Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Henryk

    aktív tag

    Nekem az a módszer vált be, hogy az ubuntuval generáltatok egy szép hosszú, 16 random kis-nagy betűkből és számjegyekből álló jelszólistát, majd abból mazsolázgatok kedvemre.
    Mivel ezek elég hosszúak, eszem ágában sincs megjegyezni őket, rábízom a böngészőre hogy észben tartsa őket. Ha valamiért kellene egy akkor csak másolom a külső adatárolón levő jelszólistáról, ami átláthatóan, logikusan van felépítve, valamint nyomtatott formában is lementem időnként.
    Jelenleg kb 50 jelszavam van, ezekből 4-et tudok fejből, amit használok kevésbé fontos oldalakon és nyilvános emailjeimhez, a maradék ~90%-ot nem tudom, és nem is akarom tudni, mivel itthonról intézek mindent, idegen gépen 1 email-en kívül sehova nem lépek be, max a laptopomról suliban, de azon se mentem a jelszavamat.
    Itthon rajtam kívül senki nem ül a gépem elé, ha valaki mégis ide tévedne azt win loginnál az arcfelismerő progi kiszűri, és még képet is csinál, így visszakereshető arc alapján hogy kik ültek a gép elé.

    Nagyon hasznos progi az arcfelismerő, nincs jobb annál mikor benyomod ébredés után a gépet, beesel a fotelba és félálomból kómás fejjel belebambulsz a kamerába és be is léptél. :K

    A legnagyobb hiba amit sokan elkövetnek, hogy ugyanazt az "erős" jelszót adják meg sok helyen, és ha csak 1 oldalon is kibukik, akkor ugyanazzal hozzáférnek a mailjéhez, onnan meg az összes többi regisztrált oldalához, ahonnan már könnyen megváltoztathatják a jelszavakat, és a mailt is átírhatják, onnantól nyert ügyük van.
    Pont ezért van kb 50 jelszavam, meg 8-10 kulonbozo email cimem, mindegyik mas-mas celteruletre van, pl foiskolai, netenrendelos, forumozos, letoltos, spamgyujto, stb...
    mind kulonbozo jelszoval, valamint adott loginhoz tartozo email jelszo es a login jelszo is mas-mas, igy ha feltornek valamit, semmi mashoz nem fernek hozza.

    Tehát sok kulonbozo jelszo, es vigyazni hol lepkedunk be, keyloggernek nem kell a kezedet figyelnie, es nem all mogotted..

  • Henryk

    aktív tag

    válasz KAMELOT #94 üzenetére

    Persze tökéletes megoldás nem létezik, de még nem volt gondom feltöréssel, gondolom megérted nincs kedvem naponta bekopizni 20-30 jelszót.
    Gépemet tisztán tartom, Win 7 tűzfal és ciscos router mogott, ellenőrizni szoktam néha, de már egy jó 2 éve tiszta vagyok, aki nagyon akar, és ért is hozzá, azt meg úgysem tudod megállítani, de a legtöbb esetben ennyi elegendő.

Új hozzászólás Aktív témák