Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lakers

    tag

    Sziasztok!

    Köszönöm a hozzászólásokat! :R Ha megengeditek - D1Rect, DeltaPower, Edenyke, danih, Drughi - akkor az ötleteiteket felhasználnám a "folytatásban". Speciel nagyon jó ötlet hogyan lehetne minden oldalhoz a könnyű jelszót használni. Ez nekem eszembe se jutott. És szerintem sokaknak nem... és megér egy megosztást.

    Természetesen ha csak az áldásotokat adjátok rá! :R

  • Lakers

    tag

    válasz Blindmouse #63 üzenetére

    Köszönöm szépen a kritikát :) Tényleg nem volt dolgom még spanyol, vagy német apple géppel soha. Tényleg ott létezik olyan, hogy nyelv kiválasztás?
    Esetleg tudom még javasolni a virtuális billentyűzet, amely kódolva adja tovább az oprendszernek a begépelt karaktereket, így a kémprogramok nem tudják kinyerni a leütött karaktereket. Esetleg a Hexás módszert tudom még ajánlani, azt pont az ilyen embereknek találták ki :) (Szám és betű kombináció 16-os számok le- és dekódolása)

    alt gr-es billentyű kombinációt nem támogatom, az egy ross példa volt benne. Ugyanis egy "karakter csoportból" (bocsi de nem tudom, hogy magyarul hogyan hívják) dolgozó algoritmusok ezt 10 perc alatt feltörik.

    Nem volt kedvem belemászni, hogy például a legtöbb jelszót hashelve tárolják, és példuál a Villanykörte857 és tz84?sfsd74r5 jelszónak lehet ugyanaz a hashkódja..., és vannak algoritmusok amelyek pont ezt a hashelt kódot törik fel, és lehet hogy pont a 435r43sfs jelszóval lép be az e-mail fiókodba.

    Illetve, hogy zombihálozatban lévő gépek teljesítvményével és egy nagyon jó algoritmussal a 70.000 év alatt feltörhető jelszó meg van 1 hét alatt... vagy Xbox360 hálozattal vagy PS3, sőt már androidos telefonokkal is lehet ilyen zombi hálozatot kiépíteni és azzal támadni, esetleg feltörni...
    Vagy kémprogram és a hírhedt hálozati férgek, amelyeket régen a hálozat problémák feltárására és javítására találtak ki, ma meg támadásra használják fel. (ugyanúgy nagy vita van benne, hogy most valójában mi volt az első vírus is... sokan az apple-s gyereknek adják ezt a címet, aki anno egy önmagát másoló programot írt... aztán ugye voltak olyan progik amiket már hamarabb is írtak, például egymás ellen harcoló gép egy hálozatban és a feladatuk egymás elfoglalása volt...)

    Ahogy olvastam, és voltam szakmai konferencián, illetve beszélgettem amcsik és oroszokkal is, teljesen eltérő és igen változás algoritmusok vannak adatvédésre és feltörésre, nagy a vita benne... nincs egyetlen egy irányadó válasz sem. A minimális követelményben mindeki egyet ért. Sok módszer van. De nem is volt célom, hogy belemenjek mindegyikbe...

    Nem írtam a HTTPS-ről sem, böngészőkről stb... ezek is kimaradtak, pedig ezek is igen fontosak... Elismerem nem egy szakmai cikk, rossz kategóriát választottam neki.
    A célom az volt, hogy a születési dátum, kedvencünk neve helyett, használjunk egy jobbat. Nem több. És köszönöm a kritikát :R

    Én csak ötlteket adtam, és reménykedtem, hogy lesz belőle egy jó kis fórum is. És az lett, olyan ötletek is jöttek, amelyek könnyen megjegyezhetőek amiket én is csodálattal olvastam, és tényleg hasznosak egyszerű usereknek!

    [ Szerkesztve ]

  • Lakers

    tag

    válasz Blindmouse #63 üzenetére

    De ha az említett problémákra van egy jó ötleted, akkor légyszi oszd meg velünk :) :R

  • Lakers

    tag

    válasz rt06 #66 üzenetére

    Igaz, számjegyek. Majd egy esetleges folytatásnál odafigyelek erre. Amikor esetleg egy feltörést is bemutatok etikus körülmények között, csak hogy látni, egy egyszerű hogyan működik. Pi-t nehéz begépelni, de könnyen feltörhető az is, azt is hamar végig próbálja az algoritmus, lekérdezi a minimális hoszt, és addig feltölti a pi számjegyeivel, hallottam szakiktól. Habár a Pi, akkor tudományos körökben is szám lett? Én lemaradtam, anno a 0-nál volt így... hogy Dimatban az természetes szám, Analízis és Valségban nem... :D

    Amúgy olvastam, hogy van még egy újabb megadás, az pedig a komplex számokkal való művelet beírás, vagy trigonometrikus alakban valamit és azzal művelet :D

    Köszönöm az észrevételt :R

  • Lakers

    tag

    Látom ez a How Secure Is My Password című weboldal bejött sokaknak... ez már régi, és régi algoritmussal dolgozik...
    Például a Maci200-nál 3 órát ír a weblap... én 3 másodperc alatt megfejtettem... Maci20-ig el lehet jutni egy Hashtörő algoritmussal az utols 0-t pedig egy BF-el...
    Az egyik weblapon lazán kiírja az 1 millióévet, másikon meg lazán 700 napot ugyanarra a jelszóra... Úgyhogy csak óvatosan :)

  • Lakers

    tag

    válasz rt06 #68 üzenetére

    Leesett!

    A szakik... hát igen, ezektől kell óvkodni, és mindent fenntartással kell kezelni! Akár csak az én cikkemet :)

Új hozzászólás Aktív témák