Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    Én kb. 60-70 alkalmazást töltöttem eddig le az App Store-ból, és a minőségükkel maximálisan elégedett vagyok. Sok a játék is, de sok az alkalmazás is, kb. 50-50%. Sokba került? Eléggé. De eddig úgy gondolom maximálisan kihasználom a telefon lehetőségeit.
    Az a gond, hogy az iPhone olyan mint az 500-as V8 bálna. Megvenni egy dolog, de benyával etetni ill. fenntartani egy külön dimenzió. Sokan nincsenek tisztában az App Store költségeivel. Persze nem kötelező letölteni, és sok az ingyenes cucc is, de aki nem rendelkezik megfelelő anyagi helyzettel, az sosem fogja igazán értékelni ill. kihasználni az iPhone-t. Persze ezt most szigorúan Magyarországra vonatkozóan értem, mert kint nem számít különösebb tételnek az iPhone sem, ill. az App Store vásárlás sem.
    A cikk nagyon jó volt, mert rávilágított erre a problémára, hiszen egyre többen cserélik le a régebbi tipusokat okostelefonokra, és nincsenek tisztában a havi költség vonzataival.
    A Store egy dolog, sokan idáig el se jutnak, mert eleve olyan előfizut választanak amiben még mobilnet sincs mert nincs rá anyagi keret. Azt meg senkinek se kell ecsetelni hogy mobilnet nélkül mit ér egy okosteló. Kb. egy hajítófát se.
    Tehát én csak olyan júzernek ajánlom az okostelókat, akinek a havi előfizun felül marad pénze alkalmazásokra, játékokra ill. ha nincs az előfizuban akkor mobilnetre is.
    Ezek hiányában az okosteló csak félkarú óriás, amitől természetesen még használható marad a mindennapokban.
    Több ilyen cikk kellene, ami rávilágít a "külcsíny" mögötti buktatókra, és így a vásárlók jobban fel tudnak készülni, ill. megfelelő tipust tudnak választani a megfelelő információk birtokában. :K ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Quasi_modo #87 üzenetére

    Jah. Persze. Hülyeség. Csak éppen arra nem tudod használni rendesen, amiért okostelót vettél. A push mail, activesync, net, RSS hírfolyamok, GPS rásegítés, és egyéb push szolgáltatások amik könnyebbé teszik a mindennapokat miközben nem vagy fix. helyhez kötve.
    Persze, be lehet ülni egy Mekibe hogy egy iPhone 4-el ingyen WiFi-hez juss, de ha ez nem blama akkor semmi. A mobilnet szabadabbá tesz, nincs kötöttség, bárhol használhatod, bármire, nem korlátoz, és nem kell tiltani az adatforgalmat.
    Ez egy okostelefon lételeme.
    Ha másképp gondolod, elfogadom, de nem én beszélek hülyeségeket, hanem te nem látod a fától az erdőt. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Zolesz007 #104 üzenetére

    Ismersz olyat. Oké. Én is ismerek ilyet. És akkor?
    Ez azt jelenti hogy a többség WiFi-t használ otthon és melóhelyén is van net, és csak amíg hazaér/beér addig van net nélkül? Nem. Vannak ilyen felhasználók is, de nem minden okostelefont használó dolgozik IT területen ráadásul nem is mindenhol van WiFi még az IT melóhelyeken belül se, nem hogy más területeken.
    Vagy aki okostelót használ és nem adott a WiFi melóhelyen annak egyszerűbb munkahelyet váltani? :U
    Egyébként bármilyen telefont javaslok, nem hiszem hogy a játékok és alkalmazások miatt fog valaki elsősorban okostelót venni. Viszont nem egyszer volt kérdés az iPhone topikban miért nem lehet net kapcsolat nélkül elindítani az ingyenes T-s Navigon-t. Azért mert nem. Ennyi. Mert mindenki azt feltételezi hogy 2011-ben a mobilnet alap egy okosteló mellé. Persze lehet lázadni és köpködni, majd utána letörölni, és megvenni a fullost 80 EUR-ért.
    Biztos ez jobb megoldás, mint olyan előfizut választani amiben már eleve benne van a mobilnet. Arról nem beszélve, mindenki menőzik (itt is) a jobbnál jobb telefonokkal, majd ha a mobilnet kerül szóba, képesek napokig érvelni a mobilnet ellen, és ideológiákat gyártani, miért nem kell az okostelók mellé, holott már egy 5k előfizus csomag (pl. Media Mania "S") is 500Mb mobilnetet tartalmaz, ami már elég szinte mindenre.
    1850ft ECO díjcsomaggal meg ne akarjon senki leforgalmazható mobilnetet és egyéb felsőkategóriás okostelót. Mint ahogy 5-ös BMW-t sem vesz az, aki havi 100k-t keres. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Arm0red #114 üzenetére

    Igazából fosod a hülyeséget. Az okát nem tudom, de valószínű irígység. Baromi rossz tulajdonság.
    Állandóan lovagolsz itt ezen a 200k-n. Szerinted ki vette ennyiért a jelenlegi iPhone felhasználók közül? A legtöbbünk Annyit sem adott érte amennyibe egy felsőkategóriás Samsung kerül. Az pedig hogy 200-250k egy iPhone függetlenül, az nem azt jelenti, hogy ezt kell kiemelni. Látogass el a T-Mobile honlapjára és lesd meg az árakat, mert nem vagy tisztában ezzel sem. Az meg hogy valaki 2 évet aláírt, és megvette a független ár töredékéért az inkább arra vall, hogy a többség meggondoltan költekezik, és igen jó üzletet csinált előfizus vételben az iPhone-nal.
    Szóval elnézést, hogy viszonylagosan "olcsón" vettünk egy csúcskategóriás telót. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Quasi_modo #118 üzenetére

    Gondoltam hogy nem anyagi természetű. ;)
    Az, hogy mobilnet nélkül is tudod használni, senki sem vitatta.
    Nem degradálom le az I8910-et, tudod hogy nekem is volt, de azért ez mint okosteló már más szint mint a mai felsőkategória. Tehát valószínű minnél kevésbé új technika egy okosteló annál kevésbé kiált mobilnet használatért. Persze ezt úgy értem, hogy nem feltétlen a böngészéshez kell a mobilnet, hanem az új tecnika már igényli egyéb más dolgokhoz is. Ezt majd akkor fogod tapasztalni, amikor telót cserélsz. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Karma #120 üzenetére

    Meg a frissítések, Microsoft Store is nem? Amiket felsoroltál egyébként ezek zabálják legjobban a netet, nem egy push rendszerű widget. :) Csak ha megszokod a mobilnet adta kényelmet, utána el sem tudod képzelni nélküle. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Quasi_modo #125 üzenetére

    "Ráadásul nem az új technika kiált mobilnet használatért, hanem aki ránk akarja sózni a netes tartalmakat és egyéb netes felhasználási lehetőségeket."

    Lényegében ezt írtam én is, csak más körítéssel. :)
    Én sem a hardverre gondoltam "technika" alatt.
    iOS, Android, WP7, Bada. Tehát elsősorban az OP rendszer fejlesztői alakították így. Mivel a Symbian régebbi fejlesztés, ill. amikor fejlesztették még nem volt központi kérdés a mobilnet, valószínű ezért ad jobb felhasználást mobilnet nélkül mint a többi OS.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Quasi_modo #128 üzenetére

    Szerintem minimum 1 év fog kelleni ahhoz, hogy használható legyen. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Peat;) #134 üzenetére

    "androidnál meg mások az arányok(biztos mert offline is megy a navigáció"

    Nem igazán látod át ennek a funkciónak az értelmét úgy látom. A net rásegítés egy telefonban levő GPS funkciót tekintve nem nyűg, és szükséges rossz, hanem könnyebbé és gyorsabbá teszi a navigálást tehát nevezzük előnynek. Nem 60 csatornás vevő van a telefonokban és vannak olyan helyzetek amikor jól jön a net rásegítés. Pl. próbálj ki egy hidegindítást nettel meg offline. Ég és föld. Senki nem mondta hogy az iPhone nem müxik offline, tehát kár Android vs. iOS flame-et gerjesztened. Keress vissza mit írtam, mert rosszul emlékszel. Azt sem vitatta senki, hogy azért mert van egy 500LE CLS 63 AMG-d, akkor azzal nem lehet bevásárolni járni 60-as tempóban. Lehet, bár az már más kérdés, hogy nem használod ki, és erre a célra bőven elég lenne egy Opel Astra is. Ha megteheted, akkor vedd a CLS-t. Senki se mondta hogy ne, senki se akarja megmondani mit vegyél bevásárló autónak. Pusztán azt sugallják a hozzáértők, hogy nem biztos hogy egy 500LE autót kell venned amikor be tudsz vásárolni egy 100LE autóval is.
    Telefonokra levetítve is pont ez a helyzet.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz joey04 #145 üzenetére

    Pont ezért már én is befejeztem az itteni reagálást. :U ;)
    Se eleje, se vége...Aki a mi álláspontunkat képviseli, úgyis mobilnetet használ, aki meg nem, az meg majd mintha aranyat keresne egy fémkeresővel, az ingyenes WiFi lehetőségeket fogja keresni, ha éppen véletlenül majd szüksége lesz a mobilnetre. ;]
    Azért kíváncsi lennék egy felmérésre, ehhez a témához kapcsolódóan. Hány százaléknak van mobilnet az okostelójához... :U De hogy az autós példámnál maradjak, hány Ferrari tulajdonos tankol mosóbenzint, Super 100 helyett. Persze ez magánügy, csak ezeken az embereken somolygunk, mint ahogy volt erre példa az iPhone topikban is. Amire a válasz az volt egy i4 birtokában, ha netezni akar, ott van az ingyenes WiFi a Mekiben. Nagyszerű. :DDD

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák