Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    2000-ben süllyedt el a Kurszk. Ez nem volt túl régen, ha régen történt volna, fel sem merülne, hogy sértő. Pl. a D napon a partraszálláskor hányan haltak meg? Amikor a MOHAA feldolgozta az eseményt, akkor mindenki ünnepelte a forradalmi grafikát és a valósághűséget, senki sem aggódott a hozzátartozókért. Én pl. biztosan játszanék egy a doni katasztrófát feldolgozó játékkal, pedig a családom nem egy tagja "maradt ott". Biztos, hogy megviselne érzelmileg, de nem hagynám ki, hogy ilyen módon is átélhessem az ott történteket, ne csak fényképekről. Persze ez nem a legjobb példa, hiszen 72 éve történt, nem 15 éve. Minden esetre én nem tartom kegyeletsértőnek az elképzelést.

    (#9) Cifu: Miért hősök akik odavesztek? Mert a hazájuk védelmében adták az életüket. Az, hogy egy hadgyakorlaton történt, az ebből a szempontból lényegtelen, hiszen egy hadgyakorlat az ellenség megfélemlítését, továbbá az éles helyzetre való felkészülést szolgálja. Ez pedig mind-mind a haza védelmében történik.

  • mepet

    addikt

    válasz Cifu #16 üzenetére

    "Ha ők veszítik munkájuk közben az életüket, akkor detto hősök?"
    Így van, szerintem ők is egyértelműen hősök. Ha kihozza az égő tömbházból egy családtagod egy tűzoltó, úgy, hogy közben áldozatot hoz (pl. megsérül), akkor ő hős. A te és a családod számára. Viszont, ha valaki a haza érdekében hoz áldozatot (ne adj Isten az életét adja), az hazájának minden jóérzésű lakója szemében hős. Szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák