Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz GIJoe #8 üzenetére

    "Magát minősíti a cikkíró hogy az ízléstelen jelzőt használja, bezzeg a túlárazott márkás kacatokra, nem írja azt hogy a pofátlan drága GoPro.. GoPro, Apple és egyéb sznob márkák túlárazott termékeit nem trendi szidni, a csajok legyenek trendik vagy akik bizonytalanok, mi legyünk kockák :)"

    Most meg te minősíted magad, már megbocsáss :) Az Apple-lel még egyetértek, de a GoPro-ra azt írni, hogy sznob túlárazott? Drágának drága, de képminőségben ami felveszi vele a versenyt, az sem sokkal olcsóbb (Sony), a minőséget sajnos meg kell fizetni. Ami olcsó, az képminőségben (élesség, felbontás, dinamika-tartomány, zaj, tömörítés, stb) és/vagy szolgáltatásokban (pl. nehéz kezelhetőség, vagy nem-cserélhető, gyorsan merülő akku... insta-fail) messze lemarad vagy nagyon korlátozottan használható. Volt nekem is neten sokat dícsért kínaim, de utána vettem egy akciós Sonyt, ég és föld... S elhiheted, nem sznobság beszél belőlem, én is örültem volna, ha olcsóbban megúszom.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz GIJoe #37 üzenetére

    Nem tudom, olvastad-e a teszteket, pl. ezt. Ott kiderül, hogy a "65 USD", boltból 94 USD, és ebben még semmi védőtok, kiegészítő sem volt benne. Azokat beszerezve már csak hajszálnyival volt olcsóbb a tesztelt 130 USD-s (nem 300 USD, ahogy beállítod) Gopro Heronál, aminek a kategóriája. S videó-tesztben még mindig a Goprot mondta jobbnak.

    Amit sajnos sok ilyen oldal nem tesztel, az az, hogy hogyan teljesítenek ezek igazi igénybevételnél. Nem kézbefogva sétálgatni a parkban; az nem akciókamera-teszt, max. élességet, színeket lehet rajta nézni. Felrakni a bukóra, elmenni motorral hegyre szerpentinre és csapatni, az az igazi pudingpróba. Ott fossák ezek igazán össze magukat. Fák között bevillanó napfény, a hegy árnyékos oldalából a világos oldalába menni, előtűnő égbolt mennyire ég ki és milyen gyorsan vált vissza, a világos ég és napfény által megvilágított részek vs sötét erdőt hogy kezeli, az út menti részletek mennyire maradnak meg tempónál, tömörítés mennyire darabosodik, stb.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz GIJoe #46 üzenetére

    67 USD még mindig csak a Kínából becsempészett (eleve egy nem fair összehasonlítás) kamera maga (hozzátenném, akciós áron, ami megintcsak nem túl fair), a teljes kereskedelmi láncot kikerülve (ami meg főleg, ld. a Sony AS20-asok végét 45-50k helyett 22.5k-ért szórták ki); a tokot külön kell venni (azon az oldalon 15 USD) meg az egyéb apróságokat, ami a Goprokhoz, Sonykhoz gyárilag jár. Tehát a "65" ill. "67 USD" már eleve félrevezető.

    "biztos jobb 5-10%-al jobb a képe"

    Még mindig nem tudom, hogy honnan veszed ezt az "5-10%"-ot. Ha az egyik képe a tömörítéstől a túl sok infónál (tempó és sok részlet az út mellett) szétesik, elkenődik, kockásodik, míg a másik marad szép részletes és folyamatos, az nem "5-10%". Márpedig nekem ez volt a tapasztalatom egy másik, neten dícsért kamerával és vele szemben a Sony AS20-szal. Ugyancsak, ha sötét erdőből mész kifelé egy tisztásra, nem mindegy, hogy az erdőből nézve a tisztáson a napfény által megvilágított fa és az égbolt mennyire kiégett fehér; és ahogy az árnyékból kiérsz, fokozatosan, aránylag gyorsan vált expót, vagy még utána hosszú másodpercekig kiégett fehérség a fél kép. Ezek leginkább az extrém igénybevételnél jönnek ki, de ha kijönnek, eléggé tudják befolyásolni a végeredmény élvezhetőségét, hiába látszólag apróságok, amiket séta-tempóban észre sem veszel.

    "magamból indulok ki a szerény kis igényeimből, nincs motorom, nem vágyom halálugrásra"

    Márpedig egy akciókamera ilyenekre való. Ami itt nem tud teljesíteni, az hiába olcsó. Éppen ezért tévedés ezt sznobságnak hívni.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák