Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fritz Teufel

    addikt

    válasz QwErTy42 #49 üzenetére

    Amikor a hengerüzemben a tekercseket toldalékolják, akkor a lézerhegesztő az illesztésen csak egy vonalon fut keresztül, oldalról és alulról nincs szükség kötésre. Tegyük fel, hogy ez egy célgép, így ez 1D lézerhegesztő. A varrat azonban az Univerzum természetéből következően itt is 3D-ben alakul ki. Tehát, a technológia az 1D és nem maga a varrat.
    A "3D hegesztési eljárással" ebben az esetben azt jelenti, hogy a hegesztési kötéseket mint a három tengely irányában elvégzik. Itt egy keretről van szó, ami a tér mindhárom irányában viszonylag nagy kiterjedéssel rendelkezik. Nagyon kíváncsi lennék, ha csak 1D vagy 2D irányokból lenne valami ilyesmi hegesztve. Nyilván úgy nem lehet. El tudom képzelni azt a helyzetet is, hogy maga a hegesztő berendezés fix és egy robot forgatja be a fixture-ben rögzített munkadarabot. Nyilván itt is mindhárom tengely mentén létrehozzák a kötéseket.

    Így, ebben a kontextusban a mondat, műszaki szempontból marhaság, de jól hangzik. Nem kizárt, hogy nekem is vissza kell ügetnem az iskolapadba, mert elszaladt mellettem a világ. Ilyenkor mindig eszembe jut a 3D-s elektromos fogkefe. Mintha az lehetne mondjuk 1D vagy 2D kialakítású. Ennek megértéséhez félek, hogy xfaktor szükséges :B

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Új hozzászólás Aktív témák