Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    Köszi, ezt jó volt olvasni. Hiányoznak az ilyen írások az oldalról. :) Egy bajom van a xeonnal. Mégpedig az, hogy játékok alatt nem jobb mint egy ivy bridge pentium proci.

    (#4) zone: ne már, az viccnek is rossz. :N

  • 8th

    addikt

    válasz BlackPriest #9 üzenetére

    + (#6) zone: "Ez az, hogy egy ilyen gépre nem szabad pénzt költeni."

    Nézőpont kérdése. Én is látok lehetőséget a Xeonban csak én pont a másik oldalról közelítem meg a dolgot. Nem upgrade, downgrade! Van egy kihasználatlan G41, E5400, 2x2GB DDR3 gépem. Jelenleg netezgetésen kívül gyakorlatilag semmire sem használom így arra gondoltam elbontom és...
    Aztán nálam is elindult a vezérhangya így most épp abba keresek egy L5215 (20w tdp) procit. Azt a P4 procik rézmagos magas profilú gyári hűtője is röhögve elviszi passzívan ami meg kb. 300-500 forint az aprón de a csapágyas ventiseket ingyen is odaadják. Van itthon egy HP brand gépből bontott hibátlan Delta beles 300W 85+ tápom ami netezgetés alatt 900rpm-en járatta a ventilátorát ergo baromira nagyon halk. Esetleg ha találok olcsón paneltápot akkor veszek egyet és teljesen kussban lesz a gép. Mehet a torrent 24/7 nem lesz zavaró a gép zúgása mert nem fog zúgni. Még a vinyóra kell majd kitalálni valami rögzítési módszert mert bár a postásgumis megoldás roppant hatásos a zajcsökkentés szempontjából de nem valami elegáns. :D Csak a procit kell megvennem meg a magas profilú hűtőt és esetlegesen egy paneltápot, minden más itt árválkodik kihasználatlanul. A paneltáp tovább jöhet a következő gépembe így azrra nem sajnálom a pénzt. Bios mod + frissítés, a foglalat vágás, a matricákkal való kísérletezgetés, a szét-összeszerelés megvan bő egy óra alatt. Persze sokkal egyszerűbb lenne ha eladnám ezt a vackot és az árából vennék egy 2-4 magos Intel Bay Trail-D integrált lapot 16-20ezer között. Tízből tíz ember ezt tenné hasonló helyzetben. Teljesítményben és fogyasztásban is jobb lenne mint a Xeon de akkor hol marad a "barkácsolás" öröme?

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz zone #14 üzenetére

    Egy 65W-os öregecske Conroe proci kiváltása egy sokkal erősebb 50w-os 4magos vagy egy 20w-os 2magos Xeon procira mi ha nem költséghatékonyság? Én pont az általad ajánlott harmatgyenge Sempron 3850-et nem mondanám sem átgondoltnak sem költséghatékonynak.

    + (#16) vimes:

    OFF: AM1 APU vs. asztali gép. Az asztali Celeron alig fogyaszt többet mint egy Athlon 5350 miközben sokkal erősebb annál a Sempron-nál meg pláne, emellett olcsóbb is és nem csak full fapad lapok vannak alá 2db satával. De, hogy forintosítsuk is a dolgot:

    ASRock AM1H-ITX (4db Sata miatt): 17 894 Ft
    AMD Sempron 3850 1.30GHz AM1 BOX: 10 160 Ft
    összesen: 28 054 Ft

    GIGABYTE GA-H81N-D2H: 17 602 Ft
    INTEL Celeron G1820 2.70GHz 1150 BOX: 10 956 Ft
    összesen: 28 558 Ft

    A különbség 504 forint. (árak az iponról)

    Üresjárat: 1,8w a Sempron 3850 javára. [link]
    Prime95: 9.3w a Sempron 3850 javára. [link]
    Prime95 + FurMark: 22,5w a Sempron 3850 javára. [link]

    A Haswell cerka ugyanúgy Mini-ITX méretű deszkában csücsül mint a Sempron. A leghokibb Celeron a processzor és memória igényes műveletekben (is) fölényesen veri a legerősebb Kabinit is. Az Intel IGP-je pont ugyanolyan jól használható mint az AMD megoldása. Tetszés szerint bármikor fejleszthető/bővíthető és csak 500 forinttal drágább. Nekem nem áll össze ki és miért vesz Kabinit ráadásul annak is a legalját egy kiherélt Sempron 3850-et. Mert néhány wattal kevesebbet fogyaszt mint egy átlag asztali gép? És? Ha valaki a fogyasztásra gyúr annak ott a 10w tdp-s Bay Trail-D a Kabininél olcsóbban gyárilag passzívan sokkal alacsonyabb fogyasztás mellett nagyjából azonos (inkább jobb) teljesítménnyel (3850 vs Q1900). Böngészni, filmezni az is ugyanúgy megfelel komolyabb dolgokra pedig ez is az is kevés.

    Az AM1 platform úgy ahogy van zsákutca. Nem valami gyors, egy csatornás memóriavezérlője van, szar lapok vannak alá, nem különösebben energiatakarékos de legalább jó drága és nem bővíthető.

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz vimes #20 üzenetére

    Nem értettem félre semmit. Azért említettelek meg a hozzászólásomban mert te is arra az APU-s agymenésre reagáltál amire én.

Új hozzászólás Aktív témák