Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peet

    senior tag

    válasz gLes #4 üzenetére

    Szia gLES!

    Most olvastam el mindkét cikked a Firefoxról és nagyon tetszenek, grat! :R
    Lenne is rögtön egy kérdésem a fejlesztői eszközökhöz kapcsolódóan.
    Rendkívül jó dolognak tartom, ezeket a ''pluginokat'' ha lehet így nevezni, nem is gondoltam volna, hogy vannak ilyenek, ezért nem is kerestem.
    Nagyon tetszik, hogy pl: az explorer Developer Toolbar rögtön a kódban oda ugrik ahol az adott pl: szöveg el van helyezve így nem kell nekem feleslegesen keresgetnek a fájlok és kódok között, merre találom az oldal adott szövegrészét. (remélem érthető volt)
    Úgy látom módosítható is ez is nagyon jó, de hogy tudom elmenteni? Meg kell adni valahol a Developer Toolbaron egy ftp elérhetőséget jelszóval meg mindennel és akkor ő fel tud lépni és az adott fájlban kicseréli az adott kódrészletet? Ha igen, akkor hol és hogy?
    Ha ez nem tud ilyet van ilyen progi?
    Az ugyanis nem segít túl sokat, hogy a Developer Toolbarban kicserélem a szöveget aztán valahogy lementem majd nekem kell kézzel feltöltenem, így ugyanis csak a keresési funkcióban segített, ami persze nagy dolog de nem teljeskörű. Az lenne a jó ha fel is töltené. Így gyakorlatilag ''realtime'' lehetne oldalt szerkeszteni fent a weben ami nagyon nagyon jó lenne.

    Légyszi segíts, van erre mód, vagy hogy müxik ez a toolbar pontosan? (írhatod, hogy az IE-hez nincs ilyen csak firefoxban, akkor váltok ;) )

    Köszi előre is!

  • Peet

    senior tag

    válasz gLes #12 üzenetére

    Kár... :(
    Van azért ilyen plugin (ha nincs feljeszteni kellene nekem kellene ;) ) vagy valami más közvetlen webszerkesztő ? (jó lenne freeware)
    Hogy érted az átvezetést? Átmásolom pl: html-t vagy sorról sorra átnézem és összehasonlítom újra a kódokat (ez iszonyú macera már megint).

  • Peet

    senior tag

    válasz ollie #16 üzenetére

    Köszi a linket, de ez az NVU valami olyan mint a Macromedia D. , szóval le kell húzni az egész oldalt vagy a szerkesztendő fájlt, amit utána tudok szerkeszteni , és azt ő vissza tudja tölteni. Ez jó, de a developer tools kicsit másabbnak tűnik, mert ő már rögtön szerkeszti nekem ott a weben az oldalt csak éppen nem tölti fel (csak Én látom). :(
    Így nem kell nekem leszedni az oldalt. Pont az a bajom sokszor, hogy van egy oldal ami mondjuk kész, de aztán valaki kitalálja, hogy cseréljek le egy szöveget valahol az oldalon, de Én már nem emlékszem rá, melyik fájlban van és már az oldalról sincs meg a mentés a gépemen, így csak fel kellene mennem egy szimpla böngészővel az oldalra, kiválasztani a szöveget majd módosítom és mentés, és csak azt az egy fájlt tölti fel nekem ami kell. A letöltésről meg persze a böngésző gondoskodott mikor felmentem az oldalra.
    Ilyen nincs?

  • Peet

    senior tag

    válasz ollie #19 üzenetére

    Szerintem pedig kivitelezhető.
    Gondolj bele, ott a Developer tools ami működik úgy ahogy, majd miután befejezted a szerkesztését az oldalnak nyomsz a toolbaron egy upload gombot és az a módosított állományt egy ftp kapcsolaton belül felnyomja neked és onnantól kezdve már az van fent.
    Miután felment a toolbar autómatikusan nyom egy refresh-t az oldalon és nálad a végleges változat látszik már. Onnantól kezdve aki felmegy az oldalra vagy refresht nyom már az újat látja. Simán kivitelezhető, csak egy beépített ftp kliens kell a toolbarba ami felteszi az általa módosított fájl a régi helyére és kész is. Ha tudnék programozni már Én megcsináltam volna, de szerintem már más megcsinálta, csak nem tudom honnan tudnám beszerezni. Kotorászok kicsit a pluginok között hátha....

Új hozzászólás Aktív témák