Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Jó az írás, gratula.
    Nekem személy szerint egyáltalán nem szokásom szidni a vasutasokat.
    Inkább az államot szokásom szidni, hogy ha már igyekeznek mindent bőrt lehúzni rólunk - akik NEM autóval járnak -, és csak drágítják és drágítják a vonatjegyeket, akkor talán elvárható lenne egy normálisabb színvonal, némi tisztaság a WC-n, a földön, stb. És most nem arról az esetről beszélek, amikor az ilyen idióta elmebeteg barmok (amilyenekről a történetben beszámolsz) szétbarmolják a vonatot, hanem az általános esetről.
    Sajnos ez a vandáloktól függetlenül igaz. A vonaton mindig kosz van, a WC mindig undorító, a jegyek meg csak drágulnak. Az újabb, modernebb vonatokra szerencsére ez egyelőre nem érvényes...
    Ha már ilyen drága lett a jegy (emlékszem, másfél évvel ezelőtt 560 Ft-ért tudtam leutazni Zánkára Bp.-ről, most kb. 1200 Ft diákjeggyel!!), akkor abból a pénzből a takarítószemélyzetet is meg lehetne fizetni. Természetesen az államnak nagy veszteséget kell elszenvednie, de erről nem mi tehetünk, hanem a vandálok és az állam egyaránt. Csak elveszik az ember kedvét attól, hogy utazzon: amióta megduplázódott a jegyár, nem igazán járok már le Balatonra...pedig mennyire jó volt hétvégente leutazni... És könnyebben viseltem el olyan olcsón azokat a körülményeket, amik a vonaton körülvettek, a szagokat, a koszt. Nem vagyok finnyás, de azért az embernek akkor is van egy alapvető higiéniai igénye, és a színvonalat jogában áll elvárni akkor, amikor fizetett egy szolgáltatásért.
    És nem akarok politizálni, ez kormánytól függetlenül igaz, nem számít, hogy jobb- vagy baloldal van éppen hatalmon. Kicsit racionálisabb gondolkodásra lenne szükség: sok kicsi sokra megy. Ha elveszik az ember kedvét az utazástól (mert egyszerűen anyagilag nem bírja, még egy hétvégére se tud leutazni), akkor annál kevesebben fognak jegyeket venni, annál kevesebb bevétel folyik be, és annál nehezebb lesz pótolni a veszteségeket. Így a kosz sem fog eltűnni a vonatokról, mert nem marad pénz a takarítókra.
    Természetesen ezt a problémát csak tetézi az, amikor jön néhány baromarcú, akinek nincs jobb szórakozása, mint rombolni... Persze pusztítani mindig könnyebb, mint építeni, de amikor én kamasz kölyök voltam, nem azzal foglaltam el magam, hogy a hülye haverjaimmal rondítsam a falakat, törjek, zúzzak és pusztítsak magam körül, mert akkor is tudtam (valószínűleg ez nevelés kérdése), hogy én is ebben az országban élek, én is ugyanúgy felelősséggel tartozom azért a környezetért, ami körülvesz.
    A legnagyobb baj az, hogy a probléma és ez a tendencia, amit leírtál, nemhogy enyhülne, hanem erősödik. Egyre több az ilyen ember, és úgy tűnik, sajnos nincs az az erő, és nincs az a hatalom, ami ezt a folyamatot visszafordíthatná.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz adalbert1 #43 üzenetére

    Teljesen egyetértek. Egy bűnöző attól nem fog megváltozni, hogy ül a börtönben, és zabál a mi pénzünkből.
    Ha már elkövetett egy baromságot, akkor lakoljon meg érte. Nem kell halálbüntetés, elég az, hogyha kemény kényszermunkára fogják.
    Érdekes, én nem követtem el bűnt, és mégis dolgoznom kell azért, hogy tudjak mit enni... :U

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz csibor #48 üzenetére

    Ehelyett most nem pótolja ki a költségvetés, és nem is utazom, mert k. drága. Most akkor melyik volt jobb hosszabb távon? :U

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Tüzi #50 üzenetére

    Ez nagyon szép lenne, de azért sokszor a rendőrök tevékenysége is hagy némi kívánnivalót maga után, ezt tapasztalatból tudom. És akkor még finoman fogalmaztam. Legalábbis ez igaz a pesti rendőrökre, tisztelet a kivételnek. Érdekes, általában nem az igazi "rosszfiúk" szívják meg, hanem az átlagos állampolgárok. :(((

    bLaCkDoGoNe: igen, úgy tűnk. :O

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Tüzi #53 üzenetére

    Ezt már régebben kellett volna elkezdeni... :O

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák