Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lek-lee

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem pontosan ugyan ez volt a mai napokban.
    A zongorámat szerettem volna eladni, és egy angol nyelvű sms-t kaptam azzal a szöveggel, hogy:
    Hello, I want your Music instrument on [hirdető oldal címe], reply directly to my email onenightstarforme@gmail.com if it's still for sale.
    Erről a számról jött: +447624815232

    Gondoltam kivárom mit szeretne. Írtam neki egy pár soros e-mail-t. Majd ugyan ez a Miguel Da Silva válaszolt. Én is már itt kicsit furcsállottam, hogy nem kérdez semmit a hangszerről, csak annyit ír kb.: hogy kell neki és hogy PayPal-on keresztül fizetne és a szállítást is majd ő intézi.
    Úgy voltam vele, hogy egye-fene, elvileg a PayPal-t biztonságosnak mondják, nézzük meg mi lesz ebből.
    Aztán kaptam egy állítólagos PayPal levelet azzal a tárgyal, hogy: You've received a payment from Miguel Da Silva‏. Erről az e-mail címről: Service@Intl.paypal.com (info@transferintll.com). Az állt a levélben, hogy ügye addig nem tudom megkapni az összeget, amíg nem fizetem ki készpénzben vagy banki átutalással a szállító céget ezen a Western Union-on keresztül.
    Szóval innentől már én is teljesen képben voltam, hogy honnan fúj a szél.

    Ezért szeretnék én is figyelmeztetni mindenkit, aki hasonló helyzetbe kerül, hogy be ne dőljön a kecsegtető ajánlatnak. Úgy tűnik, hogy nagyon a hangszerekre megy, mert gondolom azoknak több lehet a szállítási költsége.

    Szerintetek mit lehetne az ilyennel tenni? Fel lehetne jelenteni valahol? Vagy a PayPal-nak szólni esetleg?

Új hozzászólás Aktív témák