Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Simid

    senior tag

    válasz Bici #567 üzenetére

    Engem az Iris pro nem érdekel, szimpla erőfitogtatásnak tartom. Jó lenne ha nem ezt hozná fel mindenki, mert úgyis a GT2 lesz a legtöbb gépbe, az az igazán érdekes. Az meg, hogy mivel versenyzik csak azért jött elő, mert meg akartam előzni azt az érvet amit mindenki kapásból felhoz, mégpedig, hogy a VLIW4 egy több éves architektúra és igazából a Kaveri fog versenyezni a Haswellel. Pedig mobil fronton a valóság az, hogy lehet csak jövő ilyenkor lesznek mobil Kaverik. Addig pedig ez az IGP mobil(!) gépekbe teljesen rendben van. A 15-37w TDP között GT2-GT3 lesz. Ez az a tartomány ahova ez az IGP tervezve lett és itt már a HD4000 is párban volt a Trinity-vel, a Hd4600 pedig éppen annyival lett jobb, hogy a konkurencia mellett igazából már csak a jobb terméktámogatás szól.
    Ezt most csak azért hoztam itt fel, mert téma lett, hogy ez az architektúra mennyire nem lesz jó a jövőben. Pedig pl a Kabini esetében Abu is többször hangsúlyozta, hogy figyelembe kell venni, hogy az adott lapkát mire is fejlesztették és hogy milyen szegmensbe szánják (ami persze teljesen jogos). De ugyanezt figyelembe kellene venni itt is. A Haswell IGPje esetében mobil szegmensre fókuszáltak (és berakják desktopra is "ha már van"), ahogy látom a tesztekben itt kifogástalanul helyt is áll. Most 2013 közepén, nem holnap vagy jövőre. Lehet később gondjuk lesz vele, mert nem lesz jó a 2W-os Atomtól a 100W-os desktopig mindenre, de nem is biztos, hogy vannak ilyen jellegű terveik a jövőre nézve.
    Ok nem értek hozzá, lehet naiv elképzelés részemről, hogy jövőre mondjuk előkapnak egy évek óta titokban dédelgetett fejlesztést, de mégis csak a világ legnagyobb chipgyártójáról beszélünk...

    (#568) Zeratul:
    Mert ha megnézed a mobil apuk tesztjeit akkor az AMD IGPk közel sem jobbak annyival mint asztalin. Az intel IGPk a TDP csökkenésével nem veszítenek annyira a teljesítményből mint az AMD megoldása. Nem azért mert annyira jó cucc, hanem épp azért mert asztalin a + TDP ellenére sem tudták jobban felskálázni. Viszont így mobil fronton az AMDnek egy olyan IGP ellen kell versenyezni amit kimondottan oda terveztek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák