Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dugynok

    senior tag

    válasz Mister_X #12 üzenetére

    Egy mezei megtakarítási csomagban mekkora nyereséget tudsz elérni?
    A másik, hogy célzottan rakod félre, csak nyugdij célra költheted. Az emberek nagyobb részének ez jobb - ha nem is ismerik el - ,mert biztosabb a nyugdij, mintha csak félre tenne és hirtelen felindulásból hozzányúl...

  • Penge_4

    veterán

    válasz Mister_X #12 üzenetére

    "Amúgy miért is jobb egy magánnyugdíjpénztár, mint lekötni a pénzt egy mezei megtakarítás csomagban?"

    Semmiért, de unit-linkeddel házaló ügynökök is léteznek. Átlag Józsi meghallja, hogy "állami támogatás" meg "adóvisszatérítés" és máris elcsöppen, a szemei pedig pörögnek, mint Dagobert Bácsinak. Az ügynök meg dörzsöli a markát, hogy megint bepalizott egy szerencsétlent.

    Egyébként a nagyobb probléma az, hogy hiába fekteted be bárhova, az infláció +3%-os állampapír sem hoz annyit, amennyi kompenzálja azt a veszteséget, amit az évek óta tartó árfolyamesés okoz. Ha párnacihában őrizgetted volna mondjuk 2010-től akár a fontot, akár az eurót, akár a dollárt, akár a CHF-et, akkor előrébb lennél, mint ha állampapírba fektetsz és ráadásul még likvid is és csak arra kell ügyelned, hogy ne lopják el.

    (#31) dugynok: "mert biztosabb a nyugdij, mintha csak félre tenne és hirtelen felindulásból hozzányúl..."

    Aki csak úgy hozzányúl, az már régen rossz. Először mentálisan kell helyrejönnie egy ilyen embernek és utána kezdjen el bármin gondolkodni. De ha én mondjuk végső stádiumú halálos beteg vagyok vagy csak simán levágja egy lábamat a villamos, akkor hadd férjek már hozzá a több milliós megtakarításomhoz akkor amikor én akarok és költhessem arra, amire én akarom.

    Másik dolog: Évtizedekig őrizgeti valami cég az én megtakarításomat? Mi a biztosíték, hogy nem nyúlták le és szippantották fel kokain formájában amolyan Wall Street farkasa-Tarsoly Csaba módra és mire kibukik a dolog, addigra ők már régen ott vannak mint Marcsika meg Cirmos akiket azóta sem találnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák