Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz dajkopali #20 üzenetére

    Igen, péntek délelőtt mifelénk Pécsett is kongott a most már MIK épülete. Nappalisként viszont volt előadásom valami logisztikai tárgyból, ami este 18:30-kor kezdődött, kb. 2 lukasóra után. Remek volt, mint villamos hallgató rohadt érdekes volt számomra és persze katalógus is volt mindig meg még figyelni is kellett mert nem volt egyszerű...

    Amúgy ami neked könnyen ment a fegyelmezés terén, az bizonyos tanároknak egyszerűen nem megy. Nekünk is volt ilyen, azokon az órákon mindig ment a zsivaj. Előfordult olyan is, hogy a tisztelt infó hallgatók kannás bort hoztak be a ZH-ra (már ittasan érkeztek meg) és olyan lármát csaptak, hogy miattuk a ZH-t is újra kellett írni.

    Egyébként a legkeményebb katalógus rendszer az az egyik volt tanárnőm fejében létezett. A beiratkozás hetében már arcról tudta a felvett 130 emberből, hogy ki nem volt ott azon a héten a villanytan előadáson! Na az a kemény! :)

    pekfiu: kari / összkari rendezvény látogatása időnként felmentést jelentett a másnapi ZH alól, még a legkeményebb tárgynál is volt ilyenre példa. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz jbush #38 üzenetére

    Talált. :K Persze nem volt nehéz, veled együtt kezdtem kolléga. ;]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz woker #79 üzenetére

    Hehe, lehet hogy mi is bevettük ezt. :D

    hanischz: 2007-ben mikor én kezdtem a vilit Pécsett, akkor még 130 embert vettek fel évente és végzett 15-30 egy félévben, akkor még volt miből szelektálni. Általában a 4. félévre hullott ki a legalja, ott volt az első kredit határ.

    2012-es évben hála kormányunk új felsőoktatási elveinek már csak 26 diák jelentkezett villamosmérnök nappalira. Na onnan már nem nagyon van kit kirúgni... - bár legalább családias lett a szak.

    *amúgy visszagondolva sok sallangot tanultunk mi is. Nem mondom, hogy rossz volt mert újat tanulni sosem szégyen, de hasznát se vettem ezeknek eddig.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Gergosz2 #103 üzenetére

    Ez nálunk is így volt, csak akkor még 120 pont volt a maximum. 80 vagy 82 ponttól már bárkit felvettek, vagyis aki leérettségizett, annak volt elég pontja... Mondjuk a kifejezetten lébecolás miatt nem igazán jöttek, mert maximum a diák bérlet jelentett csak kedvezményt. Az iskolának persze jó volt, mert egy csomó ember után kaptak fejpénzt akiket ráértek a 4. félévben a 60kredit határral kiszórni, vagy valamelyik tárgy 3., esetleg 4. elbukása után. Elég diákbarát tvsz volt akkoriban.

    Egyébként ennek az új rendszernek a hatása a gólyatáborokban látszott igazán. Nálunk a műszaki kar együtt tartotta a táborokat, ahová a felvett 100..130 villamos gólyából eljött 10, rendszerint többen voltunk felsőbb évesek. Mikor bevezették az új rendszert, akkor a felvett 26 vili gólyából eljött 22 vagy 23. 8 gólyatábort jártam meg de ez sikerült a legjobban, ezzel a csapattal lehetett jó partit csinálni. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák