Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz wdtv #31 üzenetére

    Ez a probléma. Az Inteltől kérdeztem, hogy miért viselkedik így, vagy miért hagyják, hogy ilyen legyen ebben a tesztben a rendszerük. Mondták, hogy reagálnak rá, és a jelzett két alkalmazásnál megtiltják, hogy az IGP írjon az LLC-be. Az tudom, hogy annak az FF benchmarknak megtiltották, mert később folyamatos lett a futása (persze az átlag fps esett, de legalább nem ingadozik, és nem áll le másodpercekre). Ezt driverből régóta vezérlik. Egy csomó játéknak tiltva van már az írás lehetősége, az AMD azért rakott benchmarkot a tesztbe, mert ott arra nincs tiltva, vagyis szépen ki lehet fektetni az LLC-t, amire az Intel rendszerének nagy szüksége van. Ha kiveszed a buliból, akkor a teljesítmény drasztikusan esik. Egyszerűen túl sok, ha proginként 3 MB-ot teleír az IGP mindenféle felügyelet nélkül. Az Ivy Bridge ezen segít, ugyanis az IGP kap egy saját L3-at (úgy tudom nem nagyot 256-512 kB körülit, egy GPU-nak ez elég). Ettől még írhat az LLC-be (a Stream out oda megy mindenképpen, de ez kicsi adat), de ha tiltani kell a fenti okok miatt, akkor nem marad nagyobb méretű cache nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák