Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • creation

    senior tag

    Hasonló véleményen vagyunk a szolgáltatás és annak értéke tekintetében.

    Amikor utoljára pesten laktam vagy fél évig, inkább jártam gyalog, ha éppen "C" vágányon volt a motor. Nagyon tudtam utálni azt a fajta hozzáállást, amit némely ellenőr tanúsított, de akkor is egy diákkori csínyünk marad meg bennem velük kapcsolatban örökké.

    Csepelen laktam majd 10 évig és a sulim Csepel szélén volt, így akadt olyan idő, amikor HÉV-el mentünk. Minden társamnak és nekem is volt bérletem, de amikor a "kalauz" oda jött hozzánk azt mondta: "Kérem a jegyeket ellenőrzésre!"
    -"Nincs jegyünk"
    -"Akkor személyit vagy diákot"
    -"És a bérlet, az már nem is jó?"

    Szóval... Igen értem, valóban ez esetben te voltál a hunyó, mert az érvénytelen igazolvánnyal próbáltad az érvényes bérletedet használni, hiába volt otthon az érvényesed... A büntetés jogos. És te sem azt vontad kétségbe. Ugyanakkor én megtettem volna (tudom, hogy fáradt voltál) azt az apróságot, hogy rendőrt hívok.
    A büntetés mértéke nem változik azzal, hogy rendőrt hívsz, de a "kedves kolleginák" kicsit vissza vettek volna az arcukból a jogtalanul elvett igazolványod miatt. És akkor lehetett volna élni a jogaiddal. Ők meg feldughatták volna maguknak a kötelességüket. :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Új hozzászólás Aktív témák