Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laslow

    senior tag

    Sziasztok!
    Butatelefonról váltanék okostelefonra, és 2 készülékre leszűkítettem a kört. Az egyik a Nokia LUMIA 520, a másik pedig a Huawei Y300. Itt viszont elakadtam. A Nokiáról már sikerült összegyűjtenem, hogy milyen hiányosságai vagy hibái vannak (vannak azért súlyos dolgok!), de szeretnék egy hasonló listát az Y300-ról is.

    Le tudnátok írni, hogy mik az általános hiányosságai vagy hibái, mit szeretnétek, ha másképp lenne benne, mit változtatnátok rajta, mi az, ami bosszantó lehet a telefonban?

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz suste #5794 üzenetére

    Valóban személyfüggő, hogy kinek mire van igénye egy telefonnal kapcsolatban. Mivel nekem még nem volt okostelefonom, nem vagyok a pontos igényeimmel sem tisztában. Mindenesetre, amit tudnék értékelni:

    - Jó pár napos napos rendelkezésre állás. (Sajnos úgy látom, az összes okostelefont 1 vagy max. 2 naponta tölteni kell, úgyhogy erről le kell mondanom.)
    - Gmail, Google Maps, Google+, Facebook kliensek, ezekből kontaktok leszinkronizálása fotóval, jegyzetelő alkalmazás, naptár, de gondolom ez mindhez akad.
    - HTML5 weblapot is tudjon megjeleníteni. (Itt már lehetnek hiányosságok.)
    - Legyen nagyon testreszabható (egyszer beállíthassam olyanra, ahogy nekem tetszik, aztán hozzá semnyúlnék). Ez nagy pluszpont az Androidnak.
    - Legyen gyors, folyamatos a működése. Utálom a felesleges, lassú dolgokat (pl. a mostani Symbian-os butatelefonomban SMS törlésekor rákérdez, hogy biztos törlöm-e (ez még rendben van), majd miután megmondom neki, hogy igen, törlöm, akkor kiírja, hogy üzenet törölve, és ez 1-2 másodpercig ki van írva, ki kell várni, addig semmit nem lehet csinálni - na, ezt nagyon utálom a telefonomban).

    A Lumia hiba/hiányosság listám az alábbi:

    - Nem lehet eltérő hangjelzést beállítani hozzájuk: SMS, MMS, Email, Notifications, stb., sem pedig kontaktfüggő hangjelzéseket.
    - Egységes hangerőállítás van mindenre: csengőhang, értesítések, média, ébresztő, beszélgetési hangerő. Azaz ha pl. lehalkítod a videó hangerőt, halk lesz az ébresztő és a csengőhang is...
    - Hívásjelzés: vibrál, majd csörög, majd vibrál, majd csörög..., de nem vibrál és csörög egyszerre.
    - A 3 érintőgomb megnyomása kikapcsolhatatlanul mindig egy rezgést is kivált.
    - Nincs külön LED a nem fogadott hívások/SMS-ek/e-mail-ek jelzésére, csak a képernyő bekapcsolása után láthatóak ezek.
    - Nincs File Manager: pl. nem lehet a telefonon lévő fájlt csatolni e-mailhez (kivéve képek), vagy lementeni pl. egy e-mailben jött Word doksit.
    - Memóriakártyára nem lehet menteni appokat, sem e-mail csatolt fájlokat, vagy böngésző által letöltötteket.
    - A naptárban nincs heti nézet.
    - Nem minden Bing feature elérhető el Magyarországról.
    - Csak IE, más böngésző nincs.
    - IE10: nincs Előre gomb, jelszavakat nem ment, text reflow nincs, szövegkeresés az oldalon nincs, direkt fájlfeltöltés weboldalra nincs, könyvjelző-szinkronizáció asztali géppel nincs.
    - Status barhoz jó lenne gyorslink a Wifi, 3G, hálózati megosztás és Bluetooth kapcsolatok ki/bekapcsolásához.
    - Nincs feketelista a bejövő üzenetek/hívások szűrésére.
    - Nincs manuális IP beállítási lehetőség.
    - Nincs Google Talk/Hangouts támogatás (külső IM alkalmazáson keresztül alapszintű támogatás van).
    - Kontaktok és SMS szövegek betűmérete fix.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz suste #5803 üzenetére

    Igen, elsősorban az oprendszer hiányosságairól vagy másmilyen szemléletmódjáról van szó. Első ránézésre egyértelműen az Y300 felé hajlok, de szeretném megismerni annak is a hátrányait, ha vannak. OS-t módosítgatni (ROM-ok buherálása, stb) nem nagyon szeretnék, azzal használnám, amivel kapom, és annak a beépített lehetőségeit használnám finomhangolásra. Ennek érdekelnének a hátrányai.

    Olvastam a Viber-es gondról, úgy érzem az engem nem érintene. Olvastam olyanról, hogy az Emotion UI hajlamos belassulni, akár fagyni is, kérdés, hogy ennek mennyi a valóságalapja (már persze ha nem telepítek százasával appokat). De nem tudom, mi egyéb lehet még, ami hátránya lehet az Android 4.1-es Y300-nak. Mi az, amiért az emberek egy része idővel kiábrándul az Androidból, és vesz egy Lumiát, amivel utána jobban érzi magát. Kevesebb vele a lehetősége, de a gondja is. Ezeket a gondokat akarom listába szedni.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Új hozzászólás Aktív témák