Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckangi

    senior tag

    Na kideritettem Az én gyári független vásárolt B178-as romom eredetét.
    Mint kiderült, ez csehország száma gyártott rom (gondolom ott ezért függetlenül is árulják).

    De nem is ez a lényeg amiért írok, hanem a rom verziók miatt.
    Jobbanmondva az összefoglalóban leítakhoz lehet plusz információ.
    A lényeg az hogy ha valaki egy újabb gyári romot telepít a telefon saját ota frissítését használva, illetve az ôsszefoglalóban leírt "a gyári rom telepítése " módszert használva az készüljön fel arra, hogy ha nem válik be az új rom, akkor a gyár eredeti romot nem fogja tudni visszaállítani ugyanezzel a módszerrel,mint a leírás is utalt rá.

    Ha egy frisebb gyári verziót telepítesz akkor egy adott partición levő helyre beír a telefon(amihez csak segédprogrammal lehet hozzáférni).Itt tárolja a legutolsó verziószámot,ezért ha a régebbi gyári verziót visszaraknád,akkor ez nem engedi.
    Vagyis mindenki felejtse el a "downgrade" lehetőséget!

    Ha mégis valaki meggondolná magát akkor csak a TWRP-s módszer marad.
    Mindenki készítsen backupot a gyári romjáról ha mégis meggondolná magát.

    Ha mégis a gyári módszerrel szeretne visszarakni valaki egy régebbi verzióju romot,akkor imei hack néven talál spanyol nyelven leírást hozzá.Ami gyakorlatilag azt takarja,hogy meg kell váktoztatni a telefon imei számát,ami azért elég necces dolog.

    Ez a TWRP-s backupokra NEM VONATKOZIK!!!

    Találtam a neten egy gyári B182-es romot,amit felrakva és elindítva megjelenik hozzá ota-n egy gyári upgrade B190-re.
    Erről azt érdemes tudni,hogy a Huawei javította benne a sokszor emlegetett Viber hangproblémát.

    Én ezeket nem próbáltam(B182-B190),mindenki csak saját felelőségére próbálja!

    Nekem jelenleg a Tilaz féle custom(?) rom csücsül a készüléken.

    [ Szerkesztve ]

    Poco F3

Új hozzászólás Aktív témák