Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kecskebégető

    aktív tag

    válasz ITI-san #6836 üzenetére

    Hali ez most azt oldja meg,hogy a vodafone-os készüléken nemtünik el a virtuális menű,vissza,app váltó sor? :R

    Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

  • freemanone

    őstag

    válasz ITI-san #6836 üzenetére

    Mivel én is vodás vagyok így ki tudtam próbálni, valamint párom telefonja is vodás és mindkettőn megcsináltam egyhuzamban, bár nekem nem kell, mert nem tettszik és még flashlight sincs benne.... :)
    XDA-n linkelt szende_robi egy leírást, amiben volt ez a megoldás és az alapján indultam el a vodás vonalon. Elvileg lehet másik megoldás is, de nem teszteltem és nem vagyok benne biztos hogy működne. Nem tudom ugyanis, hogy miért felelős az a file, amiben meg van határozva, hogy mi a telefon szolgáltatója és nyelve. Ami független telefonok esetében "globe/ph" elvileg. "Nekünk viszont vodafone/hu".
    A kérdés, az hogy ha ezt a filet módosítjuk a független verzióra működik-e a telefon. Nem tudom, hogy mi használja a "/data/custom.bin" filet így nem tudom, hogy érintett-r pl a hálózatért felelős modulokban valahol.

    Ami biztosan működik, az ha a vodafone-os romból származó könyvtárat bemásoljuk a "/cust" mappába. Azaz így kéne kinéznie: "/cust/vodafone/hu/". A jogosultságokkal sem biztos, hogy kéne játtszani, mert root olvashatja és írhatja is, így elvileg működnie kéne, de a build.prop-ból kiindulva nem biztos, mert ott ha nem jók a jogosultságok az bootloop.
    De mindjárt nekiállok, írok rá egy scriptet, amit file kezelőből lehet futtatni, az megvan gyorsan. Utánna csak reboot kell, meg factory reset recovery-ből.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák