Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kaciokos

    őstag

    No, annyi már itt a kavarodás, meg az elavult információ, hogy gondoltam, írok egy összefoglalót S-OFF és htcdev-es nyitás témakörben. Nem szájbarágós útmutatót, de nagy vonalakban tartalmazza a lépéseket.

    A probléma maga: ahhoz, hogy más ROM-ot tudj telepíteni a Sensation-re (vagy Sensation XE-re), vagy S-OFF-olni kell a telefont, vagy kinyitni a bootloadert a htcdev.com oldal segítségével. A két megoldásból csak az egyiket kell megcsinálni, a végeredmény hasonló, mindkét esetben tudsz majd ROMolni.

    Fontos még, hogy elvileg mindkét esetben bukod a garanciát, de míg az S-OFF a legtöbb esetben visszacsinálható, a htcdev-es nyitás már nem. Ennek amúgy szerintem ahogy az idő múlik, egyre kevésbé lesz jelentősége.

    Az S-OFF-ról nem fogok írni, mert nem értek hozzá, sose csináltam, ellentétben pl. randras_83 kollégával, aki mestere a témának. :-) A folyamat amúgy kicsit macerásabb, mint a htcdev-es nyitás, egyik lépésként kell hozzá egy darab drót, amivel megfelelő időzítéssel rövidre zársz két érintkezőt a telefonon, emiatt bennem ellenétzéseket szült, de bátrabb kollégák sokan sikerrel abszolválták.

    A htcdev-es nyitás nagyjából a következő lépésekből áll:

    1. Felmásolod a telepítendő ROM-ot a telefonod SD kártyájára.

    2. Beregisztrálsz a http://www.htcdev.com/-on.

    3. Az ott leírt folyamattal ki kell nyitni a bootloadert. Nagyjából annyiról van szó, hogy:
    a. belépsz a telefonon a bootloader-be majd fastboot üzemmódba
    b. rácsatlakoztatod PC-re, ahol fel vannak telepítve HTC driverek
    c. a PC-n nyitsz egy parancssort, a htcdev.com-ról letöltött fasboot.exe segítségével legenerálsz egy azonosító kódot
    d. ezt a kódot visszamásolod a weboldalra, az elküld neked egy nyitófile-t e-mailben
    e. a fastboot.exe és a nyitófile segítségével kinyitod a bootloadert

    4. Még mindig a fastboot.exe segítségével feltöltöd az 1.0.0.5-ös (fontos a verzió!) 4ext recovery-t a telefonra

    5. Belépsz a telefonon a 4ext recovery-be, a Tools menüben bekapcsolod a SmartFlash-t. Ennek csak addig van hatása, amíg a telefon újra nem indul, tehát ha több ROM-ot akarsz kipróbálni, ezt minden egyes ROM telepítés előtt meg kell tenned.

    6. Visszalépsz a 4ext-ben a főmenübe, és az "install from SD card" menüben felrakod a ROM-ot.

    7. Újraindítod a telefont, és örülsz.

    Remélem, ezzel segítettem pár kollégának, akik hasonló cipőben járnak, mint én. :)

Új hozzászólás Aktív témák