Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ThorsHUN

    őstag

    válasz pingwin011 #828 üzenetére

    Mar bocs, de a szegenyseg =/= bunozes.

    Nagyon OFF utoljara:
    Egy gyors szosszenet es tobbet nem vagyok hajlando a temaval foglalkozni.
    Szegeny csaladban notem fel, oten vagyunk testverek es en vagyok a legidosebb. Volt olyan is, hogy anyam joszivusegbol hozzank koltoztetett valami raszorulo sracot, meg apam segitett egy szakadt hajlektalant, aki hozzank jart kajaert, meleg vizert, teaert.
    Atlag feletti magassaggal es termettel buszkelkedhetunk, igy az elfogyasztando kaja mennyisege sem volt mindegy. Volt, hogy lukas cipoben (raadasul iszonyat bena, korosztalyomhoz nem meno cipoben) kellett jarnom honapokig... egyszer nem merult fel sem bennem sem apamban, vagy anyamban, hogy lopnunk kellene "megelhetesbol", pedig hidd el minden segitsegre ra voltunk szorulva.
    Nekem senki ne mondja, hogy megelhetesbol KELL bunoznie. Bunozni nem kell, hanem egy olyan "lehetoseg" amit a torveny buntet, a szegeny ember meg vagy kihasznal vagy nem. Az o dontese, de nincs rakenyszeritve. Tudom milyen szegenynek lenni, szal nekem senki ne mondja meg, hogy "ha te olyan helyzetben lennel"... voltam es megis tuleltuk ugy, hogy nem bunozott senki, sot meg meg is osztottak anyamek ami volt... foiskolat vegeztunk hugommal, amelyikunk akart, volt lehetosege mehetett foiskolara is...

    Ez nem a kormany felelossege vagy a partoke (bar rajuk is van mit fogni boven), hanem az embereke, akik hagyjak magukat sodrodni az arral es az emberi meltosagukat felredobva tesznek keresztbe maguknak es az orszagnak.
    Szal ezt a megelhetesi bunozest, foleg telefonos temaban pls ne... mert ha kenyeret lop a csaladnak meg aszondom, hogy ok megelhetesbol csinalja, de mobiltelefont a szolgaltatotol? Ugyanmar...

    bocs mindenkitol. Befejeztem

Új hozzászólás Aktív témák