Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Remus389

    veterán

    válasz Everman #1379 üzenetére

    Olyan alkalmazás sem létezik Androidra, ami a két CPU magot ki tudná használni, de nem is ez a lényege a mobil eszközökbe pakolt több magos SOC-oknak.ezt tévedésnek tartom

    egy biztos az sgs1-be ugye egymagos Exynos van, az sgs2-be kétmagos(és 1 ghz helyett 1,2 ghz), de a gyári böngészője fényévekkel gyorsabban dolgozik, tehát a gyári böngésző biztos kihasználja hogy kétmagos, meg az Ice cream sandwich is jobban profitál, de már a Ginger is(SGS1 vs SGS2 tapasztalat)

    meg biztos van néhány játék ami jobban fut(utána kéne nézni)

    viszont úgy vettem észre hogy hiába meg tudom csinálni az sgs1-emet, laggfix meg OC(1,2 ghz-re), meg minden trükkel elég gyorsra meg szmúszra, viszont SGS2 valahogy mégis erőlködésmentesebben fut, gyanítom azért mert kétmagos, és a háttérben futó alkalmazásokkal az egyik mag van megbízva, ha valami app megmoccan az egyik mag foglalkozik azzal, a másik viszont teljes mértékben a felhasználói élményre gyúr rá

    jobb a multitask is

    úgy mint a windows XP se nagyon támogatta elvileg a kétmagot, mégis egymagos procid van, beleteszed a dual core-t minden flottabb, gördülékenyebb(persze 2magosról négymagosra ezt már kevésbé érezni)

    szóval kétmagos telefont meg tudom érteni, androidnál persze, mert a wp7 és iOS anélkül is jól fut egymagoson

    Éppen ellenkezőleg, mivel alacsonyabb órajelen is jobb hatásfokkal tud üzemelni.
    Gondolj bele, hogy a készülékeden párhuzamosan fut 50-60, vagy akár több process is, nem mindegy, hogy a rendszer ezt 2, vagy 4 magra osztja el (magonként kisebb terhelés, kevesebb fogyasztás, kisebb hőtermelés).
    ebbe nem lennék olyan biztos, az elméletet nem biztos hogy igazolja a gyakorlat, biztos lesz nagyon hasonló modell(ugyanolyan kijelző meg minden) kétmagos illetve négymagos változatban is, majd akkor kiderül, gyanítom hogy inkább a négymagos fog alulmaradni üzemidőben

    ahogy egy Core2duo gépbe amiben E8300 kétmagos proci volt, belerak Józsi egy Q9550 négymagost(azonos órajel, architektúra,45nm), ráköti a fogyasztásmérőt és a Quad core több energiát kér, azt hogy mennyire lesz gyorsabb a windóz az más kérdés(érzésre alig, csak nagyon heavy multitasknál meg pl tömörítésnél)

    Mármint hol? A 70 eFt-os árszinten a Tesco-ban valóban nem, de a legtöbb gyártónál már alap a négy magos i5, vagy i7 a noteszeknél is tévedés, az i5 az csupán kétmagos, a legtöbb laptopba i3, i5 kétmagost raknak, igaz van HT is ami négy szálon dolgozik, de ezek kétmagosak, 95%-ban

    az i7 se biztos hogy igazi quad core, ha szerepel a típusba hogy "Q" akkor az, de ritka és csak az elit gépekbe van

    menj el a média marktba, alig fogsz találni "true quad core"-os lapit, 1-2 lesz, mert nincs értelme, ahogy telefonba pláne nincs értelme

    Majd jönnek a 4, vagy több magos CA15-ös SOC-ok majd, de inkább legyenek csak kétmagosak, és legalább 28nm-en készüljenek, mert full terhelésen+töltőn+nyáron+kézben el fog olvadni a teló, vagy kigyullad

    miután elmúlik a rózsaszín köd a One-x tulajoknak, azért OK a nem túl üzemidőt tudjuk, de mi van akkor ha lemerül, hazamegyünk: töltő és nyomkodni akarjuk, nem fogjuk tudni, mert a töltő lassabban tölt ahhoz képest amennyit fogyaszt

    ezt szeretem az sgs-emben, rádugom a töltőre 3%-on van, onnantól bármit csinálhatok, de tölteni fog, netezhetek játszhatok stb, mert tölteni fog ha lassabban is

    az SGS2-vel viszont azt tapasztaltam, hogy lemerült, gondoltam rádugom és tovább szórakozhatok, csak neteztem, erre rádugom, 2 perc kikapcsol hogy nincs energiája

    tehát ertitek mire gondolok, gondolom a One-X is ilyen várni kell míg feltölt egy szintre, és csak akkor nyomkodhatod(persze ha sokáig nyomkodod töltőn ismét lemerül), tehát korlátozza a használhatóságot, ha lemerül egy darabig nem tudsz hozzányúlni

    másik probléma, a melegedés:

    aztán meg mi van ha elindítom rajta töltőn van(ettől is melegszik), nyár van(26 fok a szobában) és mondjuk Gameloftos játékkal játszani akarok, kezem is 35 fokos, felizzik az 1,5 ghz Quad core, felizzik a tenyerem, felizzik az akksi, a végén sikítva dobom el olyan forró :DDD, vagy akár károsodik a készülék valamije, csökken az élettartama

    ezért is baromság ilyen brutális Quad Core processorokat ezekbe rakni, rakják táblagépbe

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák