Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz saviola55 #93 üzenetére

    Nekem is bőven megfelel ez a szint egyelőre. Jobbat csak elég drágán tudnék kapni, bár azért füles tekintetében bőven van hova fejlődni még így is. Azért a Nexus már picit komolyabbakat is ki tud hajtani, a fórumban le is írta valaki, hogy milyen fejest hajtott meg róla és meglepő volt. :DDD Viszont szerintem 50 ezer környékén még nem nagyon van ilyen lejátszó, inkább a dupláját tippelném meg elsőre, de nem vagyok képben a hordozható lejátszók piacán, mert 2006-ban, vagy 2007-ben volt utoljára olyanom. Akkor is egy konzumer Sony cucc volt (NW-A808), bár nem volt olcsó, 300 $ környékén jelent meg ha jól emlékszem. Még apám hozta Angliából, igaz olcsóbban be tudta szerezni, olyan 250-220 $ körül (katona és az ottani vám, meg mit tudom én még milyen mentes boltokban ennyivel olcsóbb volt). Emlékszem, az addigi hótgagyi kínai f*sok után mekkora minőségbeli ugrás volt, örültem, mint majom a farkának. Meg a hozzá adott Sony IEM füles az addigiak után... á ég és a föld. Valahol ott kezdett el érdekelni a hangminőség. :)
    Ez azonban még mindig az az árszint, amiből jó ha csak a hangfalakat kapod meg. Én is nézegetem egy ideje, egy normálisabb rendszer 100 alatt nem nagyon pakolható össze, ekkor is használt cuccokból. Ha új kell és kicsit magasabb kategóriából, nem a belépő szint, akkor bizony inkább 200 az alsó határ. :( Úgyhogy egy jó ideig még csak nézegetés szinten marad meg nekem is ez a dolog, majd ha lesz önálló keresetem, akkor belefogok egy rendszer kiépítésébe.
    Az MP3, meg a FLAC közötti különbséget meg elég nehéz észrevenni. Egy jobb 320-as MP3 egy 32 bites lejátszóval (Neutron) sokszor szól úgy, mint a veszteségmentes. Már csak azért is, mert igen jó rendszer és fül kell a különbség meghallásához. Arról nem is beszélve, hogy nekem is vannak jó MP3 felvételeim és van, hogy pl ugyanazt a hanganyagot beszerzem FLAC-ban, de egyszerűen sz@rabb. (Gondolom nagyon nem mindegy, hogy milyen programmal csinálták a ripet.) Persze vannak nagyon jó veszteségmentes anyagaim is, szóval azt vettem észre, hogy ez változó. Mindkét esetben lehet jó is és rossz is a felvétel. :)

Új hozzászólás Aktív témák