Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Brutális eb #3 üzenetére

    off-ra: és tényleg... xD

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Brutális eb #3 üzenetére

    Ez baromira nem fog két napot menni, kivéve max akkor, ha lekapcsolsz minden adatkommunikációs, antennás dolgot és leteszed a polcra. Nexus S-sem kb ilyen üzemmódban van most, 32%-on van és 1 nap 13 óra 16 perce megy. Ebben kicsit több, mint egy óra GPS használat volt (kétszer 35 perc, a szokásos 7 km-es futás közben ment az Endomondo), valamint alatta zenehallgatás, meg kb 3-4 telefonhívás (pár percesek csak), a többi időben tényleg a polcon volt. Ehhez még hozzátartozik az is, hogy gyári ICS fut rajta, ami megnöveli a készenléti időt, mivel az új kernel már tartalmazza a deep sleep (deep idle) funkciót, aminek a neve elég beszédes. Gingerrel nem képes ilyen üzemidőre nálam. A Nexus S pedig 4"-es és 1500-as akksi van benne. Ha folyamatosan terhelem, akkor 3-4 óra a max használat.

    Ez örül ha az egy napot kibírja majd, azt is úgy, hogy gazdálkodni kell majd elég okosan az energiával. Egy ekkora böhömnagy kijelző bizony hamar lezabálja az akksit, hiába 1800-as, ráadásul az kicsi is ehhez. Nexusnál is kb pár óra pluszt jelentene ez a kapacitásnövekedés, pl van olyan fórumtárs a topikban, aki 3200 mAh-s akksit fogyaszt el minden nap. Lehet itt kitalálni mindenféle csecse processzorműködést, nem az lesz a gond, mert a kijelző a nagy fogyasztó, nem a SoC.

    (#33) Tüzi
    DAC? Azmiazminekaz? A Bícc a lényeg, nem a DAC... ;]

    (#65) Dunbar
    Valahol olvastam, hogy megvan a minimum mérete egy pixelnek, ami alá egyelőre nem tudnak menni gyártástechnológiai okokból. Ezért van az, hogy az összes HD kijelző 4,5" feletti mérettel bír, mert kb az a minimum méret, ahol most járnak. Ha kisebb kijelzőt akarnak, akkor kisebb felbontás is kell, az meg nem jó marketing szempontból, a retinát meg ellőtte az Apple (hű de okos húzás volt bakker, most gondolj bele, egy nem HD felbontásból mit kihoztak...).

    (#66) Cyberpunk
    Hát nem vagyunk egyformák- Én se vagyok kis ember (195 centi, 110 kiló, 11-es tenyér), de nekem a 4" az ideális méret. Felette/alatta kényelmetlen. Persze ez nem gond, mindenki megtalálja a neki tetszőt egyelőre. :)

Új hozzászólás Aktív témák