Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    HTC Incredible S útmutató kezdőknek:

    A doboz tartalma:

    - A készülék, benne az akkumulátorral és egy 8GB-os microSD kártyával.
    - Általános HTC headset, hívásfogadó és számléptető funkcióval.

    - USB kábel (ez szolgál a töltő zsinórjaként is).

    - Hálózati USB töltő (ehhez kell egy szabványos microUSB kábel, amit a doboz is tartalmaz).

    - Szokásos papírok (rövid használati útmutató, jótállási feltételek stb.)

    A készülék specifikációi részletesebben, lényegretörően:

    - Méretek: 120 x 64 x 11.7 mm

    - Súly: 135,5g

    - Operációs rendszer: Android 2.2.1 (FroYo), ami december 8. óta frissíthető 2.3.5-re (Gingerbread), amire már az újabb Sense 3.0 felhasználói felületet rakta a gyártó az addigi Sense 2.1 helyett.
    Július 3. óta Ice Cream Sandwich-re is frissíthető, amin Sense 3.6 felület található.

    - Kijelző: S-LCD technológiájú, 16millió szín megjelenítésére képes, WVGA (800 x 480 pixel) felbontású és 4" átmérőjű panel. A kijelző betekintési szögben, kontrasztban elmarad a konkurencia csúcstechnológiáitól (SAMOLED+, NOVA, IPS), de ez a különbség csak akkor jön ki, ha egymás mellé tesszük a készülékeket, a mindennapi használatban így is bámulatos, amit tud. Összesen 4 egyidejű érintést tud hiba nélkül feldolgozni.

    - Hardver / SoC (System On Chip): Az Incredible S szívét egy 45nm-en gyártott Qualcomm MSM8255 alkotja, melyben egy 1 GHz-es órajelen dolgozó Snapdragon processzor van egy Adreno 205-ös grafikus gyorsító társaságában.

    - Memória: 768MB RAM és 1,1 GB alkalmazások telepítésére fenntartott tárhely.

    - Kamera: 8MP-es, maximálisan 3264x2448 pixel felbontású képek készítésére képes, autófókuszos elsődleges kamera és 1,3MP-es felbontású másodlagos kamera áll rendelkezésünkre. Az elsődleges kamera dolgát egy 2 LED villanóból álló vaku segíti rossz fényviszonyok mellett, valamint arcfelismerés, GPS koordináta hozzárendelés (Geotagging) bővíti a repertoárt. Videókat maximálisan 720p-ben képes rögzíteni a készülék 30 képkocka/másodperces sebességgel.

    - Csatlakozók: A készülék tetején foglal helyet a 3,5mm-es jack csatlakozó. Valamint a baloldalon az alsó saroktól kb. egy ujjnyival feljebb az USB 2.0-ás csatlakozó.

    - Adatkapcsolat / kommunikáció: Bluetooth 2.1, GPRS, EDGE, HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot.

    - Akkumulátor: Li-ion 1450 mAh.

    [Hivatalos oldal] [Összehasonlítás a Galaxy S Plus-szal]

    Vásárlás előtt:

    A boltokban többféle készülék kering, melyeket a gyártó nem erre a piacra szánt. Ezek a telefonok külsőleg egyáltalán nem különböznek a "hivatalostól", azonban könnyen be lehet azonosítani őket. A területi felosztás azért fontos, mert pl. egy ázsiai készülékre a hivatalos szerviz nem vállal annyi garanciát, mint az eredetileg hazánkba szánt társaira. A garanciális javítások átfutási ideje is jóval hosszabb lehet, valamint a frissítések elérhetősége is régiónként változhat. A magyar piacra szánt telefonok P/N száma 35H00152-01M, ami megtalálható a doboz hátulján, valamint az akkumulátor alatt. Fontos lehet meggyőződni a doboz bontatlanságáról is. A csomag alján egy HTC-s zárjegy található, melyen szerepel azon országok listája, ahova az adott készüléket szánták: Kép. A doboz belsejében található a telefon, melyben az akkumulátor alatt egy fólia van elhelyezve, meggátolva az esetleges bekapcsolást. Amennyiben ez hiányzik, akkor a készülék valószínűleg már be volt kapcsolva! A garanciális feltételek pontosságáról pedig a hivatalos HTC szerviz, az E-care tud adni tájékoztatást az IMEI szám alapján, amely a doboz hátulján látható matricán, valamint az akkumulátor alatt található meg. Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a hivatalos viszonteladók sem mindig megfelelő készüléket adnak a vásárlók kezébe, ezért minden vásárlás esetén érdemes a fentebb leírtakat ellenőrizni.

    A leírást köszönjük P1eTr0 fórumtársnak.

    Általános kérdések és válaszok:

    - "Az akkumulátort ki kell-e sütni vagy sem? / Meddig töltsem az akkumulátort elsőre?" - A Li-ion akkumulátorokat nem kell, sőt nem is szabad kisütni. A totális lemerítés rossz esetben akár az akkumulátor életébe is kerülhet, amennyiben lehet, ezt kerüljük el. Tölteni csak 100%-ig tölt a készülék, utána lekapcsol a töltés, amit 1-2% merülés után újra elindít.

    - "A készülék támogatja-e a magyar nyelvet?" - Igen, támogatja, de amennyiben nem ebbe a régióba szánt készülék az alany és nincs a magyar a listában, akkor az sem baj, mert a Market-en megtalálható egy morelocale2 nevű alkalmazás, ami kisegíthet ebben az esetben.

    - "Láttam a neten egy videót ahol a készülék eldobta a WiFi-hálózatokat, ez igaz?" - Lehetséges, de van rá megoldás. Beállítások / Vezeték nélküli hálózatok / Wi-Fi beállítások, majd itt nyomj egy menü gombot (balról a 2.), majd a felugró "Speciális" fülre kattintva elénk tárul a "Legjobb Wi-Fi teljesítmény" jelölőnégyzet.

    - "Nem tudok saját csengődallamot beállítani. Mi lehet a baj?" - Nincs semmi baj. Gépre csatlakoztatás után hozd létre a következő mappákat az SD-n: "Ringtones" ebbe kerülnek a csengődallamok, "Notifications" ez az üzenetjelző hangok mappája és az "Alarms" ami az ébresztőké. Ezek után csak másold be a kívánt mp3-aidat a megfelelő mappákba és megjelennek a listában.

    - "A zenelejátszó olyan hangokat is lejátszik, amik nincsenek is a zenéim között. Ez mitől van?" - A készülék automatikusan indexeli a média fájlokat az összes mappából és ezért bekerülnek a zenéid közé az oda nem kellő hangok is a lejátszókban. Amennyiben azt szeretnéd, hogy ez ne történjen meg, annyit kell tenned, hogy azokba a mappákba ahol nem szeretnéd, hogy indexelje a média fájlokat (zene, képek, videók) egy ".nomedia" kiterjesztésű fájlt beillesztesz.

    - "A szövegdobozra kattintva nem jön elő a billentyűzet." - A "menü" gomb (balról a 2.) hosszan nyomva kényszerítetten előhozza.

    - "Hogy tudom némára tenni a telefont?" - A "hangerő le" gombbal vedd le teljesen a hangerőt és ott lesz a rezgő mód is.

    - "Hogy tudok alkalmazásokat telepíteni a készülékre?" - Először is szükséged lesz egy Google felhasználói fiókra (Google Account), hogy használni tudd a Market-et. Ezt a legegyszerűbben egy Gmail-fiókkal tudod létrehozni. Ha megvan, adja magát. Amennyiben SD-ről akarsz valamit feltelepíteni, szükséged lesz egy fájlkezelőre, például az Astro File Manager-re. Ez esetben csak annyit kell tenned, hogy a Beállítások / Alkalmazások menüpont alatt kipipálod az "Ismeretlen forrás" jelölőnégyzetet.

    - "Bluetooth-on szeretnék valamit átküldeni, de nem találom, hogy kell." - Képet a Galériából, hosszan rajta tartod a kiválasztott képen az ujjad, majd "Megosztás". Ugyanez zenével a Zene programon keresztül. Szerintem érdemesebb egy fájlkezelőt használni vagy a Market-ről egy Bluetooth fájlküldő alkalmazást telepíteni.

    - "A telefon felkínált valamilyen frissítést, ez most mi?" - Ez valószínűleg a hivatalos OTA (On The Air) frissítés. A HTC ilyen módon adja ki az újabb szoftver verziókat. A frissítés megbízható csak arra kell figyelni, hogy az akkumulátorban legyen szufla, a telefon megcsinál mindent maga. Ha automatikusan nem kínálja fel valamilyen okból, akkor kézzel is rá lehet keresni a Beállítások / A telefon névjegye / Szoftverfrissítések menüpont alatt. Illetve lehet RUU (ROM Update Utility) segítségével is frissíteni a telefon szoftverét, de ebben az esetben az egész ROM újra lesz húzva,ergo mindent lehet újra beállítani. Ehhez szükséges a HTC Sync telepítése a számítógépre. A hivatalos RUU-kat ITT megtalálhatjátok.

    - "Lehet-e screenshot-ot készíteni a telefon kijelzőjéről?" – Amennyiben Sense 3.0 vagy afeletti ROM-od van, akkor igen, lehet a készülék tetején levő Power gomb és a Home ("házikó") gomb egyidejű lenyomásával, ilyenkor a Galériába menti a készült képet, vagy a Market-ről le lehet szedni külön alkalmazást. A legtöbb ilyen root-hoz van kötve, de elvileg van olyan is, amihez nem kell root. Ha gyári, Sense 2.1-es ROM-od van, akkor az Android SDK-ban van rá lehetőségünk. Ehhez telepítve kell legyen a HTC Sync, a telefont USB hibakeresés módba kell tenni (Beállítások / Alkalmazások / Fejlesztés). További leírás ITT található.

    - "Hiába nyomom a hangerő le gombot bekapcsolásnál, nem lép be a HBOOT menübe. Mi lehet a gond?" - Nagyon egyszerű, ki kell kapcsolni a Gyors boot opciót, melyet a Beállítások / Energia menüpont alatt találsz meg. Érdemes kikapcsolni, mert egyes alkalmazások nem indulnak újra automatikusan Gyors boot esetén.

    - "100 megás mobilnet csomagom van, mire elég?" - Sok mindenre, de a gyári böngészőt ez esetben érdemes lecserélni. Talán az egyik legjobb megoldás az Opera Mobile, amiben be kell állítani a "Turbo" módot. Ilyenkor az Opera saját szerverén keresztül tömörítve töltődik le az oldal a telefonodra, ami így sokkal kevesebb adatforgalommal jár.

    - "A telefon hangereje maximumon van, de az ébresztők még is halkan szólnak." - A Beállítások / Hang / Hangerő menüpont alatt tudod külön beállítani.

    - "Szeretném, ha az E-mail és az SMS értesítés is más dallammal szólalna meg. Mit tegyek?" - A Beállítások / Testreszabás menüpont alatt az Értesítő hang-ra kattintva előjön a részletes beállítási lehetőség.

    A romolásról és pár egyéb apróságról a Tippek és trükkök című cikkben találhatsz további információt.

    Szerkesztette és utánközölte: Maxentius

    [ Módosította: doc ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák