Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DylanM

    csendes tag

    Eddig csak álmodoztam arról hogy lecserélhetem közel két éves Touch HD-met, egy ilyen szuper Desire HD-re, de nem akartam több mint 100.000-et befektetni. Ma vettem észre, hogy a T-mobile-nál baromira kedvező részletfizetéses konstrukciókban kapható, így már szinte el is határoztam magam. Végigolvastam néhány tesztet, meg szinte a teljes topicot, sok kérdésemre választ kaptam, de még maradt egy-kettő:

    A legfájóbb dolog az akksi mérete. Kisebb mint a Touch HD-ban. Ha tényleg ki akarom használni a teló képességeit, nálam nem fogja bírni 1 napot se. Milyen megoldást javasoltok? Pótakksi? Olvastam valahol nagyobb utángyártott akksikról, meg külső akkumulátorról is. Hol lehet ezeket beszerezni? Vagy egyszerűen csak cipeljem magammal állandóan a töltőt?

    A HTC térképszoftverét tényleg ingyenesen le lehet tölteni a telefonra? Tartalmazza Magyarország térképét is? Adatforgalommentesen, kvázi gyorsabban lehet böngészni úgy mint a Googlemaps-et? Be is pozíciónál ezen a térképen, csak a navigációért kell külön fizetni? Van rajta még googlemaps alkalmazás is emellett?

    Nem volt még Androidos telóm. Van olyan médialejátszó alkalmazás, amivel az mp3-akat könyvtárszerkezetben tudom böngészni, és nem csak id3tagek alapján? Gond nélkül viszi a nagyobb méretű avikat is? Flac formátumot lejátszik?

    Hibernált állapotban tud ébreszteni?

    A T-mobile-nál adnak hozzá memóriakártyát?

    Hol érdemes gyári tartozékokat vásárolni hozzá? Tok, kijelzővédők, stb.

    Még mindig csak akadozva működik a HTC Sense?

    Bocs ha túl sok a kérdés! :)

  • DylanM

    csendes tag

    válasz petymeg #756 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat! :)

    "a gyári navi 30 napig ingyenes utána elő kell fizetni"

    Ezt értem, de valami olyasmit olvastam hogy a teljes Európa térképet a telefonmemóriába le lehet ingyen tölteni, vagy már eleve le van töltve. És azt úgy lehet böngészni mint a googlemaps-et, csak sokkal gyorsabban, és ugye adatforgalom nélkül. Ez tényleg így van? Navigáció nem kell nekem. Elég ha pozícionál, és működik az iránytű.

    "nem tudom mit értesz könyvtárszerkezetes kezelés alatt"

    Hát azt hogy nem id3tag alapján előadónként, stb listázza az mp3-akat, hanem hogy böngészhetem e könyvtárakat. Mivel sok mp3-amnak nincs id3tag-je, viszont van a gépemen egy jól megszokott könyvtárrendszer... De ez annyira nem lényeges.

  • DylanM

    csendes tag

    Azt hiszem meghoztam a döntést. Lecserélem a Touch HD-mat erre a DHD-re. :) A T-Mobile 108.000 ftos ára előfizetésesen, több mint kedvező!

    Kerestem hozzá néhány Brando-s kiegészítőt. Ezeket:
    Tok: [link]
    Képernyővédő fólia: http://shop.brando.com/bw-ultraclear-pda-s-p-htc-desire-hd-_p04991c1244d039.html Szerintetek ez jó megoldás? Gyárilag adnak hozzá? Ez jobb annál?
    Akksi töltő: http://shop.brando.com/portable-pda-charger-for-micro-usb-1900mah-_p04236c0191d003.html Így akarom megoldani az akksiproblémát. Kicsi, zsebben elfér, nem kell kábelt cipelnem magammal. Igaz ennél konkrétan nem írja hogy a desire HD-hez is jó, de szerintem a microUSB port, az univerzális.

    Mit szóltok hozzá? Magyar oldalakon nem találtam meg ezeket a termékeket, de szerintem USA-ból is több mint kedvező árak ezek.

  • DylanM

    csendes tag

    válasz Stanley-B. #820 üzenetére

    Amit én kinéztem a Brando-nál az is kivehetős. Egyébként ahogy elnézem a fenti linket, a speedshopnál valamivel olcsóbb. A HD7-hez való jó a Desire HD-hez is ugye?

    Ez a mobil töltő azért tetszik, mert nem kell hozzá kábel, zsebben is elfér, és 1900mah töltés fér el benne. Szerintetek a speedshopnál nincs ilyen? Utánanézek

  • DylanM

    csendes tag

    Ma végre meghozta a futár DHD-mat a T-mobile-tól. Nem tudom mik a tapasztalatok, de az enyémhez hozzá nyúltak. A dobozt újra le volt ragasztva, tehát kibontották. Beledugtak egy levelet miszerint a az MMS profil lehet hogy rosszul van beállítva, és instrukciókat ad a javításra. Az akksit nem találtam a csomagban. Az SD kártyával együtt, már be volt rakva a telefonba. Beteszem a simkártyám, akarom bekapcsolni, nem reagál. Gondoltam talán le van merítve. Felrakom töltőre: Meg sem nyikkan. Még csak a Led sem villan fel. Már akartam T-t hívni, mire rájöttem hogy valami szakértő fordítva rakta bele az akksit. :) Bekapcsolom, és indul az alap beállításokon végigvezető szoftver. Találtam benn, valami T-Start alkalmazást, ami T-mobil-os. De ha fordítva volt benn az akksi, akkor hogy kapcsolták be? :) Nem értem.

    Még csak pár órája nyomkodom, de eddig le vagyok nyűgözve. Eddig TouchHD-t használtam, nem volt még androidos telefonon, így majd lehet hogy lesz egy-két kérdésem. Például:

    A simkártyán nem enged 16 karakternél hosszabb, vagy ékezetes betűket írni. Lehet ezen segíteni valami beállítással, vagy a simkártyám túl régi? Ezt mondjuk nem hinném, mert a régebbi telefonokban tudtam ékezetes névjegyeket elmenteni. Egyébként a TouchHD-nél is volt ez a probléma.

  • DylanM

    csendes tag

    Lassan egy hete használom a DHD-mat. Először is: Egyszerűen imádom! Sohasem volt még Androidos telefonom, főleg ilyen jól sikerült! A felhasználói élmény, a netböngésző, a gyorsasága lenyűgöző! És akkor még a Marketben szinte körül sem néztem. Néhány probléma, kérdés, amiben biztosan tudtok segíteni.

    1.) Én azt hittem hogy a miniUSB csatlakozó az egy szabványos dolog. Most meg azt látom, hogy a korábbi HTC Touch HD töltője nem jó a DHD-hez. Most akkor melyik a miniUSB és melyik nem? Ezek szerint akkor a brando-tól rendelt, miniUSB-s akksitöltő nem is biztos hogy jó lesz a DHD-hoz?

    2.) A hívóknak beállított képek nagyon szar felbontásúak még egészen kis méretben is csúnya. A Touch HD ebben jobb volt. Nem lehet ezen változtatni valami beállítással?

    3.) Saját vágású mp3-as csengőhangot hozzáadni a hívókhoz elég macerás. (Az SD kártyáról egyenként hozzá kell adogatni az alap csengőhangok közé.) Nincs valami egyszerűbb módszer?

    4.) Videók: Az alap videólejátszó nem játszotta le az egész rövidke 3000 Kbs-es avi-kat, a normál 1200 Mbs-el 200 megás sorozatepizódnál meg elcsúszott a szinkron. 720p, wmw, mkv szóba sem jött. Feltettem a RockPlayer Lite-ot. A normál sorozatok rendben mentek, a 3000 Kbs-es avik hangját már játszotta, de kép nincs. 720p-s mkv-t mov-ot nem játszott le ez sem. Van valami ennél jobb lejátszó, vagy 3000 Kbs már sok a telónak mennyire tömörítsem le?

    Keresek néhány hasznos appot. Filekezelőnek a Ghost Commandert töltöttem le, ti mit ajánlanátok? Meg jól jönne egy app, amivel bármikor gyorsan meg tudnám nézni azz akksi töltöttségi szintjét.

    [ Szerkesztve ]

  • DylanM

    csendes tag

    Ha be van kapcsolva a Wifi, és mobilhálózat is, akkor min csatlakozik a DHD a netre? Az otthoni, és a munkahelyi wifit felismeri ha a hatókörébe érek. Ezért a mobilhálózatot általában kikapcsolva tartom. De ha párhuzamosan azt is bekapcsolva tartom, akkor min megy a net? Ha kiérek a wifi hatósugarából, akkor egyből átkapcsol a 3g-re? Jobban fogy az akksi ha mindkettő be van kapcsolva?

  • DylanM

    csendes tag

    Sziasztok van egy problémám a Desire HD-vel, és már napok óta nem tudom megoldani:

    Minden hívásindításnál, és hívásfogadásnál bekapcsol a kihangosító automatikusan. Szinte már minden beállítási lehetőséget átnéztem, és nem jövök rá, hol kéne ezt megszüntetni. Azt sem tudom miért vagy hogyan kapcsolat ez be, de arra tippelnék, hogy az autópanel alkalmazással lehet összefüggésbe... de ott sem találtam rá megoldást.

    Valami ötlet?

Új hozzászólás Aktív témák