Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Everman

    addikt

    válasz Bluegene #213 üzenetére

    "Iphone 4 kijelző:
    + jobb felbontás/élesebb kép ha közelről nézzük"

    Én 20-30 centiről is élesebbnek látom.

    "- fakó az SGS mellett"

    Igen, de a 1,5 milliós Eizo stúdiómonitor is fakó mellette, bár a nyomdába tökön rúgnának, ha az AMOLED idétlen megjelenítése alapján bontanék színre egy plakátot :D
    Tudod van olyan, hogy színhűség és van olyan ember, akinek ez is fontos.

    "- sárgás a fehér, a fekete annyira nem fekete"

    Sárgás a vizeleted maximum :D enyhén kékes az iPhone 4 fehérje, de még mindíg vakító fehér az SGS szemmel láthatóan kékes fehérjéhez képest.

    "- kisebb (maga a teló viszont nem annyival, az iphone4-nek alul+felül igen vastag a keret)"

    Szerencsére, mert így meg lehet fogni anélkül, hogy belenyúlkálj a kijelzőbe.
    SGS-en a halálom volt, hogy fotózásnál nem lehetett rendesen megfogni anélkül, hogy vagy belenyúljak és átfókuszáljon máshova, vagy kilépjek/menüt előugrasszak, mert az érintőgombokhoz értem hozzá.

    "SGS:
    + szép látványos színek"

    Túlszaturált és igencsak szűk színterű megjelenítés. Csodálatos sávosodásokkal az átmeneteknél és gyönyörű raszteres kép és szövegmegjelenítés. Komolyan néha szívesen megborotváltam volna azokat a szőrös betűket :D

    "+kontraszt kiváló, fekete mély"

    Kapaszkodj meg, de az iPhone 4 kijelzőjének magasabb a kontraszt értéke.
    Az SAMOLED-nél a kontrasztot fejbe lövi a pentile matrix, mivel nincsenek éles kontrasztos részek, mindig van egy kis "szőrös" átmenet a kettő között. Másrészt normál használat esetén nem sok helyen látsz teljes feketét, ahol az AMOLED villogtathatná képességeit, a szürke skála meg nem éppen az erőssége.

    "-közelről nézzük nem olyan éles mint az iphone, de olyan közelről nem nézünk telefont"

    Én normál kézben tartásnál 20-30 centiről is nagyon jól látom a különbséget, ha te nem, akkor goto szemészet.

    "+ ütős, bárkinek megmutatod eldobja az agyát "

    Kollega első kérdése az volt amikor kézbe vette és nézegette a rajt lévő képeket, hogy miért csíkos az ég ezen a naplementés képen? Nem dobta el az agyát, hanem megmutatta, hogy még az ő filléres Monte-jén is normálisan néz ki az a fotó...

    ---------

    Az iPhone-ban meg akkor lesz SAMOLED, ha a Samsung képes lesz olyan kijelzőt gyártani, ami megfelel az Apple követelményeinek:
    - közel színhelyes megjelenítés
    - natív 640x960-as felbontás
    de mivel még a 480x800-as natív felbontású SAMOLED panelt sem képesek előállítani, így ennek elég kicsi az esélye.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák