Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dreamdancer

    őstag

    Mindig ledöbbenek, amikor emberek úgy mondják meg bátran a frankót az iPhone-ról, az iOS-ről vagy a konkrét appokról, hogy nyilvánvalóan nincsenek tisztában alapvető dolgokkal sem... Vicces.

    Amúgy már ideje volt rendbe rakni a YouTube-ot, amikor először próbáltam Apple TV-re streamelni az új appal és csak a hang ment át, azt hittem, én b@sztam el valamit. (Most már csak az Apple TV-n lévő klienst kellene átszabni...)

    Nem a lényeg a fontos.

  • dreamdancer

    őstag

    válasz Neurotoxin #24 üzenetére

    Erről beszélek - azért, mert az iOS-ből kikerült a GMaps meg a YouTube, máris jön a felhördülés meg az összeesküvés-elmélet-gyártás, persze alapvetően nem az Apple-júzerektől, hogy az Apple el akarja tüntetni a Google-t és az alkalmazásait az eszközeiről. Aki egy mákszemnyit is ismeri az iOS eszközöket, az tudja, hogy a Safariban a mai napig a Google az alapértelmezett kereső vagy hogy ott a Chrome és más Google-appok az App Store-ban stb.

    Nincs semmilyen "gépszíj-ledobás", egyszerűen arról van szó, hogy se a GMaps, se a YouTube nem jön az iOS-szel alapból, ahogy eddig, mert a Google csúnyán elhanyagolta ezeknek a fejlesztését, nélkülük meg az Apple nem tudta fejleszteni. Most tiszta a helyzet, a Google-é minden meló és felelősség, csinál olyan appot, amilyet akar (nem, az Apple nem fogja letiltani, eddig sem tette) és a hiányzó szolgáltatásokért csakis a Google-re lehet mutogatni. Nem kérdés, miért nincs GMaps-app - azért, mert a Google (eddig) nem csinált. És ha lesz, de turn-by-turn navigáció nélkül, akkor az a Google döntése lesz, nem az Apple bénázása.

    Ez így egyszerű és tiszta helyzet, amit persze lehet direkt félremagyarázni meg köpködni kicsit az Apple-t, csak minek.

    Nem a lényeg a fontos.

Új hozzászólás Aktív témák