Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • davidsone

    addikt

    válasz b. #52 üzenetére

    Számomra a Z5500 meggyözőbb volt mikor összehasonlítottuk de lehet elfogult voltam mert enyém volt a Z5500 ;] Amúgy dubstepre dnb-re meg hasonló szrokhoz is tökéletes 4 év után cseréltem le a jelenlegi rendszeremre persze ez már más kategória de a logi (használt) ;] ár/érték arányban verhetetlen...

    ...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

  • #72042496

    törölt tag

    válasz b. #74 üzenetére

    Hát, én 88 ezerért vettem a Z-5500-at, ami akkoriban, tanulóként nagy pénz volt (ilyenre főleg), de Severance alatt például teljesen odáig voltam tőle (abban az időben erre voltam leginkább rákattanva). Ha megkérdezik, mi volt nálam számtech fronton a legjobb vétel, akkor a Z-5500, a FHD TV, meg az SSD-k. Oké, a sorrend esetleges. :)

    Egyébként meg tényleg lehet, hogy lezsónak van igaza, és a Z-5500 jórészt nosztalgia. Az át tudja vágni az embert. Ettől függetlenül, ha a másik szobába 5.1 kéne, akkor ilyet vennék, vagy Z-906-ot. És szerintem soha nem fog kiderülni, hogy megbánnám-e. :)

    [ Szerkesztve ]

  • válasz b. #74 üzenetére

    Ha mindenképp kell 5.1, akkor lehet kapni elfogadhatót, pl géniusz 6000-eshez hasonló szettek lehetnek ilyenek. Ez utóbbinak egy korábbi változatát hallottam, s minőségben elég nagy ugrás a bögreszettektől. Persze mélyben nem olyan "erős", de erre nincs is szükség, felesleges igény. A mélyfanság (én az voltam sokáig) szerintem egy gyerekes, kinőhető dolog. Az digit bemenet szokták még felhozni érvnek, de szvsz ebben az árban nem sok értelme van, mivel a beépített DAC-ok nem valami jók. TV-hez persze nincs más választás, ha muszáj, akkor sajnos tényleg csak ez van. (Bár erre meg az lenne a válaszom, hogy TV-hez azonos árú házimozi dukál, bár ez már zsebben turkálás kategória, szóval inkább hagyjuk.)

    Én az ellen vagyok, hogy "hangerő + aggya a méjjet, s ebből következik a gyönyörű hangzás. Nem csak ez a két dolog létezik, van sok minden más is. Azonos árért lehetne venni sokkal jobbat, csak elcseszett igények vannak, amiket a gyártók mesterségesen kreáltak, mert így lehet a legnagyobb profitot generálni.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz b. #81 üzenetére

    Lehet a 6000 kehés, és felejtős, ezért volt a feltételes mód.

    De lehet egy másik dolog is a képben: nekem amikor Z-2300-am volt (erről tudni kell, hogy szatelitek hulladékok), az Orion HS-200 tök furán szólt összehasonlítva. Pont a középpel volt problémám, kb elszédültem a terétől. Pedig egyértelműen jobb lenne, csak ha az ember füle hozzászokik egy hangzásvilághoz (minőségi szinthez), akkor elfogult lesz. Ilyesmi történt velem akkor is, amikor magasabb kategóriás fejhallgatóra, monitorra váltottam. Az agyam nem tudta felfogni, hogy mit hall (too much information), s elutasította az újat. Ezért kell pár nap / hét, bejáratni a füled (agyad).

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • EyElEs?!

    tag

    válasz b. #85 üzenetére

    Csak arra céloztam, hogy megjelentek az "audiophilek", akik megmondják a tutit, hogy 100e alatt nem is érdemes hangfalat keresni, mennyivel jobban szól a több száz ezres szett, mint a 30 ezres stb.
    A vitát amúgy nem negatív értelembe mondtam, van nagyon sok értelmes hozzászólás, csak ha megfigyeled a legtöbb két pártra szakadt.: Akik szerint a Z2300 és nagytestvére után csak műanyag gagyi készült és kiazahülyeakimegveszi, és akik szerint az újak még jobbak. + megjelentek a olyanabasszus, hogy portalanítja a házat stb. kommentek is. Szóval nekem inkább az volt a bajom, hogy értelmes alternatívák kevés hozzászólásba jelentek meg

Új hozzászólás Aktív témák