Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integrale

    veterán

    válasz kolosanyi #14 üzenetére

    Azért az túlzás, hogy ugyan ott vagyunk. Egy villanymotor közel 2x-3x hatékonyabb mint egy belsőégésű, kicsit leegyszerűsítve 2-3 villanyautó szennyez annyit mint egy belsőégésű motorral hajtott.
    (ez persze függ az erőmű, a hálózat és a töltés hatásfokától/hatékonyságától is).
    Ehhez jön még a kisebb hő és zajtermelés illetve amit írtál is, hogy a városoktól távol történik a légszennyezés.

    "Bad reklám is reklám too"

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kolosanyi #14 üzenetére

    :)

    Szeretettel várunk - és mindenkit - holnap Győrbe, a Mobilis 2. születésnapjára. (a sajtómeghívókat már kiküldtem :) )

    A Mobilis Tavaly hirdetett egy projektet - aminek résszervezői és egyben versenyen kívüli szereplői is lettünk.

    VoltTimer a becses neve, íme: [link]

    Nagy élmény volt a Zsigulink elektromossá alakítása, és Lítium vas foszfát akkupakk (LiFePO4) integrálasa.

    Az eredmények holnap kerülnek a nézők elé, addig is íme egy kisfilm, az eddigiekről: VoltTimer

    A tervezéskor mi is gondolkodtunk a hagyományos, eddig is autókban használt, nem lítiumos technológiákban, de végül az maradt, amit fentebb írtam.

    ...hogy miért is írom? Mert bizony ultraszoros a kapcsolat a mobil és az egyéb, járműakkuk közt. Lásd legutóbbi nagy utasszálító is új akkupakkal érkezett. Igaz, van/volt vele gond, de ez nem eme fórum témája.

    Egy ultrajó megoldás (ami biztonságosan nagy energiasűrűséget nyújt kis helyen) nem csak a mobilok, hanem a közlekedés fejlődését is meghatározná. Ettől pedig rettegnek a nagy oljcégek. Még ma is.

    Nem hiába nem tudnak sokan egy magyar találmányról, mely a hidrogénakkumulátor nevét viseli.
    Ez olyannyira fantasztikus, hogy a tavalyi (és az előtti) MVM roadshow kamionjaiba is belekerült az egyik cella, amit nap mint nap foghattam a kezemben.
    A vele készült autó is átment a kezünkön...

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák