Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz mr_ricsi #3985 üzenetére

    Valóban elrontottam a képletet, repluszt kellett volna írni... lejjebb javítva újra :W
    Tehát akkor még egyszer, ezúttal helyesen:

    A terheletlen áramgenerátor maximális (zárlati) áramát CSAK a belső ellenállása határozza meg: Imax=Ukapocs/Rgbelső

    Az már más kérdés (sehol nem írtam az utolsó hozzászólásomban hogy ideális generátorokról van szó!!!!), hogy az ideális modellben a zárlati áramnak van max. érték megjelölve. A nem ideális, tehát valós esetben ez a határ a végtelen nagy áram lenne. Itt nem célja sem a topicnak sem nekem, hogy kiszámoljam mekkora hőt disszipál el az akku rövidzárban és hogy ezt képes-e még elviselni. Li-Ion esetén valószínűleg nem, tehát zárlat közben hamar leég.

    "Ha terhelt, tehát van rajta fogyasztó, akkor It=Ukapocs/(Rgbelső replusz Rter) képlettel számolhatod. Ha az Rter közel nulla (rövidzár), akkor visszatérünk a zárlati áramhoz.

    "Tehát az áramgenerátor árama a terhelő ellenállás függvénye."

    Itt sem írtam, hogy ideális, azt már csak te magyaráztad bele! Nézd meg a képet: [link]

    Tehát az áramgenerátor esetében az áram a terhelő ellenállás függvénye, a feszültséggenerátor esetében a feszültség és nem úgy, ahogy pl. a wiki-n megtaláltad... :U OTT van azon a képen!

Új hozzászólás Aktív témák