Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Apollyon #208 üzenetére

    persze nem nehéz megérteni ő mit szeretne, azt viszont ahogy látom sokaknak nagyon, köztük neki is, hogy

    1: egy átlag családban mondjuk nem igazán oldható meg a hosszabb távú egy fizetésből élés
    2: egy nő is azt csinál amit akar, ha abban teljesedik ki hogy autószerelő, rendszergazda, vagy űrhajós a 21. században ezt mind megteheti, és senkinek semmi köze nincs hozzá.
    3: ákos masszívan közszereplő, tehát az ilyen jellegű véleménynyilvánítása is ehhez mért és úgy kell kezelni.

    további furcsa egyezés nálam hogy ezzel a coming outtal akkor sikerült betörnie, amikor ugye a politikai színtéren is megjelent mint téma, egy dolgot utálok jobban a sóskánál. a politizáló zenészt.

    az külön abszurd, amit lázár csinál jelenleg, de majd meg lesz simicskázva ha nem fejezi abba gondolom ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz BiP #220 üzenetére

    csak érteném hogy ezekkel az általánosításokkal mit akarsz elérni... a vázolt viselkedési forma közel se általános, a környezetemben a nemi jegyektől függetlenül kiveszi mindenki a részét mindegyik családban a melóból, a gyereknevelésből, az adminisztrációból, és a többi teendőből is.

    amit mondasz az nem törvényszerű, sőt nem is általános, hozzáállás és emberi tényező függvénye.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz MCGaiwer #262 üzenetére

    "mert nem pénzügyi alapon döntöttek hanem azért, mert akik ezt a döntést meghozták el akarják hallgattatni Ákoséval azonos véleményeket."

    őő akkor ezt tovább gondolva

    az állam nem pénzügyi alapon döntött hanem azért, mert akik ezt a döntést meghozták el akarják hallgattatni a t-vel azonos véleményeket.

    ugyeugye... azaz ne csszekedj a haverjainkkal üzemmód aktív.

    "Egy nem radikális véleménynek nem szabad következményének lennie."

    mindennek következménye van. mindennek.

    "Itt nem pénzt ADNAK, hanem egy "szolgáltatást" vásárolnak."

    és kötelező azt tovább vásárolni, ha úgy érzik, hogy ezzel őket hátrány éri, vagy a jövőben ezzel teljesen mindegy milyen indok és értékrend mentén nem élnének? nem. normális helyen ha a beszállítóm, a szolgáltatóm vagy bármi más partner nem megfelelő teljesen mindegy miért számomra, és azt mondom hogy köszi, azért nem jön az állam óvóbácsisat játszani és büntetni. az ÉN döntésem kitől vezsek szolgáltatást, kit szponzorálok, kinek adom az 1%-om, vagy mit kezdek a pénzemmel.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz MCGaiwer #275 üzenetére

    "MINDENNEK következménye van, még annak is, ha önös politikai érdekből akarjuk ellehetetleníteni az eddig általunk szponzorált előadót."

    japp. csak az államnak nem szerepe, feladata vagy hatásköre ez. a jelenlegi helyzet pl olyan, mintha a felekezetbe ahova járnék a pap elkezd aktuálpolitikai témákat feszegetni, én teljesen mindegy mi miatt ezzel nem értek egyet, mert szerintem lehet véleménye, de mint pap maradjon a bibliánál or something, és nem adom jövőre az 1%-om a katolikus egyháznak, erre megvonják a családi pótlékom. megvonhatom az támogatásomat? még jó hogy meg. csak és kizárólag az én tisztem megítélni kinek a tevékenységét támogatom.

    "de nyilvánvaló, hogy nem így történt."

    persze hogy nem. meg is mondták hogy pusztán azért tették, mert a saját céljaik és törekvéseik, miszerint mindenki úgy valósítsa meg magát és csinálja azt amit tud és akar a cégen belül megy szembe a véleménye, ezzel ők nem értenek egyet, és ilyen formában is elhatárolódnak.

    ezen miért csodálkozol? nem az első és nem is az utolsó amikor egy zenész vagy sportoló mögül kihátrál szponzor mert a megnyilvánulása szerintük nem egyeztethető össze azzal amit ők képviselnek, valamint még csak a látszatát se akarják kelteni hogy ezzel ők bármilyen szinten egyetértenének.

    egy gazdasági társulás azt támogatja addig és úgy ahogy azt ő jónak látja. ha nem látja jónak akkor nem támogatja tovább. ez ennyire szög egyszerű.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz MCGaiwer #292 üzenetére

    egy gazdasági társulás nem mindig gazdasági alapon dönt. a kommunikáció fontos számukra is, nem véletlen hogy amikor elkezdték ekézni a mekit pl indult a sportesemények támogatása, nem lett kevésbé sz@r a kaja csak elkezdtek olyan irányba is mozogni aminek pozitív a megítélése.

    fontos a cégnek hogy mi a vásárlói fejében kialakult kép és a cég hogy milyen a megítélése, és ezt szeretik nyomatékosítani is ahogy lehet. ez halálosan természetes. olyan "termékek" mögé állnak, amikkel a brand összeköthető, aminek pozitív jelentése van, amivel a cég megítélése is javul. a feszegetett téma megosztó, látták előtte is, értelem szerűen várható volt hogy kövér után ákos is cékeresztbe kerül ezért a nyilatkozatért. a meleg mellé pedig borítékolható volt a hideg is bőven. nekik rossz üzlet ha összekapcsolják velük ezt bármilyen szinten. hogy hosszú távon ez az eladások szintjén hogy realizálódik arra prognózist gyártani lehetetlen lett volna, az ilyenek nem feltétlenül számszerűsíthetőek.

    látom nem jött át, akkor egyszerűen.

    zenészként támogatták. ha megint közszereplőként akar állást foglalni aktuálpolitikai témában azt már csinálja egyedül. hogy ők miért alakítják úgy a céges struktúrát és lehetőségeket a dolgozók számára ahogy az az ő dolguk, persze hogy nem máltai szeretetszolgálat egyik multi se, ezt nem is mondtam. viszont van egy véleménye, egy értékrendje, egy akárcsak látszólagos kommunikációja a témában a vásárlók fele, és ezt meg is akarja őrizni.

    "ne csodálkozzon, ha elindul a daráló."

    pedig de. egy normális országban ilyen daráló nem indulhat be. de mintha ezt te is beláttad volna hogy nem helyes.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #82729984 #360 üzenetére

    "Jelen állás szerint 100 éven belül el is fognak tünni a ma őshonos európai népek."

    pontosan? azért ahhoz egy kicsit több idő kéne úgy alapvetően mint másfél emberöltő...

    lehet gyerek nevelni havi 40-ből úgy hogy közben nincs cipő a gyereken, meg azt eszik amit a suliban adnak, télen fagy meg, nyáron meg van egy ruhája, valakinek ez megfelelő a szemétdomb közepén. nekem nem. és nem érzem azt, hogy versenyeznem kéne velük.

    ceia

    jah mert a befektetők meg cégek szívét biztosan nagyom melegíti a tény, hogy ha nem szimpi a haverok véleménye vagy értékrendje, akkor a kormány majd a szájukba lép. még ha nem is realizál miatta nagy veszteséget, maga az elv messzemenőkig balkáni, ha valaki egy évvel ezelőtt ország nélkül meséli a sztorit azt mondtam volna rá hogy ukrán vagy román honban történt.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Soma01 #447 üzenetére

    "Ez is igaz. De!"

    az igaz nem kvantitatív, nem írható le mennyiséggel, nincs kevésbé igaz vagy nagyobb igaz. ha de-t írsz akkor nem igaz szerinted... akkor miért írod hogy igaz?

    "Akárki bonthat szerződést akárkivel,"

    ez így igaz. sőt hűség alatt is a szerződésben foglaltak szerint. az indoklás ténylegesen fontos, a kormány ezt erődemonstrációnak szánta, beintésnek. ez az aggályos nem a tény hogy szerződést bont. és továbbra is, ez tény, előtte már fenyegetőztek ilyennel ugye...

    "de pl. ha a T indítana olyan kampányt,"

    egy valós helyzetet, amiben a kormány kvázi erődemonstrálgat, nem hasonlítható össze egy elképzelt helyzettel. a T nem tett ilyen lépést. innentől teljesen irreleváns a mi lett volna ha, mert mondhatnánk hogy mi lenne ha közben a t egy árnyékhatalom megbízására nukleáris arzenált készítene itthon. valós cselekményt valóssal hasonlítunk nem elképzelttel.

    "Rossz ez a dolog mostanában, hogy senki sem mer kimondani semmit."

    jelen esetben abból van a probléma hogy kimondta a t. ahogy a kormány is teljesen helyén kezelte és kommunikálta a kerítést akkor is amikor mindenki ez eu-n belül fújt miatta. tehát mégis sokan mernek sok mindent mondani.

    "tehát diszkriminatív a T"

    őőő hát ez így ebben a fomrában nem igaz. de ezt már írtam is. zenészt támogattak nem kormányzati szócsövet. ha utóbbit akar játszani, és megosztó kommunikációt folytatni közszereplőként lelke rajta, de ezt se nem kötelessége, se feladata finanszírozni. nem diszkriminatív. de ha az lenne a támogatási rendszerében akkor se szólhatsz semmit, a saját hatáskörük hogy kit meddig és hogyan támogatnak. ha én szponzorálom a cégemen keresztül a tankcsapdát, de a 100 tagú zenekart nem akkor rasszista vagyok meg diszkriminálok? nalássa

  • #56573440

    törölt tag

    válasz RoundRobin #453 üzenetére

    "a férfiak évezredeken keresztül kényszerítették bele a nőket a szerepkörükbe"

    nem is igazán kényszerítés volt ez a történelmünkben ha jobban megnézed. arányaiban volt egy közel 2.4 millió évünk, meg van az elmúlt mondjuk 200 év. az őskortól kezdve a csoportban betöltött szerepek leoszlása nem véletlen, vagy elnyomás mentén alakult ki, hanem mert kézenfekvő volt, hogy bár vadászni nők is tudnak, de egy nagy testű vad elejtése után azt haza is kell vinni, oda pedig célszerű a csoport erősebb tagjainak a bevetése. hovatovább veszélyes üzem is volt a vadászat, a nők pedig jobban jártak ha otthon maradtak és nevelték az utánpótlást.

    ahogy fejlődtünk a "munka" évmilliókig brutálisan kemény fizikai munka volt. a szántás, a vadászat, kovácsolás, és még sorolhatnánk mind masszív izommunkát igényeltek, és erre a nők általánosságban nem voltak ideálisak. az amazonok létezése is inkább mítosz mint valóság. a ház körüli teendők, az otthon tartott állatok ellátása még megoldható volt számukra a legtöbb esetben, de a többi a férfiakra maradt a földeken. otthon pedig kellett a gyerek hogy a növekvő gazdaság, az egyre több állat, egyre nagyobb földterület kihasználható legyen hatékonyan.

    semmi kényszerítés nincs ebben, pusztán ez volt évmilliókig az a rendszer ami működhetett a feladatok hatékony ellátására.

    csak az iparosodás után jött el az az idő, amikor a munka mint olyan nem feltétlenül fizikai, a mai világban pedig pláne nem az, így a nők is kivehetik a részüket belőle gond nélkül, csak sokaknál ezek az évmilliós dogmatikus nézetek bekövültek, és a régi szerepek erőltetése mellett nem látják hogy ennek funkcionalitása a jelenlegi modern társadalmunkban pl európában teljesen szükségtelen.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz RoundRobin #455 üzenetére

    "semmiféle erőkifejtés nem kell, hogy az x-et ők is oda húzzák, ahova nekik jólesik."

    a választás nem jól esés kérdése kéne legyen ma sem, bár sajnos az, de ez egy másik tragédia.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Turbolada II #660 üzenetére

    Mondjuk inkább az mint partkatona. De kinek mi a szimpatikus...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Apollyon #970 üzenetére

    Én nem tudom mit tolnak az indexesek de egyre jobban izgatja a fantáziám hogy neked mit sikerül nyomni hogy ilyen szinten szetcsap... Ezt a szintű demagóg dumát tisztán kevesen tudják hozni...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz csibor #985 üzenetére

    a sorkatonaságnál nagyobb hülyeség csak az lenne ha azoknak a felszerelését modernizálnák. teljesen esélytelen hogy az elkövetkező 1-200 évben frontális, 1 vs 1 háborút vívjunk, amihez masszív humán erőforrásokat kéne bevetni a frontokon szerintem. az ilyen jellegű fejlesztés olyan kiadás lenne, hogy őszintén ha választani lehetne akkor inkább építsenek belőle kistelek 3-nak mennyei bajnokságra olyan stadiont amilyen az arsenal-nak nincs, annak is több az értelme szerintem.

    ha mégis jön a balhé, mert a víz vagy akármi miatt összeomlik pár ország, vagy valami más gebasz üt be, akkor meg annyira mindegy, lehet locsolni bele a lét, de ha megjelennek az ajtóban az oroszok vagy valami komolyabb ország katonái mehetünk a vágóhídra becsületből, de kb annyi esélyünk van mint foci vb-t nyerni. lehet fejleszteni haderőt, de tényezők nem leszünk azon a téren se soha.

    egyébként az ilyen nyilatkozatokat úgy kell kezelni ahogy hangzanak. egy politikus vágyálmai. elmondta hogy ő mit szeretne. én úgy akarok élni hogy hefner térden állva könyörögjön egy partibelépőért... kb azonos esélyünk van az álmaink beteljesítésére :DDD

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Polllen #990 üzenetére

    a katonákat most is töltést építeni használjuk itthon, ami rendfenetartó szerep kell nekik arra most is elég az állomány.

    értem én hogy mit akarsz mondani, csak a célt kéne definiálni.

    képzeljük el a helyzetet hogy valamilyen nyakatekert módon visszaállítjuk a sorkatonaságot. de minek?

    1: olyan lesz mint régen. egy marék lőszert kapsz, az időd maradékában meg bohóckodó vezetők alázzák a népet játékot játszotok csak hogy "rendet" tanulj. ezt otthon is meg lehetne oldani csak foglalkozni kell a gyerekkel. én voltam az első "csoport" akinek nem kellett már bevonulni, de én otthonról megkaptam azt amit kellett.

    2: olyan lesz mint régen csak belelocsolunk euró milliárdokat fejlesztésbe. bevonulás után drága eszközökkel bohóckodnak, de fél év alatt nem igazán lehet megtanítani senkit úgy, hogy ne csak céltábla legyen a fronton.

    3: nekiállunk fejleszteni, euró milliárdokat ölünk bele, több éves profi kiképzést kapnak, használható tudással a fegyverek és taktikák területén. és? meg tudnánk állítani egy oroszok által pénzelt és támogatott offenzívát amit itt is hívjuk "polgárháborúnak" csak hogy konzisztensek legyünk? lóf@szt. románok lerohannak minket egyik reggel és gerilla sejtekbe szerveződünk hogy visszaverjük őket?

    látom hogy körülöttünk van sz@r nem kevés. azt is látom hogy a "béke" amiben élünk az milyen törékeny. csak azt nem látom, hogy ha tényleg beüt az űber mély gáz, akkor önerőből mégis mit tudnánk tenni még ha atomkomoly fejlesztéseket hajtanánk végre a hadügy területén sorkatonasággal stb... mert jelenleg kb egy modellt látok ami működik és az az usa. hihetetlen összegű fejlesztések, mellette a civil lakosság egy jelentős része napi/heti rendszerességgel gyakorol lőni a saját költségén mint hobbi, ha nem lenne atomfegyver a világon és megtámadná mexikó pl őket, brutális mennyiségű használható ember mehetne a frontra. itthon én nem látom hogy mi lenne a cél vagy az értelme, és oda hogy tudnánk vállalható módon eljutni.

    jah és jelenleg a legkisebb gondja az országnak, hogy a katonaság nem up to date... ha pipáltuk az oktatást, az eü-t, racionalizáltuk a szociális kérdéseket, és ezer más dolog lement, és áll a lé az állami számlákon, akkor beszélhetünk sok mindenről. addig nem látom minek kéne...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #993 üzenetére

    ezzel én is tisztában vagyok. ezért mondtam hogy a sorkatonaság mint olyan nem hozna semmit. sőt. a hivatásos állomány képzése teljesen más téma, ott azért nemzetközi szinten megy a továbbképzés, a specializálódás, a speciális egységek eszközellátása meg nem akkora kiadás hosszú távon mint a sorkatonaság.

    minden másra ott a nato, amire ők se tudnak vagy akarnak lépni, ott lehet 2 millió "katonánk" azzal se lennénk bennebb....

  • #56573440

    törölt tag

    válasz MageRG #1015 üzenetére

    értem én hogy azon megy a beszélgetés hogy hol lehet megtanulni hogy ne legyen nagy a pofánk, ne ugassunk vissza, tiszteljük a környezetünket, mi a fegyelem és mi a muszáj, csak azt nem, hogy miért nem az az elsődleges ötlet, hogy ezt otthon kapjuk meg... pedig szerintem alapvetően ezeket otthon kéne elsajátítania a fiataloknak, ha tetszik ha nem a család, ahogy egy cég se egy egyenlőségeken alapuló demokratikus jellegűre berendezett történet.

    persze nem azt mondom hogy egy idióta és kisebbségi komplexussal küzdő kiképzőtiszt mentalitásával kell kezelni a fiatalt otthon, van elég sok lehetőség a totális elnyomás és megalázás valamint a teljesen egyenlő félként demokratikus keretek közötti nevelés között... ha nekem meg tudták tanítani, akkor szerintem nem lehetetlen feladat...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #1018 üzenetére

    Ne keverjük össze azt ha igazunk van és kiállunk magunkért meg azt amit írtam. ha valakinek nagy a pofája az olvasatomban olyan mint cimbora fia, aki tizenegykét évesen amikor azt mondták hogy rendet kéne rakni akkor megmondta hogy ha zavar csináld meg... nálam ez a visszaugatunk és nagy a pofánk. hogy kiállj magadért, a véleményedért az egy egészen más tészta szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák