Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petipetya

    nagyúr

    Miért pont 19? Nem akarsz korábbra visszamenni?

    10 éves korom környékén szeretnék lenni, amikor még nem volt internet és a nagymamámékhoz voltunk kirakva nyaranta. A telek nagy volt, a saját kis kuckóm pedig pedig a ribizlibokrok között terült el. Láthatatlan fala volt, így csak én tudtam, hogy pontosan merre van, ezáltal a mindent betöltő békesség és nyugalom érzése is csak az enyém volt, amikor ott pihentem.

    Az öregek minden ebéd után aludtak pár órát, így ilyenkor gödröt ástam és eldugtam pár fényes kupakot, könyvet olvastam, kavicsokat gyűjtöttem, növényeket préseltem, falevelek szárítottam és rendszereztem, átlapoztam az újságok nap szépe rovatát (ennél bővebben nem mennék bele, de egyszer majdnem vagy talán le is buktam aközben, hehe), és legfőképpen fogtam a csúzlimat meg a bicskámat, egy bottal csendben kiakasztottam a főkapu magasan lévő riglijét és kiszöktem a szomszédos bozótosba. Külön térképet vezettem az ösvényekről, melyeken sokat bolyongtam. Kis terület volt, de nekem hatalmasnak tűnt. Egyszer történt ott valami, ami megijesztett, de ezt leszámítva nagyon kedveltem, mert a tesóim nem mehettek ki oda. Én sem, ám mivel nem tartottam be az utasítást, így csak az enyém volt az a bozótos.

    Akkor még nem volt internet, a tévében sem igazán volt mit nézni, de ezekre nem is volt szükség. Ide mennék vissza, ha tehetném. A mai napig visszatérő álomként szerepel a telek: messziről mindenhol gyümölcsöt látok, ám közelebb érve már nincs semmi a bokron/fán, vagy még csak félig érett. Hangsúlyozandó, hogy ez egy évek óta visszatérő álom felnőttkoromban. Egyébként tele volt gyümölccsel és zöldséggel, melyekből szarásig (már elnézést) ettem magam kiskoromban.

    [ Szerkesztve ]

    "nincs rá lezsóidő"

Új hozzászólás Aktív témák