Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz #82729984 #47 üzenetére

    Azért nehezemre esik elhinni, hogy az intel 1995-ben rálelt az x86 processzorok tervezésének szent gráljára, amit 2006-ban leporolva már csak fényesítgetni lehet.

    Azt persze nem kétlem, hogy egy ISA-nak ne lehetnének korlátai, csak fura, hogy ezt pont egy 1995-től csiszolt microarchitektúra éri el. Vagy ennyire "egyféleképpen" lehet csak x86 proceszort tervezni? 2016-ban rálép erre az ösvényre az Amd, ők még talán próbálnak reszelgetni valamit, de csak az energiahatékonyság rovására megy és kész, kifújt? Szerintem az Amd nem ölt volna bele a zenbe 5 évet, ha nem gondolná azt, hogx abban lehet még 5 év növekedési potenciál. Nem célravezetőbb lett volna 2016Q4-Ben eleve a K12-vel előállni?

    Szerintem inkább csak arról van szó, hogy az intel piacait érintő támadás nem a magasabb (egyszálú) teljesítmény felől érkezik, mint az szokásos volt az Amdtől, IBMtől, Fujitsutól, stb, hanem a jobb energiahatékonyság irányából.
    Nem mondhatjuk ugyanakkor, hogy ez az intelt felkészületlenül éri, hiszen gyakorlatilag készen áll a xeon Phi. Ebből ha akar, akár big.little cpu-t is tudna csinálni (őszintén szólva nem értem, hogy eddig miért nem csinált- valószínűleg azért, mert drága és eddig semmi nem kényszerítette mobil, vagy mainstream vonalon )
    És most vett magában FPga-t is, amit szintén csomagolhat a xeon procik mellé. Tehát szerintem abszolút felkészült, hogy energiahatékonyságban lépést tudjon tartani.

    Ezzel együtt persze nem kizárt, hogy egy kissé elbóbiskoltak. Ez az altera biznissz elég hirtelen történt, talán kapkodva. De nem hiszem, hogy arról lenne szó, hogy elértek volna egy áthatolhatatlan falat. Inkább csak arról, hogy nem tudnak hirtelen előrántani egy új architektúrát, ami 3x hatékonyabb ugyanolyan teljedítménnyel, vagy 3x nagyobb a teljesítménye.

    Szóval szerintem ez csak azt jelenti, hogy most fog majd beindulni a szoftveres környezet afelé, hogy megoldja a skálázódást - igpn, fpgan, sok kis magon, stb.

    Vajon szofterből, vagy firmwareből lehet majd állítani, hogy a gyors vagy az energiahatékony utat választja?

    [ Szerkesztve ]

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák