Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • n0_gAboR

    őstag

    válasz adabra #806 üzenetére

    Szerintem az ebay-es Nexus One-t hasonlitsd az ebay-es Nexus S-el, es a hazai (GSM boltban kaphato) Nexus One-t a hazai Nexus S-el.

    A Nexus One-nak nagyon sok gyerekbetegsege, es hatranya van az S-hez kepest.

    Nexus One Elonyok:

    - szerintem masszivabb, premium hatasu kasztnija van a One-nak (viszont az alu boritason a durvabb karcok sokkal jobban meglatszanak, cserelni is dragabb, az S-re a legdragabb helyen is 4000 egy uj gyari hatlap)

    - A One bovitheto SD kartyaval (ez speciel engem egyaltalan nem erdekel)

    - A One ha jol tudom tud 720p-ben rogziteni (1280x720), a Nexus S gyarilag csak 720x480 videot vesz fel (elkepzelheto hogy valami hack-el ez is tudja a 720p-t, nem tudom)

    - A One olcsobb :)

    Nexus One Hatranyok:

    - A One-nak csak "dualtouch" a kijelzoje, szinte csak pinch to zoom hasznalhato a tobb ujjas gesztusok kozul rendesen (hasonloan a kortars telokhoz, pl: Desire). Multitouch-ra csak alig alkalmas a kapacitiv erzekelo, neha felcserelodo tengelyekkel, vizszintes es fuggoleges iranyoknal jelentkezik az anomalia. Video: [link]

    Az S kijelzoje multitouch szempontbol tokeletes, 5 ponton erzekel hibatlanul.

    - A masik bug ami elo szokott jonni a One-nal, hogy hidegben, illetve toltore dugva (foldeletlen konnektor, vagy nem szabvanyos tolto) neha "megbolondul" a kijelzo, erzeketlenebb lesz, vagy olyan helyen erzekel ahol nem nyultal hozza. A foldelessel lehet valami problema. Hasonlo issue jelentkezett nalam Milestone 2-nel is neha. Video: [link]

    S-nel ez a dolog egyaltalan nem jelentkezik

    - Nagyon fontos elonye az S-nek, hogy itt a programok szamara 1 GB hely all rendelkezesre, ez boven eleg. One-on ez szaz valamennyi mega, nagyon hamar betellik, meg a gyari sd-re telepites hasznalataval is (egy resze a programoknak a belso memon marad minden esetben).
    Ha sok programot hasznalsz One-on, mindenkeppen root kell, es app2sd hasznalata ext2 particioval, hogy a programjaid elferjenek. Szukseges meg egy gyors SD kartya, hogy megfelelo sebesseggel induljanak a programok a memokartyarol - szoval maceras.

    - Az S-nek nagyobb a kijelzoje, itt mar portrait modban is kenyelmes a szovegbevitel. (A telo viszont alig nagyobb, kenyelmesen hasznalom 1 kezzel)

    - Az S-nek gyorsabb a procija, viszont a 3D-s teljesitmenye JOVAL nagyobb (majdem 2x ese az iphone 4-nek)

    - Az S akkuideje jobb.

    - Az S-nek jobb a hangja, ipod/iphone-okkal is vetekszik a hangchip minosege.

    - Az S rendelkezik elolapi kameraval is, videochat-nal johet jol (amit ugye az uj GTalk is tamogat mar 2.3.4 ota !)

    - Az S kameraja szebb kepeket csinal

    - Az S rendelkezik az NFC technologia tamogatasaval, ennek terjedeseig meg varni kell tovabbi NFC-s telok megjelenesere:)

    - Az S-re egy kicsit elobb erkeznek meg a frissitesek, egyelore ez az 1. szamu Nexus. Igazabol ez elhanyagolhato kulonbseg.

    Ezek utan a dontest rad bizom. :)

    Meg annyit hozza teszek, hogy nekem ez az 5. androidos telefonom (Hero, Milestone, Desire, Milestone 2, Nexus S), de az elso, amivel abszolut meg vagyok elegedve, szoval en mindenkeppen csak ajanlani tudom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák