Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whiteman0524

    aktív tag

    válasz Oliverda #34 üzenetére

    "Minek menjen 4 GHz-en, ha éppen csak 60%-os kihasználtság áll fent?"

    Nah én meg ezt nem értem teljesen. Mármint hogy ez hogy működik. Az, hogy hány MHz-en fut a processzor eléggé nagy hatással van a számolási képességére, tehát minél nagyobb a MHz mondhatni hogy annál gyorsabb a processzor, ebben semmi új nincs. Viszont, nem tudom hogy mi alapján dől az el, hogy adott pillanatban éppen milyen a kihasználtság. Ha az összes magot nézzük, akkor egyszerű a dolog, mert ha nincs szükség csak 1 magra, akkor a többi mehet alap órajelen ez tiszta sor. De ami sokkal érdekesebb az az, hogy 1 magon "belül" pontosan hogyan van értelmezve a "kihasználtság" (ha van egyáltalán ilyen és igazából erre vagyok kíváncsi), vagy ha úgy jobban tetszik, akkor hogyan állapítódik meg az egy magra vonatkozó kihasználtsági %-érték, az önmagához (tetát 1 maghoz) tartozó 100%-hoz képest?

    Lehet hogy rosszul gondolom ezt az egészet, de ha leszűkítjük az egész dolgot egyetlen "magra", akkor a kihasználtság vagy 0% vagy 100% szerintem. Vagy dolgozik a mag, vagy pedig nem. Ha dolgozik, akkor pedig hülyeség lenne ha nem maximális sebességen pörögne, mivel minél gyorsabb annál hamarabb végez, attól függetlenül hogy mekkora terhet róttak rá. Tehát én úgy gondolom hogy %-os kihasználtságnak csak több mag/szál esetén van értelme, mert ekkor a nem kellő magok/szálak leállíthatóak. Egyébként pedig nincs mit leállítani, vagy számolunk "teljes gőzzel" vagy nem számolunk. Szerintem.

    Ebben a kérdésben kérek szépen egy kis köd oszlatást :)

Új hozzászólás Aktív témák