Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterson_

    addikt

    Nekem biztosan nem kellene, de meg tudom érteni.
    Az első felhasználók elég pozitív tapasztalatokról számoltak be és a sajtó sem kaszálta el.
    Naná, hogy viszik.
    amúgy sem rossz telefon ez, attól hogy nem rengette meg a világot.
    Egyik nagy modell sem hozott most akkora előrelépést.

    Egyéként ettől a sorbanállósditól mindig rosszul voltam :U

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz margithid #37 üzenetére

    Az ilyen embernek meg nem adnék kölcsön, ha barát, ha nem barát.
    Aki ilyen szinten nem tud felelős döntéseket hozni, akkor az élet többi területén ugyan milyen.

    Na de bocsi, ez nagyon off, csak ez a véleményem.

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz margithid #43 üzenetére

    Nézd, kegyetlen vagyok vagy nem, nekem volt hasonló ismerősöm.
    Egyszer adtam neki, következő alkalommal szépen elbeszélgettem vele.
    Ha mindig adsz neki, abból semmit nem tanul.
    Pedig nem az a normális, hogy felesleges luxuscikkekre túlvállalja valaki magát, aztán meg nem jut pl:
    Számlára, családra, ételre, bérletre, de bármire, hogy kölcsön kelljen ezért kérni.
    Érted amit mondok?
    Ez magas fokú butaságot( /felelőtlenséget) és önzést rejt magában.

    Engem annak idején legalábbis így neveltek.
    Vettem valami hülyeséget, amikor véletlenül egy hónapig kaptam kajapénzt a suliban.
    "Jól van fiam, akkor edd az"
    -És mennyire igazuk volt.
    Hülye kis példa, de a lényeg benne van.
    Csak érted, akkor én pl voltam 13 éves....gondolom Te meg egy felnőtt emberről beszélsz

    Persze nem ismerem a történet mögött az embert és közöm sincs hozzá...de az én olvasatomban ez egy ilyen dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz Ati1979 #52 üzenetére

    Én sem vagyok az ilyesmi híve, de hitel és hitel közt is van különbség.
    Én is részletre vettem a telefonomat, de előtte rengeteget matekoztam és sikerült úgy megoldanom, hogy havi szinten kevesebbet fizetek, mint előtte csak a telefonszámlára fizettem.
    Igaz, az állásom is olyan....

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz Ati1979 #54 üzenetére

    Egyetértek.
    Viszont ez ilyen eszi-nem eszi, nem kap mást dolog.
    Igazából egyik sem jobb lényegesen a másiknál.
    Én külföldre biztosan nem megyek, az EU-s tarifareformok meg mire megérkeznek-ha megérkeznek egyáltalán hozzánk-, addigra szerintem bőven lejár a hűségem :DDD
    Tényleg drágák...annak örülök, hogy legalább a korlátlan forgalmazás felé elindultunk, már csak netben kellene ugyanezt, vagy legalább a tarifákat lényegesen csökkenteni.

    Amit külön pofátlannak tartok, hogy a szolgáltatás minősége is teljesen hullámzó ha az országos szintet nézzük, akkor pláne.
    Ennek dacára mindenkinek sulykolják az okostelefonokat, meg az M,L, XL kategóriás díjcsomagokat, amit pl vidéken, bizonyos településeken és körzetekben esélyed sincs kihasználni.
    De azért csak fizesd ki a havi szinten több tízezer forintot.
    Na szóval én azért is nem foglalkozom a hűséggel, mert lényegesen jobban egyiknél sem járnék, a mostaninál meg legalább van minimális kedvezményem, meg a hűség miatt, ha valakinek kell telefon, akkor nem kell előleget befizetni...stb.
    Függetlent azért sem vennék, mert kb 2-3 évrevásárlok telefont, szóval így is úgy is óriásit buknék rajta, mire pénz lenne belőle, szóval nekem ez nem szempont.
    Az viszont sokkal kényelmesebb, hogy nem három havi béremből teszem félre rá a pénzt(most csak mondtam valamit), hanem relatíve kiszámíthatóan szép apránként kifizetem.
    Az már úgyis abból a kevés pénzből megy el, amit a kötelezők és szükségesek után magamra költenék.
    Takarékoskodni meg úgy is tudok. :K

    Picco:

    "a sorbanalloknak meg kivancsi vagyok hany szazaleka ex iphone user:DDD"

    - Ne generáljunk feleslegesen flamet :P :R

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz vrgkrisztian #74 üzenetére

    "ja és ha már ez az újféle samu csatlakozó van a telón,miért csak sima microusbt adnak hozzá?"

    -Komolyan nem USB 3.0-as csatlakozót csomagoltak mellé? :F

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz SonyNex7 #83 üzenetére

    Hát azok közül akik első körben nem várják ki, hogy lejjebb menjen aza ára és mégis lecsapnak rá, úgy is lesznek olyanok, akik zokszó nélkül cserélik ha találnak jobbat.
    Az árérzékeny emberek nem ezekből a vásárlói körökből kerülnek ki :K
    Amúgy meg jobb alternatíva...hát kinek mi a jobb?
    De mondtam is feljebb-mert én is meglepődtem-, hogy nagyon pozitívakat írnak összességében az eddigi velvők mind a kijelzőt,mind sebességet, de a kamerát és üzemidőt tekintve is.
    Igazán rossz véleményt nem is olvastam, talán a keretet szidták, ami meg ugye nem újdonság...Nótánál is elég ergya.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz vrgkrisztian #86 üzenetére

    A rövid kábel egy hülye divat, amit mindenki követ.
    Nekem még a SE-mnél is, mikor kétszer volt töltő cserélve, csak azt vettem észre, hogy egyre kurtább a vezeték.
    Nokiámnál előtte még legalább adtak külön USB kábelt, de 10(!) cm hosszú volt.
    De ez is idegesítően rövid.
    Ezért is szereztem be egy másfél méter hosszú,minőségibb darabot.

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz bulikavagyok #91 üzenetére

    Erre gondoltam én is.
    Amúgy sem sok értelmét látom, hogy ugyan minek kell egy telefonba hőmérő, de pontos mérést soha nem sikerült vele elérnem.
    Abban meg szinte biztos vagyok, hogy annyi hőt termel, hogy előforduljon emiatt fals mérés.
    Elég csak azt nézni, hogy nyugalmi állapotban az akkumulátor 30 fok fölött van.

    Másik totyikban tárgyaltuk ezt a dolgot, aztán nem jutottunk érdemi megoldásra
    De akkor nem tudom, hogy Parallaxis hogy mért ilyen bitang pontos értékeket.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz daniel909 #97 üzenetére

    Ugye tudod, hogy ez teljesen mértékben ízlés kérdése?
    -Mondom ezt úgy, hogy nekem is jobban tetszik. Kivéve a hátlapot, mert az egyiknél sem tetszik :DDD

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz vicze #100 üzenetére

    Nekem itt is azt mondták hogy tiltott, ennek dacára jópár ismerősöm vidáman használja.
    Én soha nem használtam, csak szövegesen garázdálkodok.
    Nekem 1,5GB-tal kel gazdálkodnom egy hónapban és úgy elég, hogy az auto frissítéseket tiltottam Play-ben, meg pl menetrend pdf-eket előre letöltögettem és inkább telefonon nézem meg.
    Első hónapban csúnyán elfogyott a hónap felére,mert nem figyeltem oda.

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz #31733248 #105 üzenetére

    "Egyébként érdekes, milyen sokan keseregnek azon, hogy jól fogy az S5.."

    -biztos részvényesek valamelyik konkurensnél ;]
    Soha nem értettem ezt a hülye hozáállást.
    Szabad választási lehetőség van ki mit vesz, és sokszor az idéz elő a felhasználónak előnyös versenyhelyzetet, ha az egyik piaci szereplőnek jobban megy az egyik széria.
    Senki nem mondta, hogy szeretni kell őket, vagy venni kell a termékeiket. :N

    Dr.Anonymus:
    Na igen, mondjuk ehez képest.... :U

    Cris99:

    -Nézz be a telefon totyikjába, főleg a vége felé, ahol már az első vevők nyilatkoznak.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz Dr.Anonymus #112 üzenetére

    Megint?
    Pont most, ahogy kerestem a képet, néztem ahol már át lett írva S6-ra :DDD :DDD

    tothl:
    -Igaz amit mondasz, de ne feledjük, hogy ez megintcsak egyéni dolog.
    Kinek mik a prioritások.
    Akinek a prémium anyagminőség, az ne Samsungot vegyen.

    Nekem pont fontos szempontok voltak az általad felsoroltak, mivel vagy az egyikkel vagy a másikkal már ráfaragtam, így egyértelmű volt a választás.
    Természetesen én is jobban örülnék ha a Nótánál legalább a keret matt, minőségi és masszív fém lenne annyi pénzért amennyit vesztegettek érte.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz Cyberpunk #118 üzenetére

    Kijelzőt nem tudnék fólia nélkül használni.
    Sajnos nem kicsit vagyok mániákus, mert ha egyszer kifizettem a telefonért az árat, akkor legyen a pályafutása alatt csillivilli állapotban.
    Nem más miatt, csak mert engem zavar ha ott égtelenkedik egy karc.
    Persze GG 3 ellenálló a karcokkal szemben, de az sem karcálló.
    Akkor meg inkább a fólia nézzen ki ocsmányul addig a pár napig/hétig míg le nem cserélem egy újra.

    A másik:
    Nagyon kíváncsi leszek én arra az F szériára ha jönni fg egyáltalán.
    De tényleg annyi kellene szerintem is a trollokkal szemben, tekintve hogy mindenen faragtak a kiegyensúlyozottság jegyében.
    Erre meg a dizájn az ami kb az S3 óta vagy stagnál, vagy meredeken lefelé halad.
    Lehet ezt szépíteni, de felesleges.
    Rendben van, hogy viselhető és nem hullik szét a "paraszt" kezében, de prémium kategóriában és ennek megfelelő árazásnál ez már vajmi kevés.

    Komolyan mondom, ha a Nótámhoz lenne fém keret, valódi bőr, vagy mondjuk fém hátlap(bár még így sincs vele baj), szerintem képes lennék kuporgatni rá.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz iSonic #123 üzenetére

    Én ezt mondjuk nagyon bánnám, én kifejezetten örülnék neki.
    Ugyanakkor kicsit mindig igazságtalannak tartottam, hogy túlzottan agyon van szapulva' a műanyag miatt a cég.
    Eddig is volt ilyen.
    Nekem volt pl Xperia Playem.
    Detto kopogós műanyag volt az egész, oldalán pedig krómozott műanyag.
    Ugyanez az Arc-nál is volt(igaz, bitang szép telefon volt), pedig az felső kategóriás modellként volt a piacon.
    Műanyag az LG is, mégsem szívja senki a vérüket.

    Igaz, ilyen "morgoncok" mindig lesznek.
    Ott van kiváló példaként pl a Z1c a Sonytól. Prémium anyaghasználat, prémium hardver.
    Erre meg "há' mé nem adják százért".
    Komolyan mondom néha nem hiszem el az embereket.

    Újra hangsúlyoznám, nekem sem tetszik ez az anyaghasználat, lenne is igényem jobbra, de kicsit fel van fújva az egész jelenség. Talán kicsit hülyén is van a nyilvánosság felé lekommunikálva a dolog.
    Pl a keret: sehol nem állították, hogy fém lenne, de azt hagyták, hogy a publikum azt gondolja

    Ilyenkor ha jönne a kérdés:
    "-Te figyelj már Lee, hát mirét nem mondtátok, hogy az a keret festett műanyag?!"
    -" Miért, kérdeztétek?" ;]

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz C$abi #130 üzenetére

    Akkor ezt most jólmegaszontad :P

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz Lecs@ #132 üzenetére

    Azért azt se felejtsük el, hogy akkor meilyen ütemben fejlődött a technológia és hol tart most.
    Vegyük szépen sorban a dolgokat.
    SoC-ok terén jelenleg a 64bit-nél kopogtatnak a gyártók, de jelenleg az iOS-en kívül nincs egy mobil operációs rendszer sem ami ezt ténylegesen ki is használná.
    emellett pedig minimális csíkszélességre épülő, brutális órajelő 4 és 8 magos szörnyetegekről beszélgetünk.

    Kijelzőt tekintve lassan átlagosnak mondható az 1080p, miközben a legtöbb háztartásban monitoron 20-22"-os méreten ugyanekkora felbontás van.
    TV-t tekintve meg mondjuk tízből 6 embernek még mindig képcsöves, dobozos modell pihen a bútoron.

    Akkumulátor technológia megtorpant, Ramnál a határokat feszegetik, ami 3GB 32bit-bél.

    Tárhely tekintetében átlagos a 32GB belső, illetve jelen van a bővíthetőség.
    Általában minden csúcsmodell fel van szerelve az összes létező mobilkommunikációs szabvánnyal, néhánynál jelen van az USB 3.0 csatlakozó,vagy HDMI, vagy akármi.
    Mit lehetne, vagy kellene még beletenni a mai modellekbe amitől akkorát rá tudnának verni-és esetleg tartósan- a mezőnyre?
    Vagy az elődmodellre?

    Ilyenkor jönnek a háttérszolgáltatások terén való erősítés:
    Pl applenél a kiválóan működő ujjlenyomatolvasó, amit a Samu most szintén beletett-úgy ahogy-.
    Esetleg a testreszabhatóság, friss szoftver, extra appok, ajándék tok, prémium garancia, csepp és por állóság(a'la Sony -hisz ők reneszánszolták ezt)
    Innentől pedig már tényleg a felhasználókon múliik hogy mi számukra a fontosabb, mit tudnak jobban kihasználni és mit várnak cserébe a pénzükért.
    Alapvetően ha valaki felsőkategóriából választ tegye azt bármelyik gyártótól, olyan jelentős különbségeket nem tapasztalhat.

    Mindegyik telefon hozza az elvártat és maximum egy-egy részletben tud domborítani valamit.
    Vagy egyikben sem, és akkor még mindig el lehet mondani hogy egy kiegyensúlyozott készülék.
    Ez utóbbinál ha mással nem, akkor árban lehet versenybe szállni.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz Lecs@ #135 üzenetére

    Már ne is haragudj, de a tények inkább az én hozzászólásomban szerepeltek.
    Ezen kívül én nem a Samsungról beszéltem kizárólagosan, hanem az általános helyzetet írtam le.

    Az, hogy mit tettek bele sem véletlen volt,mert egyrészről követő piaci politika, másrészt -tudom,hogy nehéz felfogni-, de nem Magyarország és az itt élők az elsődleges piaci célcsoport.
    Így hát megkérdezték azt az elhanyagolható számú pár tíz/százmillió júzert, hogy ugyan mit szeretnének.

    Nekem hiába parádézol a kamerával, panasz nem nagyon érkezett az eddigi vevőktől az S5 totyikból- és az Ő véleményükre szívesebben adok mint a tiédre-.
    A nexusra meg múltkor sem mondtam, hogy rossz képeket csinál(sőt el is ismertem, hogy nagyon jók),de ott is szépen kifejtettem az általad megtámadhatatlannak hitt hozzászólásod gyengepontját.
    Ugyanis az a kamera is elvérzik ahol az összes többi mobilos optika.

    Egyébként is lehet ezekkel vakítani, de engem ezzel sem meggyőzni nem fogsz, sem pedig megváltoztatni a véleményem.
    Egész egyszerűen azért,mert én is tisztában vagyok vele, hogy mi milyen.
    Azt sem taglaltam sehol sem, hogy a legjobb lenne bármelyik samu kamera.
    Nem, nem az.
    Jó képeket lehet vele csinálni, de lehet vele borzasztóakat is, a szoftver sem tökéletes, ugyanakkor átlag felhasználásra teljesen megfelelő.
    Ha kamerázásra vettem volna telefont, akkor Lumiát vettem volna,mert kb a pv-nek jelenthet az összes többi megoldás.
    Igen, a Samsungé és igen a Nexusoké is....
    Az S5 kamerájával meg nincs tapasztalatunk, így marad azoké akik megvették és próbálgatják

    Egyébként a telefont tekintve számtalanszor leírtam már, hogy nekem sem kéne és szerintem sem akkora ugrás az elődökhöz képest, ugyanakkor ismételten utalnék az első felhasználók véleményére, ami kellemes csalódást okozott.
    Mert aztán lehet ám mondani, hogy az MA fizetett tesztelő, de a felhasználók fizetnek azért ami a birtokukba kerül, szóval náluk veri ki először a biztosítékot bármi kifogásolható dolog.

    Én mindegyik telefonhoz így állok hozzá.
    Véleményem persze nekem is van, de attól nem biztos hogy tény.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz Lecs@ #137 üzenetére

    Szerintem semmi fals dolgot, vagy rosszat nem mondtam.
    Azt sem mondtam, hogy szaki vagyok de Te se tálald már tényként a véleményed.
    Vagy ha tény, akkor kérlek támaszd megfelelően alá. ;)
    Legyen igaza, ha tényleg igaza van...
    Nem ez lenne az első és nem is az utolsó, hogy elismerem a tévedésem. :R

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz tzsolesz #160 üzenetére

    -Ki az, aki pezsgőt bont?
    Egyébiránt saját magamat tudom idézni:

    "Szabad választási lehetőség van ki mit vesz, és sokszor az idéz elő a felhasználónak előnyös versenyhelyzetet, ha az egyik piaci szereplőnek jobban megy az egyik széria.
    Senki nem mondta, hogy szeretni kell őket, vagy venni kell a termékeiket. "

    Értsd:
    -Nem kötelező Samut venni, ha neked nem szimpi.
    Ellenben a többi gyártó sem tunyul el, jönnek is a jobbnál jobb készülékek és extra szolgáltatások.
    Én pl most elégedett vagyok a Nótánál, de a véletlen műve kb, hogy ezt választottam.
    Két év múlva koránt sem biztos, hogy házon belül váltok.
    Eddig inkább Sony, előtte még Nokia szimpatizáns voltam.
    De annak is kis híja volt, hogy G2-őt vegyek.
    Amit a legjobban várok, hogy a kis gyártók, esetleg a feltörekvő kínai gyártók belépjenek az Európai piacra.

    [ Szerkesztve ]

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz sz.balazs.95 #163 üzenetére

    Amúgy sem biztos, hogy nem múló állapotról van szó.:K

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Peterson_

    addikt

    válasz 1697 #166 üzenetére

    Szerintem nagyon jó telefon, de a világot az sem váltja meg, minthogy egyik idei telefon sem.
    Majd talán jövőre több érdekes dolog lesz.

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

Új hozzászólás Aktív témák