Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoja™

    őstag

    válasz LordX #14 üzenetére

    Nem mondtam, hogy nincs értelme, csak rémlett valahonnan, hogy egyelőre okostelefonos fronton nem lesz, ami kihasználja. Nem nagyon jártam utána a dolognak, de közben eszembe jutott, hogy anno az Iphone 5s tesztjében olvastam:

    ,,A leggyorsabb válaszunk az, hogy a 64 bitnek egyelőre nincs sok értelme egy telefonnál. A 32 bit duplájának a legfontosabb része a memória címzésével kapcsolatos, 64 biten már 4 GB-nál több rendszermemóriát is a meg lehet címezni, a RAM mérete viszont mindössze 1 GB az iPhone 5s-nél. Ráadásul az sem feltétlenül indokolná a 64 bit bevezetését, ha nyolcszor ekkora központi memóriával dolgozna az eszköz, hiszen elvileg 32 biten is megoldható a dolog a különböző PAE kiterjesztésekkel. A másik előny, hogy a 64 bites címzés miatt a regisztereken komoly változások kellenek; nyilván 64 bites regiszter kell a 64 bites memóriacímek tárolásához, és ez magával hozza a szélesebb pointereket is, a 64 bit hozománya tehát az is, hogy a regiszterek szélesebbek, aminek igazából csak 64 bites módban van lényegi szerepe, viszont a számuk megduplázódik. Bár nem taglalták a készülék bemutatóján, de ha egy fejlesztő kihasználja ezt a lehetőséget, akkor az értékelhető teljesítménynövelést hoz, de ez 1-2 évig még szinte biztos, hogy nem fog tömegesen megtörténni, ugyanakkor a fejlesztőknek most könnyebb dolguk van a 64 bitre váltásnál, mint annak idején PC-n volt, hiszen az út már ki van taposva, nem teljesen ismeretlen a terep. Szintén előrelépés egyébként, hogy 64 bites módban már 64 bites egész számokkal való munkára is van lehetőség, de ez egy telefonnál szintén teljesen érdektelen. A jelenlegi ismeretek szerint tehát a 64 bit tartogat lehetőségeket, de jelenleg inkább marketinges értékkel bír és csak a jövőben jelenthet érzékelhető fejlődést; ettől függetlenül a hardver átállítását valakinek meg kellett lépnie, az Apple tette meg elsőként."

  • Zoja™

    őstag

    válasz LordX #20 üzenetére

    Az egy kérdés volt és nem kijelentés. :)
    De köszi az infót, most már nagyjából képben vagyok. :R

Új hozzászólás Aktív témák