Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aram

    tag

    Sziasztok!

    Építettem gépet, ebbe és az R4-be is, sőt, most legutóbb a Bequite Silent Base 800-ba (árban, felépítésben, megközelítésben hasonló). Az R4-be ráadásul egy 8 HDD-s file-szervert (jó a HDD-k hőmérséklete).

    Az a tapasztalatom, hogy nem nehéz egyáltalán. Én nagyon hiányolom ezekből az új házakból az anyagot. Ős Chieftekes vagyok, volt Dragon nagytornyom is ráadásul a mai napig egy Smart midi házat használok, az kiseb ennél, lényegesen, ellenben nehezebb 1.5 kilóval.... Szóval ezek a régi rendes házak 1-es acél lemezből voltak legyártva, ezek az új "masszív" házak max 0.6-osból. Nekem baromi furcsa, hogy hullámoznak a lemezek egy 30+ Áfás házikónál, de már a Chieftec is elk@#&ult, náluk is gagyi az alapanyag.

    A szerelhetősége nagyon tetszett. Apróság, a gyorsan oldható kábelrendezők az alaplap mögött, jó méretű a hátsó rész és jók a benne lévő ventillátorok.

    A design egyszerű, nekem tetszik és az is tetszik, hogy műanyag lett az lőlap. Sokkal hálásabb a anyag, mint az R4 fényes felületű előlapja. Az R5-ön se ujjlenyomat se karcolás nem annyira látványos.

    Nekem a H110-zel volt bajom, amikor előre szerettem volna beszerelni. A 8 csavarból 4 (alul, vagy felül) nem akart a helyére menni, így kénytelen voltam felülre beszerelni. Viszont felülre 4 ventillátor is elfért (push-pull-ban), volt hely az alaplap fölött.

    A Be Quite-tal vizes blokk tapasztalatom nem volt. Egy kicsit komolyabbnak tűnnek a ventillátorai, mint a Fractal-nak, de a design-ja megosztóbb lehet. Amúgy nagyjából ugyan az, mint az R5 (szerelhetőség, HDD mennyiség és rögzítés, halkság).

    Szóval szerintem jó ház, de csak a mai mezőnyben... :D

    Üdv!
    Aram

    Ez a felirat 20byte!

Új hozzászólás Aktív témák