Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz krx21 #15 üzenetére

    Amíg családi szórakoztató dobozból kis milliót adnak el, addig a te igényeidnek megfelelő cuccból meg városonként kettőt. Nagy biznisz lenne. Főleg, hogy mert nem csak a doboz eladás a lényeg, hanem hogy megvegyék hozzá a játékot is, tehát az a lényeg mégis, hogy minél több embernek meglegyen, azaz minél többen tudják megvenni a játékokat is hozzá. Ha egy high-end termék lenne, kevesen vennék meg. Ergo, a haszon is kevés lenne. És azt nem szeretik a cégek. ;). Hidd el, hogy jól belőtték azt az összeget, amíg még kellően sokan megveszik a "dobozt".

  • AAAgold

    senior tag

    válasz krx21 #15 üzenetére

    " Ki is mondták: családi szorakoztató doboz"

    miért, nem ez a feladata?????? szórakoztasson, ezt kell tudnia

    "Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

  • fecg21

    aktív tag

    válasz krx21 #15 üzenetére

    Egyszerűen itt arról van szó hogy az MS és a Sony nem akarta hozni azt az áll leejtős mindenkit elkápráztató ketyerét amit például a ps2/xbox után a ps3/x360-al hoztak. Szerintem nincs evvel baj, a játékok minőségére koncentrálnak inkább. A készülék árához egy megjegyzés, ne magyar viszonylatba gondolkodjunk, nyugaton abszolút nem jelent problémát több konzolt is beújítani a nagy képernyős tv alá. Azt sem igazán gondolnám hogy "nintendosodna" (hülye szó, tudom) a két rivális konzol.
    A mobil cuccok erőteljes fejlődése miatt érezhetjük( én biztosan nem) hogy gyengécske a ps4/xone.
    Az igazi gamer-t mint fogalmat én így nem tudom értelmezni, de várj-megpróbálom azért, az igazi gamerek igényeit a PC tudja kielégíteni, már szinte mindenféle perifériából van gamer cucc, még egérpadból is. És most már az olyan konzol cím is tiszteletét tette PC-n mint például a dragon ball verekedős játék legújabb része.
    Ne érts félre, nem kötekedni szeretnék, a helyzet az hogy elmaradt a nagy hűha , a 100mag és egyéb nasa technológiák és szupertitkos IBM fejlesztések helyett középszerűnek tűnő hardware jött ki a boltokba. Talán nem akarják MS/Sonyék hogy megint a nintendo legyen a nevető harmadik.

  • orbano

    félisten

    válasz krx21 #21 üzenetére

    ha ennyire nagy ős gamer vagy, akkor azt is tudnád, hogy a jó játékhoz nem erős hardver kell, mert nem a hűde grafikától és az erős hardvert igénylő egyém megoldásoktól lesz élvezetes. Lásd Blizzard és a lo-fi veniccdan játékaik... ;)

    Egyébként én világ életemben PC-s játékos vagyok, de leültem egy x1 elé és tök jól elvoltam vele. Nyomtam fifát, meg forzát és örültem neki. Meg annak, hogy sült a háttérben a májas hurka :D

    az pedig, hogy Te személy szerint fizetnél 220ezret egy konzolért - meg akkor gondolom 5-60-100 ezret is egy játékért, mert hogy kb legalább ennyi lenne az egy főre eső költsége, ha csak azok vennének konzolt és fizetnék ki a játékfejlesztés költségeit, akik hajlandóak ennyit adni egy konzolért

    [ Szerkesztve ]

    A vér nem válik VAZZE!™

  • bandi0000

    nagyúr

    válasz krx21 #47 üzenetére

    nem hinném hogy nem fért volna bele ez, egyrészt az a baj hogy 1080p meg 60fps-t meg tudnak oldni, de ha már azt is akarjuk hogy mindezt olyan minőségbe mint UC4, na ott már van baj, másrészt a marha nagy nyílt világú játékok miatt sem egyszerű, lásd BF4 stb

    És nem utolsó sorban lehet hogy alá méretezték a dolgot, lehet azt hitték hogy ez elég vagy nem tudom, AMD-nek nem örülök haldoklik a CPU ágazata is, szóval azon se lepődnék meg ha kövinek saját vagy más alternatíva lenne hardware terén

    Xbox One: bandymnc

  • Malachi

    addikt

    válasz krx21 #47 üzenetére

    attól igényes egy gamer, hogy 30 helyett 60 fps-sel játszik? ne röhögtess már, de komolyan. :D ha ez így lett volna, az összes konzolt kukába kellett volna vágni az első sorozat óta. nincs ebben más, csak annyi, hogy ha az ember elkölt manapság már 70-80 ezret csak egy átlag VGA-ra, akkor szereti azt hinni, hogy azért a pénzért ő valami pluszt kap. mert az nem lehet, hogy ennyiért ugyanolyan szórakozást kapjon, mint az igénytelen konzolos, aki egyszer költ kb. ennyit az egész gépre, aztán játszik boldogan.

    tudom miről beszélek, végigjártam az összes lépcsőfokot a vérpisti szinttől, agyonhúzott CPU+VGA+RAM mániától addig, hogy lett végül konzol - de a PC így is megmaradt, kell a munkához. hagyjuk ezt szerintem, nincs értelme, mert konkrétan nem igaz, hogy 60 fps 1080p alatt nincs élet, meg igényes játékos. már csak azért sem, mert PC-n is kevesen hozzák ki a gépükből átlag 60-at, játszogatás közben.

    hozzáteszem, hogy - bár kirívó példának tartom - a SW Battlefront Endor pályája még így 900p/60fps mellett is annyira durván áll leejtős, hogy hajaj.

  • Malachi

    addikt

    válasz krx21 #52 üzenetére

    a lényeg az, amit szerettem volna kihozni ebből, hogy egy jó játék soha nem a grafikától volt jó játék. jobb a 4K, a 900p-nél? naná. jobb a 60 fps a 30-nál? gondolom. számít ez bármit, ha nem a pénztárcáddal, meg grafikonokkal méred a játékot, hanem azzal, mennyire kapcsol ki adott időre? nem. ma már nem. elmúlt az az idő, amikor fontos volt, hogy 640*480 16 színnel, vagy 1024*768 16 millióval.

    nem igényességi fokmérő már ez. inkább arról kéne beszélni, miért jönnek félkész játékok, meg satöbbi. gond PC-n is, konzolon is. de ezzel már nagyon offban járok.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz krx21 #15 üzenetére

    Az előző generáció is pont ugyanezt a célt szolgálta, fullban nyomták ott is a casual-t. A legnagyobb blockbuster multiplatform játékaik pc-re a legnagyobb butításokkal jöttek.


    Malachi

    A legtöbb PC játékos, akinek nem tetszik, fullhd monitorral (vagy afelett) játszik és kb. karnyújtásnyiról nézi a megjelenítőt. Ott nagyon látszik az 1080p vs 900p.

    Én is TV-n játszom, igaz pc-ről és 2 m-ről már nem nagyon érdekel, hogy full vagy low a graf beállítás, de az 1080p-t meg tudom különböztetni a 900p-től az új játékokban.


    Raysen623

    Aki látja a 30 és 60 fps közötti különbséget annak fontos. Már csak azért is, mert sztem az összes mai megjelenítő tudja a 60hz-t. A 120hz-s monitorok elterjedésével amúgy majd jönni fog a "120 fps legyen stabil" igény is, hiszen anélkül semmi haszna egy ilyen megjelenítőnek.

    Alapvetően a 60 fps pc vonalon szerintem nem új keletű. A mostani konzolokat meg azért ekézik, mert beharangozták, hogy lesz 60 fps... és nem nagyon van. Ha nem nyekeregnek erről, negyed ennyi fricska lenne.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Geller72

    veterán

    válasz krx21 #21 üzenetére

    Még mindig adhatsz akár egy millát is egy tisztességes teljesítményért, lévén a VGA-k 150-től kezdődnek..:P. És igen, arra pontosan hogy ott van a PC, a VR, akármi. Arra nem gondolsz, hogy a legtöbben pont hogy anyagi megfontolásból döntenek a konzol megvétele mellett, talán mert nem kell fél évente egy konzol árát belefektetni a PC-be, hanem gyakorlatilag akár (lásd PS3) 5-8 évig is játszhatsz anélkül, hogy hozzá kellene nyúlnod a pénztárcádhoz? :U Egy mostani belpő full hd-s VGA 60k. Egy kicsit előregondolkozós 100. És ez még csak a VGA. Százért bizony meg már ott az új konzolok bármelyike. És mint mondtam, pontosan ilyen megfontolásból vesznek még azok is konzolt, akik esetleg korábban PC-n játszottak, csak pont ebből volt elegük.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krx21 #15 üzenetére

    A konzol mindig is a casual gamerek terepe volt, ez nem valtozott. Profi gamer a kozelebe nem megy a konzolnak, pontosan a limitacioi miatt. Nem te vagy a celkozonseg.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák