Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Juhaszatti #34 üzenetére

    "3 év múlva. Az S10-től kezdve hivatalosan 3 főverziót kapnak, és ha tartják az eddigi gyakorlatot (a 2016-os S7 is kapott még idén)"

    Mit kapott az S7 idén? Meg milyen 4 és 5 év support? LOL

    Szerintem te kevered a szezont és a fazont. A két dolog igencsak különbözik. Az android főverzió, a gyártó UI verzió frissítés ( tehát a legfrissebb rendszerek implementálása ) nem egyenlő szintű support biztonsági patch-ek random kiszórásával.

    A Samsungnál mindig is véciki volt, hogy ex fél milliós csúcstelefonjuk 2 éves kora után már nem kapja meg a Samsung legfrissebb szoftveres fejlesztéseit, fícsöreit, miközben az adott évben kiadott középkategóriás mobiljaik meg igen.

    Én azt mondom, édemes fenntartással kezelni a 3 évet is, hiszem ha látom alapon! Bemondtak egy ígéretet a sajtónak, mert már érezték hogy kezd kellemetlenné válni a support a gyatra exynos performance-szal együtt, ezzel nyugtatni próbálva a közönséget. Szerintem lesznek itt bőven kieső készülékek a szoftveres roadmap-on, vagy alapból csak néhányra vállalják a 3 évet is ( ami úgy indul hogy a készülékkel megjelenő szoftverrel már 1-et le is tudtak... )

    Sajnos nem szabad annyira naívnak lenni velük kapcsolatban, hogy alapból engedjük összekeverni a fogalmakat, és bizalmat szavazunk nekik! Rászolgáltak ebben a kérdésben a fenntartásainkra!

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Juhaszatti #42 üzenetére

    Tehát szerinted én látom rosszul, hogy te úgy beszélsz egy biztonsági patchről, ( amit egyébként sem 3 havonta küld ki a Samsung a készülékekre, hanem gyakran random. az S7-re volt h fél évig nem jött. ) mintha az egy komplett szoftvetes support lenne?

    Azt írtad, hogy az S7-nek nemrég állt le a frissítése, holott ez egy nettó ferdítés. Biztonsági patch-ek nem összekeverendők komplegg rendszerfrissítésekkel, amit "supportként" szoktunk emlegetni. Az Apple idén a 2011-es iPhone 4-re is küldött patch-et, ilyen formán akkor ők 9 éves supporttal rendelkeznek? Ugyan már. Volt az azon elérhető legutolsó rendszerben egy olyan hiba, amit szükséges volt módosítani. A Samsung az ismertebb gyártók közül jelenleg a leggyengébb szoftveres támogatást nyújtja, ennél még a Xiaomi, OnePlus stb is hosszabb támogatást biztosít.

    Az ezirányú előéletük miatt pedig direkt kiemeltem hogy én nem szavaznék nekik olyan méretű bizalmat, amivel te az első kommentedben lubickoltál. Sokszor ígértek már támogatást az eszközökre, aztán volt ami 1 évet csúszott, és rosszabb esetben a hivatalosan kiküldött frissítési listáról eltűnt. A e rendszerverzió frissítés ígérete náluk pont ezért a hiszem ha látom kategória! Legyen így, erőltessék meg magukat! Viszont a mostani sekélyes szoftveres terméktámogatással is nehezen bírkóznak meg ennyi eszköz mellett is, vannak olyan szériák amikre csaknem 1 évet kell várni a friss android verzióra felhúzott UI-ra... Fogalmam sincs, mit akarnak/tudnak elérni azzal, ha mindenre ígérik, és + 1 évvel megtoldva. Valószínűleg ez csak egy meggondolatlan mentés volt a részükről az exynos körüli balhét csillapítandó, hiszen nem csak a hardverfejlesztő csapat reccsent meg a borzalmas munkájuk miatt, de a részvényesek is elővették a céget a közgyűlésen, amellett hogy az európai felhasználóknak is egy rossz ízt hagyott a szájában az a tudat, hogy nem elég hogy drágábban vehetik meg, még gyengébb is. Kamerában, hőtermelésben, sebességben is érezhető visszalépésekkel...

    Szóval jah, majd meglátjuk, mit akarnak/tudnak teljesíteni ebből a számukra hatalmas vállalásból az elkövetkezendőkben. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Predatorr

    őstag

    válasz Juhaszatti #34 üzenetére

    Hány éves vagy, királyfi? :Y
    Nem érdekel, hogy „most már” hány év frissítést ígérnek (!), főleg ennyiért, leírtam őket. 100000Ft-ért érdekel újan. :P Sem az ő zsebükbe nem dugok 4-500e-t a semmiért, sem állam bácsiéba 150-200e-t. Különben sincs semmi, amire ez a hardver kéne.

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Új hozzászólás Aktív témák